15:24, 2 серпня
Робота на Донеччині - кого не вистачає, кого шукають, найпопулярніші професії
З початку повномасштабного вторгнення росії умови, запити і потреби щодо роботи в Україні змінились.
Попри все, люди шукають роботу, шукають працівників.
Як в Україні, зокрема у Слов’янську, змінились запити і потреби щодо роботи з початку повномасштабного вторгнення росії, розбираємо у цій статті.
Як змінився попит на роботу з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році і які зміни зараз - у 2024.
Для цього ми поспілкувалися з представниками центру зайнятості у Слов’янську, також проаналізували декілька сайтів з пошуку роботи.
Як розповіли сайту 6262 у Центрі зайнятості Слов’янська, у 2022 році кількість вакансій, наданих роботодавцями, була значно меншою в порівнянні з 2021 роком. Очевидно, що основний фактор цього – повномасштабне вторгнення.
Люди переміщались, підприємства не працювали. Потім поступово почалось відновлення. З’явились вакансії з віддаленим характером роботи.
“На даний момент за кількістю вакансій ринок праці майже відновився, але у секторах спостерігається дисбаланс. Приріст вакансій в сфері торгівлі, громадського харчування, медицини та фармакології, надання послуг. Майже немає вакансій в сфері культури, мало вакансій в нашому регіоні в сфері металообробки, значно зменшилась кількість вакансій в сфері будівництва”, - розказує заступниця директора Слов’янського міського центру зайнятості Світлана Бондарєва.
Станом на сьогодні у регіоні, який обслуговує Слов’янський міський центр зайнятості, бракує лікарів, фармацевтів, водіїв категорії С, Е, машиністів екскаватора, машиністів крана автомобільного, електрогазозварників високого розряду, енергетиків.
З початку повномасштабного вторгнення кількість безробітних у місті зросла. Якщо у 2022 році на обліку були зареєстровані 765 людей, то сьогодні - 985 безробітних.
Станом на 1 липня 2024 року у Слов’янському центрі зайнятості на 985 безробітних осіб зареєстровані 80 вакансій, тобто 12 осіб на робоче місце.
“Але є можливість при відсутності підходящої роботи попрацювати на суспільно корисних роботах та отримати за це заробітну плату. Також пропонуються вакансії з наданням житла та вакансії з дистанційним характером роботи, наявні в інших регіонах України. З такими підприємствами центр зайнятості проводить онлайн міні-ярмарки вакансій”.
Роботодавці зараз найбільше шукають продавців, касирів, кухарів, кондитерів, підсобних робітників, адміністраторів, лікарів, фармацевтів, водіїв категорії С, Е, машиністів екскаватора, машиністів крана автомобільного, електрогазозварників високого розряду, енергетиків.
Читайте: Робота у Слов’янську: вакансії
Також ми проаналізували запити на фахівців у Слов’янську на одному з сайтів пошуку роботи. Найчастіше трапляється запит на продавця-консультанта. Серед лідерів - робота в Нацгвардії, при чому на різні посади. Так, таке також розміщають на сайтах з вакансіями.
Окрема ланка - міжнародні організації, які також розміщають вакансії на сайтах пошуку роботи. У Слов’янську таких немало, адже місто вважається прифронтовим.
***
Зареєстровані безробітні мають змогу безкоштовно отримати професію або підвищити кваліфікацію в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Вони знаходяться у Івано-Франківську, Харкові, Полтаві, Рівному, Сумах, Одесі, Львові, Дніпрі.
“Це спеціалізовані навчальні заклади сучасного європейського рівня для навчання дорослого населення. Тут пропонується широкий спектр напрямів підготовки робітників для багатьох галузей економіки: промисловості, будівництва, агропромислового комплексу, транспорту і зв’язку, сфери послуг тощо.
Професійне навчання безробітних здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, мережевою, індивідуальною (на робочому місці (на виробництві), дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання.
Під час навчання безробітні громадяни отримують: допомогу по безробіттю у розмірах і строки, що встановлені відповідно до законодавства України; компенсацію фактичних витрат на проїзд до місця навчання і назад та оплату проживання в гуртожитку”, - розказує Світлана Бондарєва.
У першому півріччі 2024 році безробітні Слов’янського центру зайнятості навчались за такими професіями, як адміністратор, діловод, кондитер, офісний службовець (бухгалтерія), обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, продавець продовольчих товарів та підвищували кваліфікацію за багатьма освітніми програмами, такими як «Особливості трудових відносин в умовах воєнного стану», «Цивільний захист у сучасних умовах» та інші.
Щодо бізнесу, у 2022 році кількість підприємців знизилась - частина припинила діяльність, частина релокувала бізнес. Протягом 2023 року процес вирівнявся і вже кількість нових бізнесів перевищує закриття чи перереєстрацію. Ця тенденція тримається і у 2024 році.
На базі Слов’янського міського центру зайнятості продовжує роботу (переважно онлайн) консалтинговий простір «Перспектива», який надає можливість представникам бізнесу отримати відповіді на актуальні питання, а спеціалістам державних установ почути проблематику та оцінити настрої активно зайнятого населення. Щомісячно проводяться засідання центру з різної тематики. Фахівці також проводять міні-семінари стосовно грантових програм для ФОПів.
Очевидно, що роботодавці та сама сфера роботи адаптується до умов війни. Професії відновлюються, люди проходять нове навчання і відкривають для себе інші сфери.
Ми створили цей матеріал як учасник мережі "Вікно Відновлення". Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:17
11 вересня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі