19:09, 30 квітня 2021 р.
Ніч Богинь, або Вальпургієва ніч. Що треба знати
Ніч з 30 квітня на 1 травня — середина між весняним Рівноденням та літнім Сонцестоянням.
Хтось святкуватиме сьогодні Ніч Богинь, а хтось - Вальпургієву ніч.
Ніч Богинь
З прадавніх часів наші пращури у цю ніч вшановували пантеон жіночих Богинь. Це особливий час, коли жінки та дівчата звертаються до Богинь та духів Природи зі словами подяки та вдячності, приносять Богиням у пожертву дари від себе, обдаровують одна одну дарунками.
Ніч Богинь відома ще як Вальпургієва ніч, Ніч відьом, Відьмине багаття, Белтайн.
При цьому всьому це свято не має стосунку до чорної магії або чогось негативного, як про нього говорять християни. Ніч Богинь це час енергії Природи — жіночий енергетичний зв'язок Всесвіту-космосу та Землі.
Вальпургієва ніч
Вальпургієва ніч відзначається вночі з 30 квітня на 1 травня на честь ознаменування квітучої весни.
Назва Вальпургієвої ночі пов'язана з ім'ям святої Вальпурги, Уімбурнської черниці, яка приїхала з Англії до Німеччини у 748 році з метою заснування монастиря. Вона користувалася надзвичайною популярністю, і її дуже скоро почали вшановувати як святу. У римському списку святих її день - 1 травня.
У середні століття існувало повір'я, що Вальпургієва ніч - це бенкет відьом у всій Німеччині і Скандинавії. Відьми сідали верхи на мітли і зліталися на гірські вершини, де проводили час в диких бенкетах і танцях. Особливою пошаною користувалися лисі гори.
За повір'ям, у Вальпургієву ніч трави отримують магічну силу і стають цілющими. Ззнахарки знали це і саме в цю ніч поповнювали свої запаси.
Також вважається, що в ніч на 1 травня народжуються діти з особливими здібностями, наприклад, вони можуть передбачувати майбутнє.
Що потрібно робити, аби збулося бажання
Різні обряди можна проводити цілий день 30 квітня, в наступну ніч, а також цілий день 1 травня. Це - час сили.
1. Розбудити духів стихій і зробити їм подарунок
Цей день вважався днем пробудження духів стихій. До них зверталися з проханнями і робили їм подарунки - щоб забезпечити здоров'я, благополуччя, добрий урожай на найближчі місяці.
Вважалося, що духи стихій, які забезпечують урожай, на зиму йдуть в потойбічний світ - Навь, а навесні повертаються в Явь, щоб творити нову природу. З 30 квітня по 1 травня врата Наві були відкриті.
Саме тому в Україні цей день мав назву "Навський Великдень".
Слов'янські волхви зверталися до духів природи і приносили їм дари. Наприклад, брали кошик з хлібом і якимось фруктами, і опускали його в озеро як частування для водяних. Так їх просили про те, щоб вони забезпечували поля необхідною вологою.
2. Зробити подарунки матері-землі та іншим стихіям.
Подібні ритуали можна провести і сьогодні. Можна вийти на природу, вирити невеличку ямку і з любов'ю покласти в неї яйце - подарунок матері-землі. Воно обов'язково повинно бути на серветці жовтого кольору, оскільки це колір сонця. Так ми даруємо землі світило. Слід виголосити звернення, з яким ти звертаєшся до Землі. Прохання можуть бути різними.
Головна умова для виконання бажання – щире спілкування з природою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:35
Вчора
17:00
Вчора
16:01
Вчора
15:03
Вчора
14:34
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:10, Сьогодні
9
12:51, 22 вересня
05:47, 27 вересня
live comments feed...
Коментарі