• Головна
  • За скиди у Казенний Торець на 1,3 млн гривень не можуть знайти винуватого
13:22, 7 січня

За скиди у Казенний Торець на 1,3 млн гривень не можуть знайти винуватого

За скиди у Казенний Торець на 1,3 млн гривень не можуть знайти винуватого

Місяць тому ми повідомляли, що Господарським судом Донецької області у повному обсязі задоволено позов Слов’янської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Донецькій області про стягнення з підприємства збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу, на суму понад 1,3 млн грн.

Судом встановлено, що з серпня 2019 року по вересень 2020 року комунальне підприємство «Словміськводоканал» Слов’янської міської ради експлуатувало рибозахисний пристрій на водозаборі «Маяки» без використання вимірювальної техніки. В результаті грубого порушення вимог Водного Кодексу України допущено скид до річки Казенний Торець, яка є джерелом питної води в регіоні, стічних вод з перевищенням концентрації забруднюючих речовин.

За результатами аналізу відібраних проб, вміст у воді амонійного азоту, фосфатів та нафтопродуктів перевищує гранично допустимі показники у 1,3, а нітратів - у 2,5 рази. Припис екологічної інспекції щодо усунення виявлених недоліків та неухильного дотримання правил експлуатації водогосподарських очисних споруд підприємством проігноровано та завдані довкіллю збитки у розмірі понад 1,3 млн грн у добровільному порядку не відшкодовано. За цих підстав прокуратура звернулась до суду.

Ми вирішили поцікавитись, чи планується оскаржувати це рішення та хто є винним у цій ситуації. У відповіді на наше звернення Слов’янська ВЦА повідомила, що визначення винного знаходиться у компетенції суду і наразі судові розгляди тривають.

Дмитро Браславський 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #скиди #річка #збитки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...