• Головна
  • У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації
15:10, 11 червня

У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації

У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації

З розвитком соцмереж з’явилася можливість не лише дізнаватися нове, спілкуватися на відстані, але і видавати себе за інших людей, зводити наклеп, ховатися за закритими профілями чи групами. Все частіше вживається слово "кібербулінг".

Скандальна ситуація сталася у Слов’янську.

У своїй соцмережі мешканка Слов’янська виставила пост з проханням про допомогу.

Йшлося про те, що в одному Instagram пабліку виставили оголошення з фотографією, звинувачуючи її неповнолітню доньку у крадіжці.

У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації, фото-1

Про те, що її фото гуляє інтернетом дівчинка одразу розповіла мамі, а скрін з пабліка розбігся інтернетом і шкільними чатами. Як раз у ті дні одинадцятикласниця складала ЗНО, від нервів дівчині довелося викликати швидку.

Катерина - мама дівчинки, з фотографією і питаннями обійшла усі кав’ярні, про які йшлося у звинуваченні. У жодній з них дівчинку не приймали на роботу і взагалі не знали. 

Жінка зв’язалася з інтернет-пабліком, де їй надали контакти та аккаунт, який звинувачував Валерію у крадіжці. Також їй порадили звернутися в поліцію, що Катерина і зробила. Після цього сторіз з Instagram зникло.

Окрім того, у пабліку визнали, що не перевіряють сторінки, з яких до них приходять повідомлення. 

Після цього Катерина звернулася в поліцію. Написала заяву стосовно ситуації і чекає, як все може вирішитися. Емоційний стан її доньки був важкий. Усе, що наразі відбувається у її інформаційному просторі дуже схоже на кібербулінг. Після підтримки близьких дівчинка трохи заспокоїлася.

Журналісти сайту 6262.com.ua також написали у паблік і запитали їх думку з приводу того, що відбулося.

Їх відповідь цитуємо мовою оригіналу: 

"Подписчики присылают! Информацию не проверяем, если что-то жесткое сильно прям, не выкладываем.

Вообще страничка создана для себя, как увлечение (хобби). Название аккаунта может быть любое...Выкладываем что нам захочется в мере ЗАКОНА! И не надо говорить зачем вы такое выкладываете, лучше бы что-то хорошее выложили, возьмите создайте себе страницу и выкладывайте что пожелаете! Кому что-то не нравится, отписка и все, контент вы наш не видите.

Объявления бесплатны, но смотря какого рода!

Удаление платное 200-500, так как вели бы себя нормально, стыдно потом бы небыло! Удаляем бесплатно, если люди адекватные.

У девочки которая прислала матерьял, аккаунт был закрыт.

Подписчица написала с реальной страницы и сказала что ее фотографию поставили на фейковую страницу и прислали вам чтоб опубликовать. Попросила удалить, мы удалили.

Что думаем об этой ситуации?

С кем-то она поссорилась, и вот сделали ей такую пакость."

Як з’ясувалося, аккаунт, з якого просили виставити оголошення не мав ні підписок, ні публікацій, лише одне фейкове фото.

Журналісти зайшли на цей аккаунт і запитали, чи дійсно у них був конфлікт із дівчинкою Валерією. На той момент у сторінки зникла попередня фотографія, а замість неї - фото тієї ж самої Валерії і нецензурний підпис.

Після питання про крадіжку, аккаунт перестав відповідати і заблокував журналістку, яка вела переписку.

У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації, фото-4
У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації, фото-5
У Слов’янську школярка стала жертвою кібербулінгу. 6262 розбирався у ситуації, фото-6

Катерина говорить про те, що ті, хто зробив подібне - знайомі дівчинки, які якимось чином незадоволені, чи то поведінкою, чи то висловами Валерії. Додає, що дівчинка дійсно могла бути різка у висловах, але це не привід влаштовувати публічний хейт.

Щодо того, на якому етапі розгляд заяви в поліцію Катерина не знає. У поліції журналістам повідомили, що зазвичай такими справами займається кіберполіція. Але до неї, між іншим, дотелефонуватися неможливо. 

Якщо говорити практично, якогось діючого механізму боротьби з подібною ситуацією немає.

Катерина зазначає, що для неї було б достатньо публічного вибачення від пабліка, який опублікував неперевірену інформацію. Якщо дівчину публічно звинуватили у крадіжці, то і визнати свою неправоту також мають публічно.

Поліція зазначає, що кібербулінг є протиправною дією і тягне за собою адміністративну відповідальність – штрафи, громадські та виправні роботи. Притягнути кривдника до відповідальності допоможе фіксація булінгу та збір доказів. Зберігайте скріншоти, відео, записуйте розмови.

Але загалом, у світі, де доступ до інтернету став зовсім вільним, дуже легко можна стати жертвою чиєїсь образи. Важливо, не сприймати абсолютно усе, що відбувається у мережі близько до серця, мислити критично, давати розголос, звертатися у відповідні органи. 

А батькам порада - слухати своїх дітей, підтримувати їх і розбиратися у ситуації. Саме це допомогло Валерії більш-менш спокійно перенести усі звинувачення та кібербулінг. 

Приєднуйтесь до нас у Viber та підписуйтесь в Instagram

#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #кібербулінг #поліція #кіберполіція #інстаграм
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...