• Головна
  • Аби не до коричневої скоринки: як та коли слід засмагати
LifeStyle
15:38, 10 липня 2021 р.

Аби не до коричневої скоринки: як та коли слід засмагати

LifeStyle
Аби не до коричневої скоринки: як та коли слід засмагати

Із настанням спекотних та сонячних днів можна оголошувати початок перегонів за рівною золотистою засмагою. Але тут головне не наробити собі шкоди.

Влітку один з найпоширеніших видів відпочинку на вихідних чи у відпустці – це лежати десь на пляжі під сонечком або парасолькою, «киснути» у водоймі та пити мохіто. Але часто відпочивальники втрачають межу між здоровою засмагою та засмаженням до коричневої скоринки.

То як та коли засмагати без шкоди для організму?

Яка може бути шкода від сонця

Аби не до коричневої скоринки: як та коли слід засмагати, фото-1

Засмага – це реакція організму на ультрафіолет. Отже, засмага у надмірній кількості має неприємні наслідки. Сонячні опіки, пухирці, пігментні плями та яскраво-червоний колір означають, що на шкірі від сонця почалося запалення.

Так, Центр громадського здоров’я наголошує, що може виникнути сонячний дерматит або фотодерматоз. Гострий дерматит проявляється через 2-4 години після засмаги у вигляді почервоніння і запалення шкіри. Більш сильне запалення проявляється через 10-12 годин і тримається 4-5 днів. Це опік першого ступеню з такими симптоми: почервоніння і запалення шкіри, жар, свербіж, біль в області почервоніння, загальна слабкість, головний біль, безсоння, втрата апетиту.

Сильні опіки можуть призвести до омертвіння шкіри. Сонячні опіки, отримані в дорослому віці, підвищують ризик розвитку раку шкіри.

Як правильно засмагати та коли

Аби не до коричневої скоринки: як та коли слід засмагати, фото-2

Найкраще приймати сонячні ванни в період з 8 до 11 години вранці, а також з 16 до 19 - ввечері. Це безпечний час для того, щоб поступово засмагнути і при цьому не згоріти.

При цьому з 10 до 11 години та з 16 до 17 години можна засмагати не більше 20 хвилин. А з 12 до 15 години краще взагалі уникати сонця.

Під час засмагання варто пити багато води або натуральних соків, одягати головний убор, захищати очі темними окулярами. Варто берегти від опіків ніс, чоло, вуха, шию. Не слід забувати про захисний крем.

До речі, існує також розповсюджена думка, що вода, нібито, захищає від сонця. Насправді це не так, бо вода, навпаки, виконує функцію лінзи та пропускає промені на глибину до одного метра. Якщо постояти на сонці одразу після виходу з водойми, то ризик згоріти підсилюється.

Хто у групі ризику

Аби не до коричневої скоринки: як та коли слід засмагати, фото-3

Від прямих сонячних променів варто оберігати дітей до трьох років. Навіть якщо дитина знаходиться в тіні, слід кожні дві години змащувати шкіру малюка захисним кремом.

Краще взагалі не засмаги людям похилого віку, маленьким дітям, гіпертонікам, алергікам, вагітним, тим, хто страждає від меланом, захворювань ендокринної системи.

У зоні ризику перебувають люди зі світлою шкірою; з великою кількістю родимок на тілі або чотирьох і більше родимок діаметром від 6 мм; ті, хто в дитинстві кілька разів згорав на сонці; люди, в чиїх сім'ях у одного з прямих родичів була діагностована меланома.

Отже, відпочивайте та засмагайте безпечно.

Приєднуйтесь до нас у Viber та підписуйтесь в Instagram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #літо #відпочинок #курорт #пляжний сезон #сонце #засмага
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...