
СТАТТІ
11:31, 8 травня
Сьогодні треті роковини загибелі Героя зі Слов'янська Сергія Верпеки
СТАТТІ

Фото: Меморіал Слов’янської МТГ, дизайн: 6262
Сьогодні роковини загибелі Героя зі Слов'янська: три роки подвигу, що врятував побратимів.
Сьогодні, 8 травня 2025 року, минає рівно три роки з дня героїчної загибелі старшого солдата ЗСУ, навідника-оператора Сергія Верпеки зі Слов'янська, який віддав життя за Україну в селі Павлівка Волноваського району Донецької області.
Сергій народився у Слов'янську і рано залишився сиротою. Хлопця виховали рідний дядько та старша сестра Аліна, яка замінила йому матір. Після закінчення школи №16 у 2021 році він вступив до лав Збройних Сил України.
З початком повномасштабного вторгнення росії Сергій пройшов найгарячіші точки фронту – Маріуполь та Авдіївку, де з боями виходив з оточення. Дев'ять днів він провів у лісах віч-на-віч з ворогом. Кілька днів військовослужбовця переховувала місцева жителька в одному з окупованих сіл, допомігши йому дістатись до позицій українських військ.
Перебуваючи в тилу ворога, Сергій зумів викрити основні замасковані позиції окупантів, що дозволило українським підрозділам уникнути засідки і врятувати життя багатьох бійців.
8 травня 2022 року Герой загинув у 21-річному віці. Сергій разом із побратимами прийняв на себе бій під Волновахою і ціною власного життя виграв час для інших підрозділів, які закріплювалися на позиціях.
Поховали воїна у Слов'янську на кладовищі по вулиці Данила Галицького. Посмертно Сергія нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
Вічна пам’ять і Слава Герою!
За інформацією Меморіалу Слов’янської міської територіальної громади
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:57
Вчора
14:35
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:50, 5 травня
00:00, 12 січня 2016 р.
13:10, 4 травня
11:40, 5 травня
live comments feed...
Коментарі