• Головна
  • Сприяння роботодавцям в зайнятості переселенців
10:14, 2 жовтня 2015 р.

Сприяння роботодавцям в зайнятості переселенців

Кабмін постановою від 8 вересня 2015 № 696 затвердив Порядок здійснення заходів щодо сприяння зайнятості, поверненню коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб .

Дія затвердженого Порядку не поширюється на роботодавців, які є бюджетними установами .

До заходів сприяння зайнятості відносяться:

- компенсація зареєстрованому безробітному з числа переселенців фактичних транспортних витрат на переїзд в іншу адміністративно-територіальну одиницю місця працевлаштування ;

- компенсація зареєстрованому безробітному з числа переселенців для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду , якщо це необхідно для працевлаштування ;

- компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа переселенців ;

- компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб , на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.

Заходи щодо сприяння зайнятості можуть проводитися одночасно або окремо щодо кожної внутрішньо переміщеної особи .

Фінансування зазначених заходів здійснюється в межах терміну дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У разі закінчення строку дії довідки фінансування призупиняється, а після продовження терміну поновлюється.

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці виплачується в межах коштів Фонду загальнообов`язкового державного соцстрахування на випадок безробіття (далі - Фонд) та Фонду соцзахисту інвалідів ( у разі працевлаштування інваліда) .

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного переселенця, для отримання компенсації протягом 2 місяців з дня працевлаштування подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці в довільної форми та копії трудового договору .

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація витрат на оплату праці до закінчення терміну збереження гарантій зайнятості або навчання протягом 12 місяців з дня працевлаштування , сума перерахованих коштів повертається роботодавцем у повному обсязі до бюджету Фонду або Фонду соціального захисту інвалідів залежно від джерела компенсації. Рішення про повернення коштів роботодавцем приймається керівником базового центру зайнятості і оформляється наказом.

Реалізація вищезазначених заходів сприятиме вирішенню питання працевлаштування осіб, які вимушені були покинути місця проживання в зоні АТО, та дозволить їм впевнено дивитись у завтрашній день.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Слов’янського міського центру зайнятості

Римма Коновалова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #центр занятости #трудоустройство #переселенцы #работодатель
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...