• Головна
  • Коли у Слов’янську відмовляться від паперових лікарняних листів
Стаття
12:15, 9 червня 2021 р.

Коли у Слов’янську відмовляться від паперових лікарняних листів

Стаття
Коли у Слов’янську відмовляться від паперових лікарняних листів

Ще в 2018 року в Україні ведуться розмови про те, що медична система збирається перейти на електронний документообіг. У 2021 році міністерства, які за це відповідають, збираються перейти від слів до справи.

28 листопада 2018 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову про створення електронного реєстру листів непрацездатності. У листопаді 2019 року в Кабміні знову заговорили про скору відміну паперових лікарняних.

Під час колективного інтерв’ю в Українському кризовому медіа-центрі сайт 6262.com.uaдізнався про те, що у 2021 році медзаклади країни поступово почнуть переходити на електронні документи.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що міністерство працює над електронними медичними документами. За його словами, у понеділок, 7 червня, мав запуститися електронний лікарняний лист.

Окрім цього, вже є інформаційні системи, через які можна передивлятися інформацію про декларацію із сімейним лікарем. Планується, що по всіх інших документах також все поступово буде йти до режиму paperless”.

Коли у Слов’янську відмовляться від паперових лікарняних листів, фото-1

Те, що Україна у 2021 році переходить на електронні лікарняні, підтвердив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 4 червня він зробив про це допис на своїй сторінці у Facebook.

Голова МОЗ каже, що з 1 вересня цього року відбудеться повний перехід медзакладів країни на е-лікарняні. До 31 серпня працюватиме перехідна модель. Тобто з червня по серпень лікарні будуть формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність і видавати паперові листи непрацездатності.

Відповідний наказ про «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» вже підписаний та пройшов експертизу Мін'юсту.

Звісно, зміни не запрацюють відразу. Але МОЗ зі свого боку готове підтримувати та додатково пояснювати за потреби.

Ми, у свою чергу, дізналися, коли Слов’янськ переходитиме на е-лікарняні. Та які електронні документи медичної сфери тут вже працюють. Про це нам розповіла начальниця відділу охорони здоров’я Слов’янської міськради Олена Джим.

За її словами, е-лікарняні у тестовому режимі будуть впроваджуватися у медзакладах міста з 1 липня. Але вони будуть використовуватися одночасно з паперовими – це перехідний період. З 1 вересня планується повний перехід на електронні лікарняні.

Це буде єдина електронна система, в якій лікарні будуть пов’язані з Фондом соціального страхування. Через електронну систему дані про пацієнтів будуть спрямовувати до фонду. Поки що містам не пояснювали весь сенс роботи такої системи.

Олена Джим каже, що для того, аби вести документообіг по лікарні, достатньо одного комп’ютера. У Слов’янську електронна система реалізована поки не в повному обсязі. Але у місті дають інформацію по всіх пролікованих випадках для НСЗУ, заповнюють електронні історії хвороб, пацієнти отримують електронні направлення на обстеження. У центрі первинної медико-санітарної допомоги запустили електронну реєстратуру, на другому етапі запускатимуть реєстратури в поліклнках вторинної ланки

Матеріал підготовлений у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #медицина #охорона здоров'я #лікарняні #лікарняний #МОЗ #Мінцифра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...