• Головна
  • Як люди оформлюють та отримують компенсацію за зруйноване житло у Слов’янську - історії жителів
13:39, 3 серпня 2023 р.

Як люди оформлюють та отримують компенсацію за зруйноване житло у Слов’янську - історії жителів

Як люди оформлюють та отримують компенсацію за зруйноване житло у Слов’янську - історії жителів

Те, скільки розрухи і горя принесла росія Україні - неможливо оцінити в грошах, адже це про людей і їхні життя.

Однією із великих проблем досі залишаються тисячі зруйнованих будівель, які росіяни знищують своїми обстрілами. На частині територій вже йде активна відбудова міст, які певний час були в окупації. Наприклад, в Київській області. Одночасно з тим, міста та містечка, які знаходяться не так далеко від лінії фронту, продовжують страждати від російських снарядів та ракет. 

Влада міст вже почала часткову компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло. Але, на жаль, не всі зараз можуть її отримати.

Ми поспілкувалися з декількома мешканцями Слов’янська, житло яких було зруйновано, або пошкоджено через війну. Ось що вони розказали про виплати та відновлення.

Наталія

Квартира Наталії знаходиться по вулиці Торській. В один із масштабних обстрілів житло значно постраждало. Її будинок зазнав великих руйнувань. Відносно постраждала і квартира. Але виплат вони поки не отримали.

Як розказала жінка, вона з самого початку була на зв’язку з керівництвом міста. Їй пояснили, що першою чергою робиться експертиза. Вже від неї залежить, як відбуватиметься відновлення будинку. Спочатку мають відновити будинок, під’їзд, вже згодом вирішать, що будуть робити з квартирою. Вони вираховують суму, яка потрібна на ремонт. Враховують пошкодження, і від них залежить кількість виділених коштів.

“Можливо там така ситуація, що взагалі доведеться зносити стінку, або квартиру. Тому будь-який ремонт має сенс вже після експертизи і ремонту будинку”, - каже Наталія.

Наприклад, дах в будинку вже замінили. А висновок експертизи має бути вже десь в середині серпня.

Ірина

У випадку Ірини, просто вставлянням вікон чи дверей не обійдешся. Їхній будинок був майже повністю зруйнований під час російських обстрілів.

Деталей щодо виплат жінка не знає. З нею з цього приводу ніхто не зв'язувався. Оскільки жінка знаходиться за кордоном, вона не може активно стежити за тим, чи відбувається відновлення будинку.

Єдине, що вона точно знає, це те, що на квартиру, якої майже немає, досі надходять комунальні платежі. З вересня Ірині приходили платежі за опалення, світло, воду. Буквально місяць назад тільки водоканал повідомив, що нарахування призупинили. У цей час комунальні платіжки на електроенергію досі приходять.

Ольга

Будинок Ольги постраждав декілька разів. На щастя, великих руйнувань не було, але в квартирі жінки повилітали всі вікна, вибило вхідні двері, обсипалося скло на балконі і лоджії, трапилися проблеми з проводкою. 

Коли Ольга взялася оформлювати документи на виплати, виявилося, що документів, необхідних для того, не вистачає. Ця проблема зараз трапляється у багатьох. Конкретно у Ольги квартира була приватизована, але не додана в реєстр. Їй швидко пояснили, що робити. 

Для того, щоб додати квартиру в спеціальний реєстр, жінка звернулася до соцзахисту. У нашій області це обов’язково робити офлайн, але в деяких регіонах оформити це можна дистанційно.

У випадку Ольги, вона подала в соцзахист усі документи на право власності і буквально протягом 2-3 днів все оформили. Це робиться абсолютно безкоштовно. 

Після того, як жінка отримала всі необхідні документи, вона подала заявку в Дії на “ЄВідновлення”. Для того, щоб отримати виплати від держави, треба відкрити спеціальну картку в банку. Вона діятиме лише для відновлення житла, і компенсація прийде на неї.

Перед цим треба дочекатися спеціальної комісії, яка проведе огляд вашої квартири чи будинку.

До речі, якщо в квартирі чи будинку є декілька власників, то потрібна згода другого власника на оформлення. Це можна зробити або через ДІЮ та електронний підпис, або у нотаріуса.

Десь через 7-10 днів після того, як Ольга подала документи, їй подзвонили з комісії і запитали, чи буде їм зручно, якщо вони прийдуть на наступний день у певну годину. Попросили при собі мати всі необхідні документи.

Комісія подивилася стан квартири, до уваги беруться стіни, дах, вікна, підлога, двері, лоджія. Балкон же не враховується, - каже Ольга.

Також представники комісії звертають увагу на комунікації. Якщо є пошкодження, наприклад, проводки, то комісія врахує і це. Звичайно, до уваги не беруться ні меблі, ні техніка.

Після повного обстеження складається кошторис. Коли цей кошторис пропонується людині, вона може погодитись, або не погодитись із сумою. Якщо людина не погоджується, то його будуть переглядати. Зазвичай при складанні кошторису враховують середню ціну по Україні.

Скористатися цими коштами можна впродовж року і лише в тих магазинах, які зареєструвались на державну програму.

Саме тому голова Слов’янська Вадим Лях закликав місцевих підприємців реєструватися для цієї програми.

Читайте: 

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #новини Слов’янська #зруйноване житло #виплати #компенсація за житло #війна в Україні #война в Украине #гроші за житло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Життя під час війни продовжується. Ми зібрали історії звичайних людей, які зіткнулись з війною віч-на-віч. Читайте. Кожна з них своя, особлива, індивідуальна.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...