• Головна
  • До програми «Доступні ліки» включили тест-смужки для глюкометра і знеболювальне
11:25, 23 серпня

До програми «Доступні ліки» включили тест-смужки для глюкометра і знеболювальне

До програми «Доступні ліки» включили тест-смужки для глюкометра і знеболювальне

З 31 серпня у програмі "Доступні ліки" будуть доступні тест-смужки для визначення рівня глюкози та знеболювальне для паліативних пацієнтів.

Як повідомляє у Фейсбуці Національна служба здоров'я України, наказ МОЗ, яким оновлюється перелік лікарських засобів та медвиробів, оприлюднено на сайті міністерства.

"Завдяки розширенню програми реімбурсаці пацієнти з діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові. Паліативні хворі можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби. Вартість даних медичних виробів та ліків аптекам відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові для індивідуального глюкометра застосовують хворі з встановленим діагнозом "Цукровий діабет першого типу". На час перехідного періоду тест-смужки відпускатимуться за паперовим рецептом. А з жовтня 2023 року – лише за електронним рецептом.

Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів застосовують люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Знеболювальні для паліативних хворих відпускатимуться відразу лише за електронним рецептом.

У програму реімбурсації додано Морфін (Morphine): гранули, розчин і таблетки.

Загалом оновлений реєстр включає 411 лікарських засобів, 72 – препарати інсуліну, 9 - комбінованих лікарських засобів, 23 – медвироби (тест-смужки).

Отримати препарати і медвироби за оновленим реєстром можна буде з 31 серпня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Війна #Доступні ліки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...