• Головна
  • Чому Україні потрібен статус в кандидати ЄС і що це дасть
19:32, 13 червня 2022 р.

Чому Україні потрібен статус в кандидати ЄС і що це дасть

Чому Україні потрібен статус в кандидати ЄС і що це дасть

Рішення Євроради про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС очікується 23-24 червня. Навіщо це Україні та що це дасть? 

Якщо Україна все ж отримає статус кандидата на членство в ЄС, це, перш за все, буде дуже важливе політичне рішення, яке буде означати, що наша країна впевнено рухається до членства в Євросоюз. 

Кандидатство дасть Україні також значний поштовх до трансформацій у всіх сферах та подальшу інтеграцію України у спільний ринок ЄС. 

Нашій країні під час переговорів треба буде привести своє законодавство у відповідність до законодавства ЄС, а також імплементувати політичні, соціальні, економічні, судові та адміністративні реформи.

На цьому етапі країна-кандидат отримує економічну допомогу. Це доступ до фінансових інструментів ЄС, які допомагають краще підготуватися до членства, провести реформи, а також до індивідуальних програм і проектів економічної допомоги ЄС. 

Основна довступна програма IPA забезпечує інвестування у соціально-економічну сферу країн-кандидатів. Також її частиною є надання країнам фінансову та технічну допомогу для розвитку сільських територій та сталого сільськогосподарського сектору, узгодження їх аграрної політики із загальною аграрною політикою ЄС.

Навіть у період кандидатства у країн починає рости ВВП за паритетом купівельної спроможності. Тому для України кандидатство у члени ЄС може стати значною перевагою і надасть великі можливості для розвитку. 

"Ще місяць тому було складно уявити, що ми прийдемо в точку цієї дискусії на поріг історичного рішення. Всі, хто давно займається євроінтеграцією України, розуміють, що це квантовий стрибок", – заявив глава МЗС Дмитро Кулеба. 

Вам також може бути цікаво: 

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кандидатство #ЄС #Україна #Євросоюз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...