17:12, 27 січня 2022 р.
Від шовковичної плантації до місця розваг - історія парку у Слов’янську
Парк Шовковичний - одне із улюблених місць для прогулянок у Слов’янську. Яким він був раніше і як змінювався з часом.
Для статті ми використали фото та спогади активних користувачів форуму газети “Поиск”.
Цікавим є те, що з самого початку парк з шовковицею був приватною власністю - там розводили шовковичну плантацію.
Власником парку був купець зі Слов’янська Християн Християнович Тельман. Як зазначають на форумі, у той же час у парку працював буфет, в якому був патент на продаж алкогольних напоїв, так що “розпивати у парку - давня традиція”, - жартує один з користувачів форуму.
Викупили його у власність міста у 1903 році.
Як відомо, у 40-50-х роках вхід до парку був платним. Платили 10 копійок.
Парк був огороджений парканом, з боків стояли каси та ворота для входу. У вихідні та вечорами на сцені (в ракушці) грав духовий оркестр.
На центральній алейці парку була читальня і столи для ігор у шахи та шашки. Одним із найпопулярніших місць парку був танцювальний майданчик.
Наприкінці 50-х років плату за вхід у парк скасували.
Свого часу у парку будувалися різні каруселі та розваги. Одна з відомих - традиційна кругла карусель з кониками, верблюдами, слонами та іншими звірятками. Вона була яскраво розфарбована і підсвічувалася лампочками.
Серед найперших атракціонів були літаки (один з них виконував мертву петлю), гойдалки-човники, оглядове колесо та тир.
Зі спогадів користувачів форуму, якщо заходити від зупинки "парк" з вулиці Лозановича прямо по алейці, праворуч були машинки, потім дитяче колесо, місце з силомірами, а ще раніше літаки (екстремальний атракціон, в якому час від часу можна було помітити дорослих), ліворуч навпроти - та сама карусель, праворуч далі колесо огляду, біля нього колись недовго стояв атракціон "Сатурн”.
Поговорюють, що прямо біля входу праворуч стояв пам’ятник Максиму Горькому.
Ще однією особливістю парку був літній театр: Історія кінотеатру в парку Шовковичному: від панорамного кіно до ідеї музею декомунізації
Сам парк був засаджений різними деревами та клумбами. Про це можете почитати тут: Шовковиця, іви і тополі - які дерева могли би стати символом Слов’янська (Фото)
З часом парк заростав травою, дерева вирубувалися, або пропадали. У нульових він перетворився на єдину центральну алею до меморіалу Другої світової війни, а вся решта території була більше схожа на занедбаний лісовий масив і болото.
Через декілька років після того, як Слов’янськ пережив окупацію, у 2016 році, на парк звернула увагу активна громадськість, і їх ідеї підтримала міська влада.
У Шовковичному не встановили нових каруселей, але обладнали декілька ігрових, спортивних та дитячих майданчиків, побудували поле для футболу, обладнали алеї, відновили танцювальний майданчик і тепер там постійно проводять різні свята.
Читайте: Як у Слов'янську пройшов День Європи і "Балаган". Фоторепортаж з парку Шовковичного
Після довгого і спірного ремонту парку, у 2020 році 1 червня офіційно для відвідувань відкрили парк Шовковичний.
А яким ви бачите наш парк?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:26
Вчора
13:13
Вчора
11:15
Вчора
10:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
16:47, 2 листопада
13:08, 28 жовтня
10:54, 25 жовтня
live comments feed...
Коментарі