• Головна
  • Тести на знання мови та трансляція фільмів українською. Відсьогодні запрацювали нові норми Закону
10:12, 16 липня

Тести на знання мови та трансляція фільмів українською. Відсьогодні запрацювали нові норми Закону

Тести на знання мови та трансляція фільмів українською. Відсьогодні запрацювали нові норми Закону

Відсьогодні, з 16 липня, в Україні в силу вступили нові норми Закону про державну мову. Що вони передбачають?

Сам закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" ухвалили у квітні 2019, а у травні його серед останніх на цій посаді підписав президент Порошенко.

Читайте: Закон про українську мову ухвалено

Закон набрав чинності два роки тому - 16 липня 2019 року.

Читайте: Сьогодні набрав чинності Закон про українську мову. Що зміниться для українців

Частина норм закону вже працюють. Зокрема, державна мова вже є обов'язковою у рекламі, в медицині та на транспорті, у діловодстві, документообігу та звітності, науці, технічній та проєктній документації. Але що ж зміниться?

Раніше журналісти сайту 6262.com.ua проводили експеримент і дізнавалися, як пройшов перехід на українську у Слов’янську.

Ті норми, що набувають чинності з 16 липня 2021 року, передбачають поширення української на телебаченні та у кіноіндустрії, виданні та продажі книжок, екскурсійному бізнесі та туризмі.

З 16 липня поширювати і демонструвати фільми в Україні можна лише українською. Фільми та серіали, створені іноземною мовою, мають бути дубльовані або озвучені українською. Сумарна тривалість субтитрованих реплік, виконаних іншими мовами у фільмі, не може перевищувати 10% сумарної тривалості всіх реплік у стрічці.

З 16 липня всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, розважальні, видовищні заходи мають проводитися державною мовою. Так само українською мають послуговуватися і ведучі цих заходів. А виступи осіб, які не володіють українською, мають супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом. Винятком може бути лише окрема пісня чи фонограма.

Кандидати на державну службу та претенденти на українське громадянство відтепер складатимуть тести на знання державної мови.

Тестувати на рівень знання державної мови буде Національна комісія зі стандартів державної мови. Тест складатиметься з усної та письмової частини.

Від 17 травня свій рівень знання української можна було перевірити онлайн у тестовому режимі.

#Слов’янськ #Славянск #новини #новости #Україна #закон про мову #українська мова #державна мова
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...