09:28, 24 лютого
Другі роковини повномасштабного вторгнення - хронологія подій у Слов’янську (фото, відео)
24 лютого 2022 року росія оголосила про проведення “спеціальної операції” на території України. По факту почалося повномасштабне вторгнення рф - велика війна.
Ми зібрали основні події, які передували вторгненню. Також пригадаємо, що було у Слов’янську безпосередньо 24 лютого 2022.
20 лютого 2022 року - це була неділя - у Слов’янську вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.
На той момент в Україні вже обговорювали можливе вторгнення росії. Настрої людей були двозначні - хтось активно готувався до вторгнення, а хтось навіть і подумати не міг, що таке станеться. До речі, напередодні ми виходили на вулиці Слов’янська з опитуванням до людей і тоді більшість сказали нам, що не вірять у повномасштабне вторгнення.
21 лютого 2022 року ми написали про те, що відбувається на тимчасово окупованих територіях. Людей там почали евакуйовувати. Водночас разом з інформацією про евакуацію, на окупованих територіях говорили про активну мобілізацію.
Усі деталі можна прочитати тут: Евакуація, мобілізація та паніка - що зараз відбувається на окупованих територіях Донбасу
У цей же час на вільній території Донеччини шириться фейк про мобілізацію працівників ОДА. Тодішній керівник Павло Кириленко написав спростування цього фейку.
"Сьогодні інтернетом активно шириться фейкова інформація стосовно нібито мобілізації працівників Донецької ОДА. Офіційно заявляю, що цей так званий документ - фейк від першої до останньої букви. Документ ОДА із таким номером містить зовсім іншу інформацію".
А ось так виглядав той фейковий документ:
Також 21 лютого 2022 року на нашому сайті вийшла відеоекскурсія бомбосховищем Слов’янська. На фоні хвилювань щодо російського вторгнення мешканці міста зацікавились тим, чи доступні бомбосховища та чи придатні вони до використання. Відео ви можете подивитися тут:
Ввечері 21 лютого 2022 року стало відомо про те, що російський президент володимир путін визнав суверенітет "лднр".
Путін підписав Указ про визнання суверенітету "лднр". Після промови він підписав договір про дружбу і взаємодопомогу з ватажками псевдореспублік пушиліним та пасечніком.
"лнр" та "днр" росія визнала в тих межах, які були фактично встановлені на той момент. Але пізніше стало відомо, що на пресконференції у кремлі президент путін заявив, що визнавши ОРДЛО, він визнав і межі цих територій, закріплені в "конституціях республік", тобто всю Луганську та всю Донецьку області.
22 лютого 2022 року зранку наші журналісти нагадали мешканцям про тривожну валізку та евакуацію.
Також у цей день пройшло засідання РНБО. За його підсумками президент України Володимир Зеленський звернувся до українського народу. Зеленський заявив, що Україна кваліфікує дії Росії з визнання "ЛДНР" як "порушення суверенітету й територіальної цілісності нашої держави".
Також заяви росії про визнання” лднр” прокоментували українські посадовці. Читайте тут: Офіційні заяви українських посадовців щодо визнання "ЛДНР" в Росії (оновлюється)
Попри тривожні новини у школах оголосили про відновлення навчання і 23 числа школярі 5-11 класів мали б вийти на навчання.
Також 22 лютого 2022 року до мешканців Слов’янська звернувся голова адміністрації Вадим Лях із доволі заспокійливим зверненням:
“Тривожні політичні новини останніх днів та особливо вчорашні події викликали серед мешканців громади хвилювання та невпевненість у завтрашньому дні.
У цій ситуації найрозумніше — зберігати спокій. Причин для паніки немає.
Місто продовжує жити звичайним життям. Лікувальні заклади, як завжди, ведуть прийом пацієнтів. У школах завтра виходить на заняття не лише малеча, а й учні 5-11 класів. Комунальні підприємства працюють у штатному режимі. КП «Благоустрій» проводить прибирання вулиць після зими, тролейбуси виходять на лінію. Електроенергія, газ, тепло та вода подаються споживачам.
Сьогодні дав завдання проінспектувати та розширити мережу джерел альтернативного водопостачання. Наразі бювети обладнані у дворах багатоквартирних будинків на вул. Свободи, 5; Світлодарській, 14; Ярослава Мудрого, 5; Корольова, 27. Зараз «Словміськводоканал» приводить їх у робочий стан. Крім того, свердловини є й на території комунальних підприємств. У найближчій перспективі вони з'являться у кожному мікрорайоні. Це дозволить забезпечити місто водою у разі аварій на водоводі чи електромережі.
Ще раз повторюся: не панікуємо. Все буде добре!"
Але “добре протривало недовго”.
Читайте: Офіційні заяви Краматорська, Слов’янська та військових щодо напруженої ситуації в Україні
Ще ввечері 2022 року Володимир Зеленський звернувся у відеозверненні до українців і зазначив, що потреби у загальній мобілізації немає, проте видано указ про призов резервістів в особливий період.
“Найближчим часом також будуть проведені навчальні збори резервістів системи територіальної оборони”, - заявив тоді Зеленський.
23 числа 2022 року Прикордонники ввели режимні обмеження у районах, які межують з РФ, Білоруссю і окупованою територією, а на всій території України ввели надзвичайний стан. При цьому до Ради внесли проект постанови щодо оголошення воєнного стану у Донецькій та Луганській областях.
На 24 лютого 2022 року у Слов’янську мали проводити акцію "Слов’янськ - це Україна".
Але все склалося не так.
24 лютого о 4 ранку президент росії володимир путін оголосив про початок “військової операції” в Україні. У цей же час по Україні пролунали серії вибухів. Ворог почав обстрілювати Київ, Харків і інші великі міста нашої країни.
О 6 ранку стало відомо, що по всій території України ввели воєнний стан.
Тоді до мешканців Донеччини звернулася обласна рада і заявила про те, що всі працюють на своїм місцях.
“Влада на місцях. Працюємо. Інформуватиму мірою надходження інформації” , - написав тоді Павло Кириленко.
Тоді почали з’являтися перші повідомлення про Маріуполь.
Тоді ми опублікували пам’ятку: Що робити під час артобстрілу
О 7 ранку до мешканців Слов’янська звернувся голова міста Вадим Лях.
“Несмотря на то, что утро началось с тревожных известий, соблюдаем спокойствие!
Несколько украинских городов подверглись ракетным ударам. В Славянске все спокойно. Разрушений и жертв нет. Предприятия работают в штатном режиме. Но детские сады и школы сегодня закрыты. Поэтому, если вам не с кем оставить ребёнка, оставайтесь дома”, - заявив тоді він.
Залізничне сполучення зі сходом України працював без змін. Поїзди до Слов’янська, Краматорська та інших міст продовжували ходити. Укрзалізниця тоді зазначила, що жодних сплесків у бажанні пасажирів залишити схід країни не було.
Але ближче до другої половини дня рух транспорту змінився:
№10 Київ - Маріуполь слідував зі зменшеною швидкістю на Волноваху,
№11 Київ - Новоолексіївка, №86/88 Львів, Ковель - Новоолексіївка слідували до ст. Федорівка,
№44 Івано-Франківськ - Київ зупинено по ст. Ірша,
№112 Київ - Авдіївка зупинено по ст. Покровськ.
Поїзди у Харків тимчасово зупинено.
При цьому Укрзалізниця заявила, що готова евакуйовувати людей поряд з лінією розмежування.
У цей день ми опублікували мапу бомбосховищ у місті.
З самого ранку у місті були черги до банкоматів, на заправках та в магазинах. Тролейбуси почали ходити безкоштовно. Через навантаження зв‘язок у деяких абонентів працює з перебоями.
Також до українців звернувся головнокомандувач Валерій Залужний.
Тоді вся увага була прикована до офіційних джерел, які повідомляли про ситуацію в Україні.
Читайте: Де отримувати достовірну та перевірену інформацію - перелік джерел
У Слов’янську працювало все - комунальники, магазини, вся інфраструктура.
Тоді до мешканців міста зверталися і військові однієї з місцевих бригад.
81 окрема аеромобільна бригада, що дислокується у Краматорську, звернулася до мешканців України.
"Шановні українці, паніка зараз - це останнє на чому потрібно зупинятись, українські воїни в змозі дати гідну відсіч ворогові, що підтверджується не одним збитим російським літаком над над нашими територіями.
Зберігайте спокій, не потрібно лишати домівки, ми - вдома.
Ваша довіра - наша сила.
Переможемо разом.
Слава Україні!
Слава Збройним Силам України!".
Національна поліція України закликала громадян повідомляти про підозрілих людей на вулиці. Зокрема особливу увагу просили звертати на людей з елементами червоного кольору на одязі. У зв’язку з агресією рф на території України поліція посилила заходи із забезпечення правопорядку на вулицях сіл і міст держави.
Олексій Резніков - міністр оборони України у себе на офіційній сторінці у соцмережі закликав усіх українців, які вміють тримати зброю, долучитися до лав територіальної оборони.
Міністр закликав приходити до місцевих ТРО. З собою варто мати лише паспорт. Також заклик підтвердили і у територіальній обороні Краматорського району.
Ближче до вечора ситуація у Слов’янську трохи змінилася. Велика частина полиць магазинів та супермаркетів була спустошена. Найбільше містяни скуповували хліб, борошно, крупи, цукор, консерви, сіль та сірники. Станом на 16 годину 24 лютого 2022 року у супермаркетах все ще були довгі черги до кас.
Також не працювала частина міських банкоматів. Біля тих, де залишалися гроші, стояли довгі черги.
Вимкнені світлофори, вже не працювали ліфти та не їздили автобуси. Станом на 17 годину курсували тролейбуси, але вони були напівпусті, кондукторів там не було.
На вулицях міста також було обмаль людей. Працювали тільки продуктові магазини, магазини побутової хімії та аптеки.
До мешканців Слов’янська і Краматорська звернулася патрульна поліція. Вони попросили не створювати заторів та по можливості залишатися вдома.
“Наразі ситуація в містах Слов'янськ та Краматорськ спокійна, та контрольована Закликаємо всіх громадян не створювати штучних заторів на дорогах міста та області, не порушувати закон та дотримуватись правил дорожнього руху.
Просимо не фотографувати військову техніку та не розповсюджувати інформацію, щодо її перебування!
Через велику кількість недостовірної інформації в мережі Інтернет, закликаємо всіх звертати увагу лише на офіційні джерела.
Водії, з порозумінням ставтеся до обмежувальних заходів та до роботи правоохоронців.
Зберігайте спокій та за можливості залишайтесь вдома".
Також пізно ввечері 24 лютого 2022 року зі зверненням виступив президент США Джо Байден. Він оголосив про санкції у бік рф.
Головні тези з санкцій:
- обмеження можливості влади Росії діяти в доларах, фунтах, йенах;
- санкції проти банків (нові санкції розповсюджуються також на ВТБ)
- США та лідери G7 хочуть обмежити імпорт росією високотехнологічної продукції на 50%
Байден запевнив, що санкції будуть дієвими. І це ще не всі кроки, які готують партнери.
Вночі з 24 на 25 лютого 2022 року стало відомо, що в Україні підписали закон про мобілізацію.
Читайте: В Україні підписали указ про загальну мобілізацію
Війна активно тривала. Ворог обстрілював Харків, Київ, Херсон, Маріуполь, Запоріжжя і багато інших міст нашої країни. У деякі міста вже зайшли ворожі війська.
Читайте також:
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:32
Спецтема
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
00:00, 12 січня 2016 р.
19:30, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі