• Головна
  • "Це війна за символи також. Вони хочуть знищити все українське", - декомунізація під час війни
13:49, 9 липня 2022 р.

"Це війна за символи також. Вони хочуть знищити все українське", - декомунізація під час війни

"Це війна за символи також. Вони хочуть знищити все українське", - декомунізація під час війни

На окупованих територіях нашої країни прибирають українські таблички, встановлюють назви міст російською, повертають комуністичні назви вулиць, відкопують старі пам’ятники і ліплять їх на площі. Від всього українського намагаються позбутись.

Чому росіяни першою справою повертають населені пункти у комуністичні назви, агресивно нав’язують російське сприйняття і знищують українські символи. Журналісти сайту міста Слов’янська 6262.com.ua поспілкувалися з активістом по декомунізації з Харкова Вадимом Поздняковим.

Як розказав чоловік, перший "бум" декомунізації почався в Україні саме з настанням незалежності, тобто, з 90-х років. Активно процес розгортався на заході України, у той час, як інші частини країни до цього ставилися нейтрально.

Свого часу у 2014 році саме ця прихильність до радянського минулого і стала слабкою лінією для нападу на Донбас зі сторони росії.

З прийняттям Закону про декомунізацію у 2016 році пішла ще одна хвиля позбування від комуністичного минулого. Активно перейменовували міста і вулиці, прибирали ленінів по всій країні, намагалися прибирати пам’ятники і таблички, пов’язані з терором комуністичних ідеологів.

На диво, з часом війни на Донбасі, декомунізація на територіях Донеччини і Луганщини відбувалася в рази швидше, ніж, наприклад, на території тієї ж центральної України. Саме тому зустріти комуністичних назв і символів зараз набагато легше у Вінниці чи Черкасах, ніж у Слов’янську чи Бахмуті, - каже Вадим Поздняков.

Прямо зараз на окупованих територіях відбувається страшна русифікація. Вже є інформація про те, що у селищах Харківщини знищують усі герби. В одному з селищ шукали пам’ятник леніну, щоб заново встановити у центрі, але не знайшли. 

"Це війна за символи також. Вони хочуть знищити все українське", - декомунізація під час війни, фото-1

"Це війна за символи також. Хто переможе? Війна сенсів. Війна між двома націями. Вони хочуть знищити все українське", - каже активіст.

Як зазначає Вадим, на жаль, для більшості українців стимулом позбуватися радянського минулого завжди були якісь яскраві події: визнання незалежності, помаранчева революція, революція Гідності, цього разу війна.

Прямо зараз в Україні продовжується процес декомунізації. В основному - в населених пунктах, де наразі безпечно. Там місцева влада сама із великим прагненням йде на зміни, які відкладали роками.

Такими темпами, як зараз, 80-90% вулиць, які ще мають комуністичні назви, будуть перейменовані до кінця року, - додає Вадим.

"Це війна за символи також. Вони хочуть знищити все українське", - декомунізація під час війни, фото-2

Вам також буде цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #декомунізація #Вадим Поздняков #русифікація в окупованих територіях #война в Украине #війна в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...