На сьогодні кожен мешканець Львова хоче мати свою власну нерухомість. Це досить обґрунтована. Однією з форм придбання виступає покупка кімнати у квартирі. Але, що ж потрібно пам'ятати, щоб не зіткнутися з проблемами?

Переваги та недоліки проведення процедури

При покупці власної кімнати у Львові є свої плюси та мінуси. Якщо говорити про позитивні риси, то ви купуєте для себе приміщення, та воно буде повністю у вашій власності. Ви їм зможете розпоряджатися та при необхідності продати. Якщо ж говорити про недоліки, то вони складаються з сусідів що проживають поруч. Ви ніколи не зможете відчувати себе повноцінним господарем. Крім цього, якщо вам не пощастить з сусідами, то ви рідка будете чути тишу.

Якщо вам потрібна кімната у Львові, то шукати найкраще на https://dom.ria.com/uk/prodazha-komnat/lvov-novuy-dom/, тому що тут є перевірені оголошення та перевірене житло. Інспектор на прохання власника нерухомості проводить фотосесію за допомогою панорамної камери, а також перевіряє документи та інші нюанси, супутні угоді. DOM.RIA №1 серед конкурентів через те, що програма перевіреної нерухомості дозволяє контролювати актуальність та правдивість інформації.

Що потрібно пам'ятати?

Якщо говорити про те, що потрібно пам'ятати при проведенні процедури, то слід виділити переважне право. В юридичних законах країни прописано це поняття. При цьому, воно дозволяє власникам інших кімнат першими викуповувати площу що продається. А якщо сказати просто, то, коли власник вирішує продати ту чи іншу кімнату, то в першу чергу він повинен запропонувати провести операцію своїм сусідам.

Потрібно враховувати деякі поради:

  1. Якщо якийсь із зареєстрованих мешканців відмовляється від покупки, то всі папери потрібно завірити у нотаріуса за чинним законодавством. Угода проводиться в письмовій формі за встановленим зразком. Після цього екземпляри відправляються обом сторонам для доведення правоти при виникненні спірної ситуації.
  2. Умови угоди повинні бути абсолютно однаковими для всіх покупців. Якщо власник вказує вартість для сусідів в 50 тисяч гривень, то та для сторонньої людини вона повинна бути такою ж. Якщо ж цим знехтувати, то можна отримати додаткові проблеми надалі.

Ситуації відмови від переважного викупу

На сьогодні власники кімнат мають право відмовитися від переважної можливості викупу. Відмова зазвичай направляється в письмовому вигляді. Складається заява, яка завіряється у нотаріуса. Крім цього, повідомлення надсилається всім учасникам процесу.

Ще одним способом можна провести операцію за допомогою звернення до Держреєстру. Ви збираєте всіх власників кімнат та складаєте заяву про відмову. Є готові бланки, які дозволяють моментально залагоджувати всі питання. Якщо власник – це юридична особа, то він повинен скласти відмову у вигляді відповіді на лист. Якщо мова йде про компанії, то вони можуть оформляти відповідь на фірмовому аркуші будь-якого формату та за підписом керівника.

Які документи потрібні?

Для того, щоб купити якусь нерухомість у квартирі потрібні деякі документи:

  • Документ про власність на нерухомість.
  • Відмови всіх інших сусідів.
  • Технічна документація.
  • Кредитний договір, коли покупка здійснюється в режимі розстрочки або іпотеки.
  • Дозвіл опікунських органів. Він потрібен тоді, коли власником є неповнолітня особа.

Які неприємності потрібно врахувати?

При придбанні частини нерухомості в будь-якій квартирі ви можете зіткнутися з тим, що виникнуть труднощі. Основна особливість полягає в тому, що площа придбана усіма людьми що проживають разом. Щоб не отримати будь-яких серйозних наслідків, потрібно перевірити всю документацію, а також отримати відмови від сусідів. Але, все ж, варто детально розглянути всі ризики.

До них можна віднести наступні особливості:

  • Комунальна квартира. Перед оформленням угоди перевіряйте всі супровідні папери. Якщо угода відбувається з оформленням довіреності, то всі операції повинні бути справжніми.
  • Сусіди. Це ще один підводний камінь, який може зустрітися абсолютно кожній людині. Багато з тих хто проживає в помешканні можливо буде шантажувати деякою сумою відступних, щоб оформити відмову.
  • Дарування як спосіб відмови від майна. Отримати від сусідів відмову від переважного права досить складно. Це тривала процедура, яка може зайняти навіть кілька років. Тому угоду укладають як дарування, а це не зовсім законно.
  • Повідомлення для всіх сусідів. Покупець повинен перевірити те, щоб продавець заздалегідь повідомив всіх своїх сусідів про проведення процедури.
  • У будь-який момент договір може бути розірваний. Це стосується тих ситуацій, коли людина недієздатна або страждає захворюваннями, які заважають іншим вести нормальну життєдіяльність.
  • Читайте договір. Дуже часто в договорі прописані ті пункти, про які ви навіть не могли подумати. Саме тому договір краще вивчити не у нотаріуса, а в тиші.

Як видно, при проведенні процедури найкраще спочатку вивчити юридичні нюанси. Це дозволить уникнути проблем надалі при експлуатації. Дані слід шукати тільки в юридичних документах. Крім цього, можна скористатися допомогою професійного юриста.