• Головна
  • Історія стародавного поселення поблизу Тетянівки - БЛОГ
14:42, 28 липня

Історія стародавного поселення поблизу Тетянівки - БЛОГ

Історія стародавного поселення поблизу Тетянівки - БЛОГ

Сайт міста Слов’янська 6262 запускає серію блогів від мешканців нашого міста.

Археологічні та історичні замітки публікує Віталій Киркач. Цей блог про Городище неподалік від селища Богородичне.

Тетянівське городище примикає до східної околиці селища Тетянівка. Розташування його нестандартне і відрізняється від усіх подібних пам'ятників у середній течії Сіверського Дінця.

Читайте: Найбільша річка східної України. Історія Сіверського Дінця

Городище займає майданчик високого правого берега річки біля заплавних озер Криве та Пічужне. Вище майданчика йде схил пагорба, що завершується плато.

Майданчик височіє над рівнем заплави на 20-22 м, тоді як висота плато – понад 100 м.

Пам'ятник не досліджувався. Точна площа археологічного комплексу не зрозуміла. Невідомо, скільки сіл прилягало до городища, і де знаходилися його могильники. Рви та вали пам'ятника нині повністю знищені. Місцезнаходження ліній укріплень та їх вид описані археологом Міхєєвим, який оглядав городище в 1970 році.

Отримані ним дані знайшли відображення в узагальнюючій роботі та звіті, де наводиться дуже приблизна схема пам'ятника. Вже на момент огляду об'єкта Міхєєвим, вали і рови його були сильно розорані. Подвійна лінія валів з ровами відрізала з півдня ділянку мису, на якому було розташоване городище. Ледве помітні вали йшли із заходу і сходу вздовж обмежуючих мис балок. На схемі вони були позначені. На північному схилі було укріплення.

Історія стародавного поселення поблизу Тетянівки - БЛОГ, фото-1

Результати оглядів городища та опитування місцевого населення доповнили ці дані рядом суттєвих моментів. Так, у заплаві, на північ від майданчика, на якому знаходиться городище і село, є стародавня дамба зі сплощеною поверхнею, яка має у населення назву «Турецький Вал». Вона завершується розташованим навпроти посаду майданчиком витягнуто - трапецієподібної форми, що виходить в озеро Криве - ділянку стариці, що сполучається з річкою Сіверський Донець. Протилежний бік дамби підходить до схилу городища і завершується врізаною в північний схил стародавньою дорогою, що виходить на східний край пам'ятника. На схід від городища на майданчику тераси є поселення салтово-маяцької культури.

На нашу думку, в археологічний комплекс входили власне городище, два селища, розташовані на захід і схід від укріпленої частини, і пристань, сполучена насипною дорогою-дамбою з городищем. Вона була в заплаві і сполучалася з Сіверським Дінцем ділянкою старого русла.

Нині пам'ятник повністю заріс лісом. Підйомний матеріал представлений поодинокими фрагментами кераміки салтово-маяцької культури. Окремі фрагменти посуду хазарського часу зустрічаються вище схилом пагорба, до плато.

Читайте: Городище поблизу селища Адамівка - БЛОГ

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости Славянска #блог #Тетянівка #археологія #історичний блог #Віталій Киркач
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...