Прищі та чорні цятки на обличчі дошкуляють не лише підліткам. Якщо ваша шкіра – справжній бунтар, який засмучує висипаннями, не поспішайте відкладати тисячі гривень на косметолога. Іноді достатньо переглянути засоби для догляду та регулярно виконувати прості домашні процедури.

Без настроения и в прыщах: Как восстановить гормональный фон ...

Очищення і ще раз очищення

Якщо ви звикли кілька разів на тиждень засинати із макіяжем на обличчі, акне почувається дуже комфортно та не поспішає зникати. Основа здорової шкіри – якісне очищення, яке включає декілька етапів:

  • зняття макіяжу. Вибирайте засоби на основі натуральних компонентів. Наприклад, м’яку міцелярну воду;
  • ретельне очищення. Навіть якщо ви обійшлися без мейку, протягом дня на шкірі накопичується пил, залишки себуму та інший бруд. Він блокує пори і не дає клітинам дихати. Допоможе гель для вмивання обличчя, який бажано використовувати не лише увечері, але й зранку. Шукайте засоби з антибактеріальними компонентами: рослинними екстрактами, вітамінами, делікатними очищуючими речовинами замість жорстких ПАВ, наприклад, бетаїном;
  • тонізування. Це окремий етап, про який часто забувають. Якщо ви використали міцелярну воду або гель для обличчя, який змивають водою, рештки засобу все одно залишаються на шкірі. Тонік вирішує цю проблему, повертає клітинам нормальний рН та додатково дезінфікує. Переконайтеся, що формула не містить спирт, який пересушує шкіру, провокує подразнення та нові висипання.

Пілінги та скраби

Ці засоби можна також віднести до очищення, але вони варті окремого розділу. Якщо ваша шкіра жирна, комбінована та схильна до висипань, подружіться з пілінгами та скрабами - і побачите чудовий результат.

У чому різниця?

  • Скраби діють за рахунок механічного видалення огрубілих клітин. Містять натуральні або штучні частки для відлущення. Це можуть бути шматочки кави або абрикосових кісточок, кристали солі, кульки з полімолочної кислоти.
  • Пілінги діють глибше. Вони видаляють мертві клітини епідермісу не механічно, а завдяки активним компонентам, наприклад, фруктовим кислотам.

Скраб та пілінг допоможе “відшліфувати” шкіру, позбутися зайвого блиску, зробить розширені пори менш помітними. Після глибокого очищення будь який засіб для догляду (маска, сироватка або крем-гель) подіє ефективніше.

Спеціальні засоби

Проблемній шкірі також необхідне щоденне зволоження. Якщо клітини не отримують достатньо вологи, вони оголошують війну та виробляють ще більше себуму. Про матову шкіру можна забути – обличчя буде блищати на повну.

Клиника «АнИрМед»: скрабы и борьба с акне

Які засоби, крім очищуючих та тонізуючих, необхідні для догляду за жирною, комбінованою та проблемною шкірою?

  • Креми: денний, нічний і для шкіри навколо очей. Денний бажано з SPF для захисту від сонця.
  • SOS-формули. Зазвичай це гель від прищів з антибактеріальною і протизапальною дією для місцевого застосування. Він атакує прищ, швидко зменшує почервоніння і допомагає позбутися неприємних симптомів акне.
  • Маски. У додатковому догляді робіть акцент на очищення, зволоження та живлення шкіри. Наприклад, підійдуть маски з бамбуковим вугіллям, які звільняють забиті пори та запобігають виникненню акне.

Обирайте легкий щоденний макіяж, який дозволить порам дихати. Важливо, щоб тональний крем підходив шкірі, схильній до акне, приховував недоліки и забезпечував ефект матового обличчя. Для локального маскування використовуйте коректори, що містять антибактеріальні речовини.