1 лютого 2017 року, 14:30 – 16:30, у Центральній міській бібліотеці Слов’янська (Соборна площа, 2-А) відбудеться презентація проекту «Школи Лохвицького земства» та розмова на тему «Чи можуть понад півсотні столітніх  сільських шкіл на Полтавщині розказати нам, хто ми є насправді?»

 

Ініціатори проекту розкажуть, як їм вдалося відкрити забуту історію шкіл Лохвицького земста, унікальних споруд, створених Опанасом Сластіоном у неповторному стилі український архітектурний модерн.  Як зазначають ініціатори проекту: «Ми зрозуміли, що проект може дати нове життя і  почати зовсім іншу реальність там, де вважалося, що життя більше не для людей. Споруди Опанаса Сластіона - можливість жити інакше сьогодні. Нове у вічному».

Школи Лохвицького земства — назва  унікальних шкільних споруд, створених Опанасом Сластіоном у неповторному стилі український архітектурний модерн - стиль, який належить заново відкрити людям. Розташовані у межах території колишнього Лохвицького повіту Полтавської губернії. Усього на даний час відомо 53 школи - вони будуть представлені на презентаціі. За рік роботи проекту команді вдалося здобути статус пам'яток уже для 19 шкіл. Проект працює над тим, щоби зупинити знищення пам'яток, об'єднується з іншими громадськими проектами, бо поставив перед собою завдання наповнити життям ті територіі, де воно активно нищилося.

Запрошуємо на презентацію усіх зацікавлених у темі.

Спікери:

Ольга Герасим’юк, ініціатор проекту «Школи Лохвицького земства», журналістка, перший заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України

Максим Іванов, дослідник проекту «Школи Лохвицького земства», фотограф, який уперше в історії зафіксував  знайдені школи, адміністратор сторінки проекту у соцмережах

Олена Задорожна, представник Тараса Кутового, міністра аграрної політики та продовольства України - партнера проекту «Школи Лохвицького земства»