• Головна
  • Вирвався із пекла. Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось виїхати з міста
17:07, 30 березня 2022 р.

Вирвався із пекла. Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось виїхати з міста

Вирвався із пекла. Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось виїхати з міста

Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось вирватись з міста.

Сьогодні про жахливу блокаду міста Маріуполь знають у кожному куточку світу. Місто фактично рівняють із землею, гине велика кількість мирних мешканців. У місті залишається близько 160 тисяч людей. У Маріуполі немає ні світла, ні води, ні зв’язку, ні тепла. 

Людина, яка змогла вирватись з блокованого міста, поділилась з журналістами Сайту міста Слов’янська розповіддю, як довелось виживати у Маріуполі і як вдалось врятуватись. Задля безпеки не будемо називати справжнього імені людини. 

Вирвався із пекла. Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось виїхати з міста , фото-1

Фото: Радіо Свобода

Віктор (ім’я змінено) жив у Маріуполі останні декілька років. Тут він влаштувався на роботу і зняв житло. 

Пам’ятає перші удари по місту, поступово вони ставали все ближче і ближче. Тоді місцеві почали розуміти загрозу і ховатись у підвалах. З часом майже все населення перебралось до сховищ. 

Потім відключили воду, тепло і світло. Готували їжу на вогнищах поблизу будинків між обстрілами. Поки спали у квартирах, температура повітря у кімнатах була близько 3 градусів тепла - каже Віктор. Лікарні були переповнені пораненими. 

По місту гатили постійно, над головами літали снаряди. Через велику кількість обстрілів гинуло багато мирного населення і продовжують гинути сьогодні. Спочатку їх тіла деякий час просто лежали на вулицях, потім почали потроху викопувати могили, де мали змогу, і ховати. Можливості влаштувати похорони не було. 

Вирвався із пекла. Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось виїхати з міста , фото-2

Фото: Радіо Свобода

Також Віктор багато згадував про мародерів. Люди виносили з магазинів усе, починаючи від продуктів харчування, закінчуючи цінними речами, плануючи їх на щось обміняти згодом. Деякі харчові склади віддавали їжу людям за власною ініціативою, волонтери розвозили її по підвалах. Багато хто втратив над собою контроль і перестав дотримуватись елементарних правил поведінки. Пили і сідали за кермо, відбирали чуже і "чистили" магазини, відчувши суцільну анархію. 

Певний час у місті зовсім не було зв’язку. Тоді родичі Віктора ледь пережили ці страшні дні. Вдалось його відновити на деякий час після того, як запустили генератори. 

Вирвався із пекла. Розповідь мешканця Маріуполя, якому вдалось виїхати з міста , фото-3

Фото: Радіо Свобода

Коли у місті вже стало неможливо знаходитись, нашому герою вдалось виїхати з Маріуполя. Виїжджали машиною зі знайомими об’їзними шляхами близько двох днів. Їхали під вибухи і обстріли через величезну кількість постів.

Із речей вдалось взяти тільки ноутбук і паспорт. У будинок, в якому проживав Віктор, прилетіло. Що із житлом - зараз він не знає. 

За статистикою міської влади, з Маріуполя вдалося евакуювати 150 тисяч жителів, у блокаді залишаються ще близько 170 тисяч. До блокади виїхали до 140 тисяч. За попередніми підрахунками, майже 5 тисяч жителів загинули, серед них близько 210 дітей. 

За попередньою інформацією, близько 20-30 тисяч маріупольців депортували на територію рф.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #блокада #місто #жителі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Життя під час війни продовжується. Ми зібрали історії звичайних людей, які зіткнулись з війною віч-на-віч. Читайте. Кожна з них своя, особлива, індивідуальна.
Оголошення
live comments feed...