Ви збираєтеся на машині в закордонну поїздку? При плануванні поїздки потрібно пам'ятати не тільки про те, щоб правильно підготувати автомобіль. Необхідно заповнити страхові документи - не тільки цивільно - правова відповідальність і АС, але й так звана Зелена карта. Перевірте, коли і чому це необхідно.

Перевірте найдешевший OC

Хоча подорожувати по іншим країнам набагато простіше, ніж це було кілька десятиліть тому, неможливо вільно пересуватися на всіх автомобілях. У деяких країнах водій повинен мати так звану Зелену карту - документ, що доповнює страхове покриття за цивільно-правової відповідальності.

Зелена карта - що це?

Зелена карта - це документ, що підтверджує укладення страхування відповідальності власником транспортного засобу. Це тип гарантії, згідно з якою страхова компанія бере на себе фінансову відповідальність у разі дорожньо-транспортної пригоди. Сума виплаченої компенсації відповідає сумі, вказаній в договорі страхування, або сумі, зазначеної в правових межах країни, в якій відбулося зіткнення. Детальніше про те як швидко оформити зелену карту дізнавайтесь на сайті https://mykharkov.info/obzors/kak-oformit-zelenuyu-kartu-na-hotline-finance-47350.html.

Варто пам'ятати, що Зелена карта - це документ з однаковим графічним малюнком, застосовним у всіх країнах. Він випускається державною мовою країни, в якій діє страхова компанія, а також англійською або французькою мовою.

Залежно від страховика, ви також можете зустріти інші назви, такі як Міжнародна карта автострахування (Warta) або Міжнародний сертифікат автострахування (AXA).

Для чого використовується Зелена карта?

Зелена карта — це рішення, розроблене, щоб полегшити водіям поїздки за кордон на автомобілі й гарантувати фінансову підтримку постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах. Завдяки Зеленій карті водіям не потрібно купувати страховку цивільної відповідальності в кожній країні, через яку вони планують проїхати.

Страхування відповідальності захищає порушників від фінансової відповідальності за збитки й, таким чином, забезпечує компенсацію жертвам. Наявність у водія Грін-карти під час аварії гарантує, що політика цивільної відповідальності спрацює — йому не доведеться покривати завдані збитки, з власної кишені.

Національні бюро несуть відповідальність за функціонування системи Green Card. В Україні Бюро автостраховиків займається, зокрема, ліквідацію збитків, заподіяних власникам транспортних засобів, зареєстрованих за кордоном.

Де вам потрібна зелена карта?

Не завжди поїздка на машині за кордон буде означати необхідність отримання Грін-карти. Слід мати на увазі, що захист обов'язкового страхування цивільної відповідальності діє в 32 країнах. Це країни, які підписали Багатосторонню угоду — перш за все, країни, що входять в Європейський Союз та Європейський економічний простір.