• Головна
  • “Вас все буде злити та дратувати, але потім ви собою пишатиметесь” - як випускниці зі Слов’янська склали ЗНО на 200 балів
Стаття
17:10, 1 липня 2021 р.

“Вас все буде злити та дратувати, але потім ви собою пишатиметесь” - як випускниці зі Слов’янська склали ЗНО на 200 балів

Стаття
“Вас все буде злити та дратувати, але потім ви собою пишатиметесь” - як випускниці зі Слов’янська склали ЗНО на 200 балів

Як скласти ЗНО на 200 балів та не “згоріти” при підготовці - знають дві випускниці зі Слов’янська.

У 2021 році найвищими балами на ЗНО можуть пишатись троє одинадцятикласників зі Слов’янська: Ангеліна Кічігіна, випускниця опорної школи (№13), отримала найвищий бал з англійської мови. Ліцеїст Віктор Чуйко - з математики. Випускниця ЗОШ №15 Надія Онищенко здала на 200 балів два предмети: англійську і біологію.

А що ж треба для того, аби скласти ЗНО на найвищий бал? І як не “згоріти” під час підготовки? Про це сайт 6262.com.ua поспілкувався з Ангеліною Кічігіною та Надією Онищенко.

Страшні казки про ЗНО потрібні

Ангеліна, окрім англійської, складала українську мову (192), історію (192,5) та математику (187), Надія - українську мову (192), математику (195), біологію. Дівчата збиралися закінчити школу із золотою медаллю, тож результати ЗНО для них мали значення. Справа у тому, що саме ЗНО підтверджує золоту медаль та результати Державної підсумкової атестації.

Надія каже, що вже в середині навчального року по поточних оцінках  видно, чи вийде учень на золоту медаль. Складніше на ЗНО підтвердити медаль, аніж просто у школі отримувати хороші оцінки. Хоча в останній рік випускниці були сконцентровані більше на підготовці до ЗНО, аніж на оцінках. Навчання йшло паралельно, бо “якщо ти навчався відмінно раніше, то й останній рік буде відмінним”.

Ангеліна розповідає, що для деяких вишів оцінки в атестаті не важливі, і має сенс тільки ЗНО. Але деякі виші враховують бал атестату під час вступної кампанії. 

Дівчата згадують, що ще з початку 11 класу вчителі почали лякати їх ЗНО, розповідати різні моторошні історії про те, як когось вигнали, як хтось забув поставити печатку на документі з оцінками, про неможливість списати. Надія каже, що це правильно, адже налаштовує на потрібний лад. Паралельно з цим від минулорічних випускників дівчата дізналися, що все не так страшно, як розповідають вчителі.

“Ти на ЗНО приходиш збуджений, у повній готовності. Потім після двох тестів розумієш, що це не так страшно і закінчуєш уже спокійно, бо знаєш процедуру. А протягом року просто посилено готуєшся” 

Єдине, про що знає Ангеліна - під час ЗНО хлопця вигнали з авдиторії. Мабуть, знайшли якийсь пристрій з металошукачем - припустилася дівчина. Буває так, що люди просто забувають здати та вимкнути телефони, хоча про це неодноразово попереджають. Надія каже, що в її авдиторії одному хлопцю після ЗНО забули поставити підпис та печатку у сертифікаті. Якби він не встиг це зробити, ніщо б вже не могло підтвердити, що тест складений.

Ангеліна більш за все хвилювалася за математику, а Надя - за українську та англійську мови. Каже, що тести з обох мов самі по собі об’ємні, ще й оповідання треба написати, а тест з української мови включає питання з української  літератури.

“Наприклад, на англійській мові я дописувала оповідання в останні хвилини і остання здала роботу. На українській мові теж боялася не встигнути, хоча там давали три з половиною години”

Дівчата кажуть, що багато часу займає не тільки розв’язання завдань, а ще й перенесення їх з чернетки у лист тесту.

“Я боялася за ЗНО з математики, а точніше за те, що почну “гальмувати”, бо не можу нормально працювати, коли відчуваю тиск у плані часу. Але, врешті-решт, все було нормально”, - каже Ангеліна.

Секрет успіху - тайм менеджмент та наполегливість

Випускниці зізнаються, що секрет успіху простий - багато працювати та вчасно почати підготовку. Тобто якщо братися за великий обсяг матеріалу за місяць до тесту, то велика вірогідність нічого не запам’ятати. Тож, дівчата радять починати за рік. Репетиторів краще шукати вже влітку після 10 класу.

Готуватися треба регулярно, не відкладати “на потім”. Якщо треба прочитати весь довідник, треба розбити його на частини. 

“Щоб не було паніки, коли ти починаєш листати той довідник і розумієш, що нічого не розумієш”

Ангеліна каже, що для всіх предметів різний план підготовки. Так, наприклад, англійську мову вони разом з Надією тренували в лінгвістичному центрі - там влаштовували щось схоже на пробне ЗНО, розбирали завдання та теми. Там вже не перший рік готують до ЗНО, тож є розроблена програма. Тоді ще школяркам залишалося тільки робити домашнє завдання.

З усіх інших предметів, а саме математики, української мови та історії, Ангеліна займалася з репетиторами двічі на тиждень.

Надія в 11 класі раз на тиждень займається індивідуально з репетитором з англійської та математики. Посилено вивчати біологію дівчина почала ще з восьмого класу, оскільки у той рік ЗНО з біології складав її старший брат. Тоді школярка почала ходити до репетиторів з біології, брати участь у міських, обласних та всеукраїнських олімпіадах. Таким чином у пам’яті надійно закріпився матеріал, який потім знадобився на ЗНО.

“Раніше починати підготовку не треба. У десятому класі ще можна розслабитися зайвий раз, розважитися, насолодитися юністю”

В останній шкільний рік не було багато часу на ті самі розваги та юність, - зізнаються дівчата. Але за бажанням все можна поєднувати, якщо правильно розподілити час та обмежити скролінг соцмереж. 

“Соцмережі на підготовку погано впливають. Я собі в телефоні поставила ліміт часу на Instagram та інші соцмережі. Тайм менеджмент - хороша річ, якщо вміти нею користуватися. Тоді залишиться час на прогулянки, хобі тощо”, - ділиться Ангеліна.

Іноді потрібне перезавантаження

Певно що випускниці не тільки цілодобово готувалися до тестування та вчилися. Так, Надія ще вивчає німецьку мову, займається музикою та кінним спортом. У суботу та неділю дівчина виїжджала на стайню і там присвячувала час коням та спілкуванню з іншими любителями такого спорту. Ангеліна грає не фортепіано в церкві, займається танцями, вивчає німецьку та польську мову.

Відволіктися допомагали серіали на Netflix англійською мовою, - зі сміхом діляться дівчата. Це був і пасивний відпочинок і непогана мовна практика. 

“Якщо треба було сильно перезавантажитись, то я виїжджала у село до бабусі, на річку. Це реальний відпочинок від ментальної та фізичної роботи”, - згадує Надія.

Можна обійтися без репетиторів, але з ними легше

Дівчата вважають, що цілком можливо добре підготуватися до ЗНО тільки за шкільною програмою, без репетиторів. Усе дуже залежить від вчителів - чи захочуть вони додати до своєї програми більше підготовки до тестування. Обидві співбесідниці запевняють, що їм пощастило з вчителями тих предметів, з яких вони складали ЗНО.

“Усе необхідне для ЗНО з історії та української мови є у підручниках. І якщо ти просто вчиш та читаєш, то цілком реально здати добре без репетиторів. Просто з репетиторами це легше, бо в них вже є чітка програма підготовки”

У моменти втоми від усього випускниць мотивувала думка, що колись складний етап завершиться, а після нього буде легше. Але щоб далі було легше, треба зараз зібрати усі сили та зробити вирішальний крок. 

Зараз ЗНО залишилися позаду. Далі - вступ до вишів та опанування спеціальності. Надія вступатиме до Національного медичного університету ім. Богомольця, Ангеліна - до Національного технічного університету КПІ ім. Сікорського або до Києво-Могилянської академії за спеціальностями “Інженерія програмного забезпечення” чи “Комп’ютерні науки”.

Тим, хто наступного року складатиме ЗНО, дівчата радять починати вже влітку практикувати англійську - слухати подкасти, дивитися серіали чи відео на YouTube. Навіть якщо ви нічого не розумієте, вухо буде “звикати” до мови. Краще одразу з перших днів 11 класу почати наполегливо працювати та відкинути прокрастинацію. 

“Вас іноді будуть змушувати щось вчити. Вас буде все злити, дратувати, втомлювати. Але потім ви пишатиметесь собою та будете вдячні вчителям, як і ми зараз”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #школа #навчання #випускники #ЗНО #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...