• Головна
  • Сподіваюсь, що у вас все згорить, або чому мене бісять люди, які палять листя - Блог
Блог
19:19, 15 жовтня

Сподіваюсь, що у вас все згорить, або чому мене бісять люди, які палять листя - Блог

Блог
Сподіваюсь, що у вас все згорить, або чому мене бісять люди, які палять листя - Блог

Вже звичним для усіх стали запахи чаду і диму десь у середині осені. Люди чистять двори і палять сухі гілки і листя.

А у вас буває таке, що ви йдете по своїй вулиці, наче їжачок в тумані? Але туману немає. Ти йдеш і вдихаєш дим від багаття, яке влаштували у себе відповідальні хазяї. Господарчі роботи по городу проведені, а це означає, що час спалити все те, що виявилося непотрібним. І так у кожному дворі. З різницею у день. Тому протягом тижня ти не хочеш відкривати вікна, бо від запаху диму вже вивертає.

І скільки б разів не пояснювали, що це небезпечно не лише для якоїсь далекої там планети чи атмосфери, але і для вас та ваших дітей, на людей усі ці переконання не працюють. Адже так робили їх батьки і батьки батьків. Усі вижили, і ми переживемо. Хворітимемо, але то нічого, головне, що листя спалене.

Читайте: Чому треба попросити сусіда не палити суху траву і листя

При згоранні листя утворюються мікрочастинки пилу, які під час вдихання осідають у дихальних органах людини, а також чадний газ, який зв’язуючись із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин. Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

- Так а шо робить? - запитає мене сусідка баба Маня.

- Так а не палить, - скажу я.

Насправді можна довго говорити про компост, переробку і все таке, але, по факту, ніхто вдома займатися цим не буде. Тому є інший вихід - зібрати все листя у сміттєві мішки і віднести до сміттєвих баків. Бінго!

Читайте: Підпалили траву і сухе листя? Сплатіть штраф

Також можна замовити окремо вивезення листя та гілок - зателефонувавши в КП АТП у Слов’янську. Щоправда, це буде небезкоштовно. Звернутися туди можна за номерами:

  • Телефон: (0626) 23-44-13
  • Абон. відділ: (095) 466-18-06
  • Диспетчер: (099) 060-83-82

Я щиро сподіваюся, що колись все те листя, що палять у нашому районі, згорить і більше не буде диміти на пів міста. А ще сподіваюсь, що колись людям набридне дихати димом. Але не набридне думати головою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #блог #палити листя #опале листя #осінь #компост
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...