Здавалося би, що таке логотип – цілком зрозуміло. Це такий собі знак на упаковці або на екрані, на техніці або на одязі… Але

насправді все не так просто. Слово «логотип» має багато значень.

Тому зрозуміло, що й дизайн логотипу буде залежати від того, про що саме йдеться. Давайте розглянемо, які бувають логотипи:

- Знак чи клеймо. Це символ, що використовують для ідентифікації володаря чи оригінальності товару. Сьогодні це використовують досить нечасто.

- Торговельна марка. Символ використовують для того, щоб показати наступне: товар виготовлено конкретною компанією на законних умовах.

- Торговельний знак. Як правило, складається з назви компанії, яка написана оригінальним фірмовим шрифтом. Зазвичай має достатньо харизми та добре запам’ятовується.

- Символ. Це графічна частина логотипу. Його перевага полягає у тому, що людині легше розгледіти знайомий символ, ніж прочитати назву. Але якщо бренд не є досить відомим, то використовувати символ без торговельного знаку є ризикованим, адже аудиторія не запам’ятає вашу назву.

- Монограма. Це конструкція або узор, що складається з декількох літер. Зазвичай це ініціали. Монограми допомагають ідентифікувати компанію або персону. Особливий плюс такого логотипу полягає у тому, що він виглядає стильно та легко запам’ятовується.

Правила створення логотипу:

- Спершу – бриф. Так, без розуміння, хто клієнт, хто цільова аудиторія та що потрібно отримати у результаті роботи розпочинати процес створення неможливо. Чим детальніше заповнений бриф, тим краще буде виконана робота.

- Вибір кольору. Потрібно знати характер бренду, його особливі ознаки, його асоціації та інше. Це допоможе визначитися з кольоровою палітрою.

- Не треба ускладнювати. Сьогодні у тренді прості рішення і це добре. Тому разом з дизайнерами оберіть лаконічність, що буде релевантна вашому бренду.

- Не робіть логотип самостійно. Так, в інтернеті є безліч конструкторів, що можуть створити для вас щось на кшталт логотипу, але у результаті ви отримаєте графічне зображення, що не зможете ефективно використовувати. Тому потрібно звертатися до професіоналів, які розуміють усі тонкощі розробки логотипу. Так ви зможете бути впевненим, що дизайн вашого лого є унікальним, відповідає настрою та характеру бренду, враховує особливості цільової аудиторії, а також загалом є вигідним для вас.

Краще інвестувати гроші та час у створення логотипу разом зі спеціалістами, щоб досягти поставлених цілей, ніж зекономити, але втратити на успішності бренду.