• Головна
  • Як вибирати меблі для маленької кухні
Реклама
10:06, 28 лютого 2023 р.

Як вибирати меблі для маленької кухні

Реклама

Для багатьох людей маленьке кухонне приміщення – майже вирок. Дійсно, як можна комфортно готувати в тісному приміщенні, в якому постійно чіпляєшся то за стіл, то за шафу, то ще за щось? Але на сьогодні існує безліч рішень, як отримати зручну кухню з максимальною ергономікою. І це не лише столи-трансформери, хоча, звісно, їх треба розглянути в першу чергу, адже вони добре економлять місце.

Зробити кухню з обмеженим простором не так складно, як може здатися на перший погляд. По-перше, для цього потрібно правильно вибрати меблі. Навіть дуже просторе приміщення можна зробити незручним, якщо хаотично заставити громіздкими кухонними модулями та зайвою побутовою техніку.

По-друге, необхідно заздалегідь спланувати місце розташування меблів, мийки, холодильника, пральної машинки (якщо планується встановити її саме на кухні). Щодо обіднього столу, то тут підійде або трансформер, або дуже маленький, або висувний.

По-третє, варто скористатись різноманітними кухонними приладами. Наприклад, замість того, аби встановлювати шафу чи тумбу для келихів, раціональніше буде встановити спеціальний навісний тримач. Це й зручніше, так як келихи завжди будуть під рукою. Те саме стосується й іншого посуду та інвентаря для приготування їжі.

Як вибирати меблі для маленької кухні, фото-1

Основні критерії вибору меблів для маленької кухні

Якщо П-подібні кухні в просторих приміщеннях можна встановлювати без проблем, то гарнітури для маленької площі потрібно вибирати більш ретельно. Допоможуть в цьому наступні параметри:

  • Конструкція. В даному випадку це або пряма кухня, або кутова. Інші варіанти навряд чи помістяться в умовах обмеженого простору;
  • Наявність нижніх шухляд. В них можна зберігати купу різних предметів. Так, не завжди зручно нахилятись аби взяти обробну дошку чи інший інвентар, але доводиться миритися з деякими труднощами. Натомість нижні шухляди дозволяють трохи зекономити місце;
  • Багатофункціональні прилади. Це й різні тримачі, вбудовані в шафи сушарки, органайзери тощо. Вони підвищують ергономіку в маленькій кухні, дозволяють більш раціонально використовувати простір;
  • Високі шухляди. Так, мова йде про шухляди, що розміщуються прямо під самою стелею. Теж не зовсім зручно часто дотягуватись до них, але завдяки цьому рішенню можна зберігати більше речей.

Все це стосувалось функціональності. Але є ще й естетичний бік питання. Дизайн дуже важливий в даному випадку. Мабуть, навіть важливіший, ніж коли справа стосується кухні з великою площею.

Передусім, потрібно звернути увагу на колір. Темні відтінки точно не підходять для маленьких приміщень. Тому кухня повинна бути світлою. Допустимо використання 2-3 кольорів, спокійних, теплих або холодних. Яскраві відтінки в умовах обмеженого простору погано сприймаються. Виключення – якщо вся кухня оформлена в пастельних чи сірих тонах, а яскравих меблів небагато, наприклад це лише навісні модулі.

Зараз прийнято декорувати меблі візерунками. Для маленької кухні це невдале рішення, тим більше, якщо візерунки великі, краще віддати перевагу однотонним фасадам.

Гарним варіантом буде кухня з глянцевим фасадом. Такий гарнітур спрацює, як дзеркало, тобто візуально розширить простір. Особливо чудово це в комбінації з глянцевою підвісною стелею.

Як вибирати меблі для маленької кухні, фото-2

Кілька корисних хитрощів для вдалого облаштування

Перша хитрість – варто обирати гарнітури без ручок. Таким чином не буде ризику випадково вдаритись об ручку шафи чи тумбочки.

Друга хитрість – встановлення арки для входу в кухню замість дверей. Розпашні двері «крадуть» кілька сантиметрів простору. Виключення – якщо вони відкриваються назовні, а не всередину кухні.

Третя хитрість – краще відмовитись від навісних відкритих поличок для зберігання різноманітних дрібничок. Вони візуально захаращують приміщення.

Четверта порада – стільці кухонні та обідні повинні бути максимально простої форми та конструкції. Це теж добре позначиться на візуальному сприйнятті, та й суто з практичної точки зору не становитимуть додаткових незручностей.

П’ята хитрість – можна використати підвіконня, переробивши його на стіл (пристосувавши стільницю). Це буде невеликий стіл, але для одного-двох людей цілком достатньо, щоб пообідати чи повечеряти.

Найкращі варіанти маленьких кухонь можна розглянути тут:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...