• Головна
  • Чому відбувається затягування призначення голови ВЦА у Слов’янську
13:18, 7 липня 2021 р.

Чому відбувається затягування призначення голови ВЦА у Слов’янську

Чому відбувається затягування призначення голови ВЦА у Слов’янську

Чому у Слов’янську не призначають голову військово-цивільної адміністрації?

26 травня Президент України своїм Указом створив Слов'янську міську військово-цивільну адміністрацію і доручив Командувачу об'єднаних сил та Голові Донецької ОДА здійснити усі необхідні пов'язані з цим Указом заходи.

Відразу ж постало питання: Хто очолить військово-цивільну адміністрацію і наведе лад у місті? 

З’явились припущення, що новостворену ВЦА очолить діючий міський голова Слов’янська Вадим Лях. Після виходу з довгострокового лікарняного очільник міста на прес-конференції зазначив, що не відмовиться, якщо його призначать на цю посаду.  

Присутні у залі ветерани АТО/ООС висловили свою незгоду з можливим призначенням головою ВЦА Вадима Ляха, оскільки у 2014 році останній був на сесії, де підтримали створення народної дружини. 

Ще на початку червня голова Донецької ОДА Павло Кириленко прокоментував ситуацію щодо призначення голови ВЦА. 

Кириленко відповів, що це рішення приймається головою обласної державної адміністрації за згодою з командуючим ООС. 

"Я публично говорю. Какие-либо манипуляции, запугивания - это точно не в варианте с головой Донецкой областной государственной администрации Кириленко. Я это ответственно заявляю".

За словами Кириленка, рішення буде прийняте законне, чітке та обґрунтоване. 

Вже розпочався другий місяць липня, а питання про призначення голови Слов’янської ВЦА залишається відкритим. Не проходять і прес-конференції очільника міста Вадима Ляха. Проте, у мережі з’явилась інформація, що міський голова заключив контракт із ЗСУ на 3 роки і служить у 54-ій окремій механізованій бригаді, яка дислокується у Бахмуті. 

Ці події пов’язали з майбутнім призначенням Ляха на посаду голови ВЦА, оскільки її може зайняти тільки людина, яка має військове звання. 

Ми звернулись до прес-служби Вадима Ляха з проханням прокоментувати інформацію, проте ні спростувати, ні підтвердити її нам не змогли. 

Журналісти також звернулись до голови Донецької ОДА Павла Кириленка з питанням "Коли у Слов’янську призначать голову ВЦА?"

Під час Брифінгу Кириленко відповів, що процедура підбору кандидатів розпочалась ще з моменту утворення ВЦА у Слов’янську. Оскільки це міська військово-цивільна адміністрація, вона потребує більш розширеної процедури погодження. За словами Кириленка, усі спецперевірки кандидатів вже активно проходять.

"Кожне призначення по кожній військово-цивільній адміністрації проходить під моїм особистим контролем. По-перше, тому що я уповноважений відповідно до закону призначати голів військово-цивільних адміністрацій після відповідного погодження, по-друге - я особисто дивлюсь і підбираю кандидатів, раджусь, звичайно, по їх відповідальності, яку вони будуть нести за розвиток цих громад. У Слов’янську, так чи інакше, будуть вибори у найближчий час, після проходження цього періоду і реанімації тих ситуацій, які склались з кінця 2020 року"

За словами Кириленка, коли відбувається затягування, це не означає, що хтось щось вичікує. Не може бути призначений і представлений керівник, який потім буде довго розхитуватись і чекати порад. Часу наразі на це немає. Тому, судячи з усього, вибір буде дуже виважений. 

Щодо Вадима Ляха, то Кириленко зазначив, що наразі він є мобілізований, проте у випадку призначення його на посаду голови ВЦА, існує певна процедура відрядження зі Збройних Сил України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Лях #Кириленко #ВЦА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...