• Головна
  • 1200 грн мінімум - скільки слов’янці витрачатимуть на новий проїзд в автобусі
Стаття
17:12, 11 жовтня 2021 р.

1200 грн мінімум - скільки слов’янці витрачатимуть на новий проїзд в автобусі

Стаття
1200 грн мінімум - скільки слов’янці витрачатимуть на новий проїзд в автобусі

Сайт 6262.com.ua порахував, скільки мешканцям Слов’янська тепер доведеться віддавати грошей за проїзд в автобусах за новими тарифами.

З 9 жовтня проїзд в автобусах Слов’янська коштує 10 грн. При цьому квиток у тролейбусах до грудня коштуватиме 4 гривні. Ціна на автобус Слов’янськ - Билбасівка поки що складатиме 15 гривень. Багато хто з містян писав у соцмережах, що нові ціни на проїзд в автобусах тепер вартуватимуть половини зарплати чи пенсії.

Тому ми вирішили порахувати, скільки ж тепер грошей витрачатиме на проїзд середньостатистична родина у Слов’янську протягом місяця.

Візьмемо родину з трьох людей, яка не має власного транспорту - мама, тато та дитина, яка навчається у середній чи старшій школі. Батьки працюють п’ять днів на тиждень, у дитини в школі теж п’ятиденка. Наша уявна дитина відвідує двічі на тиждень спортивну секцію та двічі - репетитора.

Тільки автобусом

У листопаді 22 робочих дні. По 20 грн за один день з однієї людини в обидва кінці. Мати за п’ять днів на проїзд в обидва кінці витратить 100 грн, якщо без пересадок. Батько - стільки ж. Загалом на п’ять днів батькам потрібно буде 200 грн. У місяць вийде 880 грн.

Дитина за тиждень на поїздки до репетитора та на секцію витратить 80 грн - це за умови, що до школи можна дійти пішки. На місяць дитині знадобиться 320 грн.

Отже, на листопад родині знадобиться 1200 грн для мінімальних витрат на проїзд. Це за умови, що у вихідні родина не захоче з’їздити за чимось на центральний ринок чи погуляти Слов’янським курортом.

А якщо додати одну поїздку на ринок втрьох (60 грн) та одну поїздку на курорт (60 грн прямим автобусом та 120 грн із пересадкою), то сума збільшиться до 1320-1380 грн. 

Тільки тролейбусом

Якщо людям пощастило жити там, де ходять тролейбуси, вони можуть підгадувати так, щоб їздити тільки ним.

В обидва кінці без пересадок за п’ять днів мати витратить 40 грн, батько - стільки ж, тобто у сумі вийде 80 грн (8 грн за день). На місяць вийде 352 грн.

Дитині на тиждень знадобиться 32 грн, на місяць - 128 грн.

Загалом родина, яка їздитиме тільки тролейбусом, за місяць витратить 480 грн. З однією поїздкою у вихідні на центральний ринок та курорт загальна сума збільшиться приблизно до 528 грн. Це на 792 грн дешевше, ніж мінімальна місячна сума за поїздки в автобусі. 

Якщо поєднувати автобус та тролейбус

Звісно, ідеального нічого не буває, і зазвичай містяни їздять тим транспортом, який першим під’їхав до зупинки. Тому за день може бути декілька поїздок і автобусом, і тролейбусом. Ми спробували порахувати і таку модель, але без похибки.

Припустимо, вранці чоловік із дружиною їздять на роботу тролейбусом, а ввечері повертаються автобусом. На день для однієї людини знадобиться 14 грн, для двох - 28 грн

Якщо їздити таким чином п’ять днів, то вийде 140 грн, 22 робочих дні - 616 грн.

Щодо дитини, то припустимо таку модель: їздить до репетитора та на секцію вона на тролейбусі, а повертається на автобусі. Виходить що на тиждень дитині треба 56 грн, на місяць - 176 грн.

Таким чином, сім’я за листопад мінімально витратить 792 грн. З двома такими поїздками на ринок та на курорт (прим. а звідти додому) ця сума збільшиться приблизно до 876 грн.

Що для мешканців Билбасівки

Нагадаємо, що з Билбасівки до центра Слов’янська проїзд коштує 15 грн. Припустимо, що на роботу у Слов’янськ їздять батьки, а дитина їздить два рази на тиждень до спортивної школи чи ще на якісь додаткові заняття.

Якщо робота матері та батька знаходиться у центрі міста, на день їм потрібно 60 грн. А якщо робота в якомусь іншому мікрорайоні Слов’янська, то це ще одна пересадка. Це вже виходить100грн, якщо добиратися тільки автобусом, та 68 грн - якщо тролейбусом. 

Отже, за 22 робочих дні батьки вдвох витратять 1500-2200 грн із пересадками, 1320 грн - без пересадок.

Тепер розберемо ситуацію з дитиною. Якщо не треба їздити далі центру Слов’янська, то на тиждень треба 60 грн. Із пересадкою на автобус сума збільшиться до 100 грн, на тролейбус - до 76 грн. Отже, без пересадок за місяць дитина заплатить 240 грн, із пересадками на автобус - 400 грн, із пересадкою на тролейбус - 304 грн.

Загалом сім’я з Билбасівки на проїзд до Слов’янська за місяць має витратити приблизно 1704-2600 грн із пересадками та 1560 грн - без пересадок.

Спробуємо підбити підсумки

Що ж, як бачимо, присутність у місті електротранспорту зараз дозволить слов’янцям заощадити, нехай і зовсім трохи. Звісно, ці три моделі не ідеальні, бо завжди є похибка у вигляді зайвої пересадки на ще один автобус чи інший тролейбус, скасування маршрутів, зайвих поїздок за межі містоа чи в мікрорайон на іншому кінці Слов'янська тощо. 

Тільки автобусом - до 1400 грн на місяць для сім’ї з трьох людей;

Тільки тролейбусом - до 530 грн на місяць для сім’ї з трьох людей;

Автобусом і тролейбусом - до 900 грн на місяць для сім’ї з трьох людей.

З Билбасівки до центру Слов’янська - 1560 грн на місяць для сім’ї з трьох людей.

Долучайтесь до нашої групи у Viber, щоб завжди бути в курсі всіх змін

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #громадський транспорт #автобус #тролейбус #квиток #вартість проїзду
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...