• Головна
  • Відзначення 22 червня в Україні - пам’ятна дата чи відголоски радянщини
19:21, 22 червня
1

Відзначення 22 червня в Україні - пам’ятна дата чи відголоски радянщини

Відзначення 22 червня в Україні - пам’ятна дата чи відголоски радянщини

В Україні сьогодні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Вранці 22 червня 1941 року відбулося бомбардування Києва. Про це співають у відомій пісні. 

День пам’яті засновано указом президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.

Проте, а чи не є відзначення цього свята продовженням життя міфу про "Велику вітчизняну"? Він має на меті приховати той факт, що війну розпочали СРСР разом з Третім рейхом і що третину війни боролись по один бік барикад - зазначав колишній Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

22 червня 1941 року нацистська Німеччина розпочала бойові дії проти Радянського Союзу. Друга світова війна на той час уже тривала майже два роки – від 1 вересня 1939 року.

До цього 23 серпня 1939 р між Німеччиною і СРСР було підписано пакт про ненапад. Таємний протокол був злочинною змовою керівників двох тоталітарних режимів – диктаторів націонал-соціалістичної Німеччини та комуністичного СРСР. Він передбачав ліквідацію чи позбавлення суверенітету низки держав (Польщі, Литви, Латвії, Естонії) та задоволення територіальних інтересів країн-підписантів договору за рахунок третіх країн. 

За тиждень після укладання договору – 1 вересня 1939 р. – Німеччина напала на Польщу, а 17 вересня на польську територію зі сходу увійшла Червона армія.

22 червня 1941 колишні союзники вступили у військову конфронтацію, що увійшло в історію як німецько-радянська війна 1941-1945 років.

В Українському інституті національної пам‘яті стверджують, що вважати 22 червня початком Другої Світової війни для України - не вірно.

Насправді, для багатьох українців Друга світова війна почалася в перший же день – 1 вересня 1939 р.

У цей день Німеччина напала на Польщу, а бомбардувальники Люфтваффе атакували Львів. Протягом вересня 1939 р. бомбардування зазнали також інші міста Галичини, зокрема Дрогобич, який був зрештою окупований нацистами 18 вересня і переданий Червоній армії 24 вересня. Тисячі солдатів і офіцерів українського походження зустріли ворога у складі Війська Польського. З мільйона польських військових, 106-112 тисяч (за іншими підрахунками – 120 тисяч) були українцями.

#Слов’янськ #новини #22 червня #Друга світова #війна #пакт #Гітлер #Сталін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Сочинитель
23 червня, 11:05
Вы бы данную статью перенесли в раздел БЛОГ. Все-таки это мнение одного человека, а не великая новость о которой никто не знал! Опять историю переписываете...
Оголошення
live comments feed...