17:24, 1 червня 2023 р.
На згарищі Лиманського краєзнавчого музею знайшли залишки унікальних експонатів
У Лиманському краєзнавчому музеї, який згорів, знайшли залишки унікальних експонатів.
Про знахідки у Фейсбук розказав краєзнавець та журналіст, а тепер військовослужбовець зі Слов’янська Дмитро Торець.
"Зайшли з товаришем на згарище Лиманського краєзнавчого музею. Горілі стіни та гори битої цегли. Але. Серед завалів розгледіли кості. Не лякайтеся тільки. Кості доісторичних тварин з експозиції. Всяких там Турів-мамонтів. Вирішили забрати та передати директорці Слов'янського музея Евгения Калугина на зберігання. Поки ще не передали але зробимо це при першій можливості".
Як нам розповів член Східноукраїнського товариства охорони пам’яток історії та культури Олексій Соловкін, ідея подивитись на залишки музею виникала не раз, проте не було часу. Надії знайти щось особливе не було, адже будівля сильно горіла.
Фото: Дмитро Торець Facebook
"Але в одній із бувших залів експозиції пощастило побачити цеглу з дореволюційним клеймом, а потім на око потрапили й скам'янілості, мабуть, вони не згоріли повністю через те, що дах будівлі впав раніше ніж полум'я встигло їх спалити, і хоча вони на собі несуть досить чуттєві сліди пожежі, одначе можно з впевненістю сказати, що перед нами палеонтологічна частина збірки Лиманського музею".
Серед знахідок, які вціліли: фрагмент нижньої щелепи мамута (мамонта) і частина суглоба стегнової кістки, а також фрагмент черепа давнього тура/бізона з вцілілим рогом, і поодинокі кістки скелета (хребці, фрагмент тазової кістки).
Фото: Дмитро Торець Facebook
"Всі предмети наразі запаковані і за першої нагоди будуть передані директорці СКМ Євгенії Калугіній, тому як вийти на контакт з представниками Лиманського музею нам не вдалось. Причини по котрим експозиція не була евакуйована, або принаймні демонтована і десь схована, нам не відомі, але слід зазначити, що в цій пожежі втрачено багато унікального краєзнавчого і етнографічного матеріалу" - зазначив Олексій Соловкін.
Фото: Дмитро Торець Facebook
На думку Олексія Соловкіна, ще можна провести зачистку завалів і віднайти унікальні предмети, там де дозволяє стан будівлі. Там ще можуть знаходитись праски, інструмент, деякі предмети з експозиції по ДСВ, зокрема ті ж каски, гільзи, ящики та ін. Проте це мають робити працівники музею.
На сторінці Лиманського краєзнавчого музею у Facebook тим часом від квітня опубліковане оголошення про початок збору значущих речей для історії громади, які в подальшому будуть задіяні, як експонати у краєзнавчому музеї м. Лиман.
Журналісти 6262.com.ua намагались телефоном зв’язатись з відділом культури і туризму Лиманської ТГ, аби детальніше розпитати про плани щодо краєзнавчого музею і з’ясувати, які роботи проводились після деокупації Лиманщини у закладі, проте предметно поспілкуватись нам так і не вдалось.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:21
17:30
Вчора
15:00
Вчора
13:32
Вчора
12:02
Вчора
Спецтема
Оголошення
08:04, 26 листопада
17:09, 25 листопада
17:09, 25 листопада
09:20, 27 листопада
17:07, 28 листопада
live comments feed...
Коментарі