15:10, 11 червня 2021 р.
У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації
З розвитком соцмереж з’явилася можливість не лише дізнаватися нове, спілкуватися на відстані, але і видавати себе за інших людей, зводити наклеп, ховатися за закритими профілями чи групами. Все частіше вживається слово "кібербулінг".
Скандальна ситуація сталася у Слов’янську.
У своїй соцмережі мешканка Слов’янська виставила пост з проханням про допомогу.
Йшлося про те, що в одному Instagram пабліку виставили оголошення з фотографією, звинувачуючи її неповнолітню доньку у крадіжці.
Про те, що її фото гуляє інтернетом дівчинка одразу розповіла мамі, а скрін з пабліка розбігся інтернетом і шкільними чатами. Як раз у ті дні одинадцятикласниця складала ЗНО, від нервів дівчині довелося викликати швидку.
Катерина - мама дівчинки, з фотографією і питаннями обійшла усі кав’ярні, про які йшлося у звинуваченні. У жодній з них дівчинку не приймали на роботу і взагалі не знали.
Жінка зв’язалася з інтернет-пабліком, де їй надали контакти та аккаунт, який звинувачував Валерію у крадіжці. Також їй порадили звернутися в поліцію, що Катерина і зробила. Після цього сторіз з Instagram зникло.
Окрім того, у пабліку визнали, що не перевіряють сторінки, з яких до них приходять повідомлення.
Після цього Катерина звернулася в поліцію. Написала заяву стосовно ситуації і чекає, як все може вирішитися. Емоційний стан її доньки був важкий. Усе, що наразі відбувається у її інформаційному просторі дуже схоже на кібербулінг. Після підтримки близьких дівчинка трохи заспокоїлася.
Журналісти сайту 6262.com.ua також написали у паблік і запитали їх думку з приводу того, що відбулося.
Їх відповідь цитуємо мовою оригіналу:
"Подписчики присылают! Информацию не проверяем, если что-то жесткое сильно прям, не выкладываем.
Вообще страничка создана для себя, как увлечение (хобби). Название аккаунта может быть любое...Выкладываем что нам захочется в мере ЗАКОНА! И не надо говорить зачем вы такое выкладываете, лучше бы что-то хорошее выложили, возьмите создайте себе страницу и выкладывайте что пожелаете! Кому что-то не нравится, отписка и все, контент вы наш не видите.
Объявления бесплатны, но смотря какого рода!
Удаление платное 200-500, так как вели бы себя нормально, стыдно потом бы небыло! Удаляем бесплатно, если люди адекватные.
У девочки которая прислала матерьял, аккаунт был закрыт.
Подписчица написала с реальной страницы и сказала что ее фотографию поставили на фейковую страницу и прислали вам чтоб опубликовать. Попросила удалить, мы удалили.
Что думаем об этой ситуации?
С кем-то она поссорилась, и вот сделали ей такую пакость."
Як з’ясувалося, аккаунт, з якого просили виставити оголошення не мав ні підписок, ні публікацій, лише одне фейкове фото.
Журналісти зайшли на цей аккаунт і запитали, чи дійсно у них був конфлікт із дівчинкою Валерією. На той момент у сторінки зникла попередня фотографія, а замість неї - фото тієї ж самої Валерії і нецензурний підпис.
Після питання про крадіжку, аккаунт перестав відповідати і заблокував журналістку, яка вела переписку.
Катерина говорить про те, що ті, хто зробив подібне - знайомі дівчинки, які якимось чином незадоволені, чи то поведінкою, чи то висловами Валерії. Додає, що дівчинка дійсно могла бути різка у висловах, але це не привід влаштовувати публічний хейт.
Щодо того, на якому етапі розгляд заяви в поліцію Катерина не знає. У поліції журналістам повідомили, що зазвичай такими справами займається кіберполіція. Але до неї, між іншим, дотелефонуватися неможливо.
Якщо говорити практично, якогось діючого механізму боротьби з подібною ситуацією немає.
Катерина зазначає, що для неї було б достатньо публічного вибачення від пабліка, який опублікував неперевірену інформацію. Якщо дівчину публічно звинуватили у крадіжці, то і визнати свою неправоту також мають публічно.
Поліція зазначає, що кібербулінг є протиправною дією і тягне за собою адміністративну відповідальність – штрафи, громадські та виправні роботи. Притягнути кривдника до відповідальності допоможе фіксація булінгу та збір доказів. Зберігайте скріншоти, відео, записуйте розмови.
Але загалом, у світі, де доступ до інтернету став зовсім вільним, дуже легко можна стати жертвою чиєїсь образи. Важливо, не сприймати абсолютно усе, що відбувається у мережі близько до серця, мислити критично, давати розголос, звертатися у відповідні органи.
А батькам порада - слухати своїх дітей, підтримувати їх і розбиратися у ситуації. Саме це допомогло Валерії більш-менш спокійно перенести усі звинувачення та кібербулінг.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:12
Вчора
11:27
Вчора
10:15
Вчора
09:56
Вчора
Як би виглядали Слов’янськ, Краматорськ, Святогірськ і інші міста, якби були дівчатами - Штучний інтелект показав свої варіанти
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
17:09
8 жовтня
ТОП новини
Штучний інтелект створив пісню про Слов’янськ
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
Спецтема
Оголошення
09:48, 29 вересня
22:10, 26 вересня
09:48, 29 вересня
00:00, 12 січня 2016 р.
09:48, 29 вересня
live comments feed...
Коментарі