Таємниця особистої переписки в месенджерах сьогодні дуже актуальна для будь-якого користувача інтернету. Адже часом в них обговорюються не тільки новини та інтимні питання, а й фінанси, включаючи, наприклад, передачу банківських даних для отримання зарахування грошей. Така інформація повинна бути надійно захищена від кібершахраїв, які, отримавши її, можуть дочиста спустошити банківський рахунок користувача. 100%-ву гарантію захисту від зломів не може надати жоден месенджер, але є серед них і менш вразливі, якими рекомендує користуватися більшість експертів. Одним з найбільш популярних варіантів можна назвати Telegram. З його допомогою можна не тільки спілкуватися з колегами або рідними, а й стати учасником групових чатів за різними тематиками, серед яких обговорення знаменитостей, групи новин та навіть секретні бесіди, де можна дізнатися про ТОП 10 кращих казино.

Месенджер Telegram був запущений в 2013 році. Його розробниками стали Павло і Микола Дурови. Але глобальна популярність до месенджера прийшла дещо пізніше, коли в нього почалися проблеми з російським Роскомнаглядом. Саме він багато разів намагався заблокувати сервера, використовувані Telegram для роботи й шифрування, що передаються користувачами даних. Як показала практика, це призвело лише до невеликих перебоїв в роботі месенджера, але на сьогоднішній день він повністю стабільний і, що найголовніше для багатьох користувачів, незалежний від контролюючих урядових органів.

В Telegram використовується власний унікальний протокол шифрування MTProto. Його особливістю є поєднання відразу декількох технологій кібербезпеки. Передбачено не тільки симетричне (з одним ключем) шифрування AES з розмірами блоків 256 біт, а й додаткове асиметричне 2048-бітове шифрування RSA. Це дозволяє передавати по відкритому протоколу тільки публічні ключі. Тобто вся інформація розшифровується безпосередньо вже на гаджеті користувача. Наскрізне шифрування (end-to-end encryption) вважається сьогодні найбільш захищеним.

Але важливо розуміти, що максимум безпечними в Telegram є тільки секретні чати. Звичайні листування передаються через стандартний сервер. Тому в теорії їх можна перехопити та без особливих зусиль розшифрувати. Згідно з твердженнями розробників, це необхідно для резервного копіювання в хмару, щоб користувач міг отримати доступ до своїх листувань з будь-якого свого гаджета.

Ще однією перевагою секретних чатів є блокування скріншотів в них. Таким чином, ваш співрозмовник не зможе залишити собі вашу переписку у вигляді зображень, і після завершення бесіди вона буде просто видалена.