• Головна
  • Без криків і застілля на кладовищі. Як правильно поминати покійних - УПЦ
11:14, 8 травня 2021 р.

Без криків і застілля на кладовищі. Як правильно поминати покійних - УПЦ

Без криків і застілля на кладовищі. Як правильно поминати покійних - УПЦ

У цю неділю та наступний вівторок люди підуть на цвинтар поминати померлих родичів.

На дев'ятий день після Воскресіння Христового православні відзначають Радоницю. Оскільки Великдень – перехідне свято, то і Радониця щорічно припадає на різні дні. Однак завжди цей день – вівторок. Цього року поминальна неділя припала на 9 травня, а Радониця - на 11 травня. У ці дні люди йдуть на цвинтар до своїх близьких та родичів.

Зазвичай у ці післявеликодні дні люди приходять на могили до родичів з продуктами, хтось накриває на стіл, хтось просто залишає їжу на могилах, а хтось вживає алкоголь і взагалі влаштовує святкування.

Та чи правильно це робити?

Як правильно поминати покійних родичів розповіли в Українській Православній Церкві.

Традиція йти з продуктами на кладовище дійсно має своє християнське коріння. Тому що в пам'ять про померлих завжди часто робили милостиню. Милостиня може бути в грошовому еквіваленті. Милостинею може бути певний одяг, яким ми ділимося з бідними людьми. І милостиня може бути продуктами.

Однак сьогодні замість того, щоб давати милостиню в пам'ять про померлих, люди влаштовують святкування на могилах померлих із криками, співами, з алкоголем.

Це є неприпустимим!

Християнство говорить, що продукти, з якими ми йдемо на кладовище, до домовин наших померлих, це, перш за все, милостиня для знедолених. Якщо ви прийшли з пасочкою, з крашанкою, якимись продуктами на кладовище, біля його воріт можна завжди знайти десятки людей, які будуть просити милостиню. Їм можна віддати цю їжу. Ніякого алкоголю на могилі не може бути.

Але поминання - це не лише про милостиню.

Особливу допомогу спочилі отримують, коли їх поминають у церкві. Перш ніж відвідати кладовище, кому-небудь з родичів слід прийти в храм до початку служби, подати записку з ім’ям покійного для поминання у вівтарі. Також потрібно відслужити панахиду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #цвинтар #кладбище #поминання родичів #поминальна неділя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...