На німецьких народних казках, зібраних братами Якобом і Вільгельмом Грімм, виросло не одне покоління дітлахів. Брати стали відомими далеко за межами Німеччини, а творами, які вони уклали у свою збірку, зачитуються не лише діти, а й дорослі усього світу. Казки братів Грімм перекладено більше ніж на 137 мов, серед яких кілька перекладів і українською. Усі їх можна знайти на дитячому порталі “Дерево Казок”. Проект підібрав ТОП-10 найбільш популярних казок братів Грімм, які точно сподобаються навіть найбільш вибагливим читачам будь-якого віку.

1. Три прялі.

Казка розповідає про бідну дівчину, яка була настільки лінивою, що ніяк не хотіла навчитися прясти на прялці. Проте одного разу її життя так перевернулося, що вона не лише позбулася ненависного прядива, але й змогла вийти заміж за принца.

2. Дванадцять лінивих робітників.

Кумедна казка про дванадцятьох робітників, які були дуже лінивими та постійно мірялися своїми лінощами. При цьому кожен розповідає власну історію, де наводить беззаперечні факти своїх лінощів.

3. Ференанд Вірний та Ференанд Невірний.

Чарівна казка, яка розповідає про захопливі пригоди хлопця на ймення Ференанд Вірний. Якось під час своїх подорожей він познайомився з чоловіком на ім’я Ференанд Невірний, який його добряче підставив. На щастя, Ференанду Вірному вдалося не лише пройти через усі труднощі та здолати небезпеки, але й одружитися на чарівній принцесі.

4. Три брати.

Повчальна казка про трьох братів, яких батько послав ходити по світу і навчитися якогось ремесла. Нарешті брати посходилися додому після довгих мандрів і кожен показав свою майстерність. Ця історія показує, наскільки важливо добре знати своє ремесло.

5. Королевич, який нічого не боявся.

Захоплива історія про королевича, який мандрував по світу у пошуках страху, оскільки нічого не боявся і не знав що то таке - страх.

6. Злодій та його вчитель.

Казка про хлопця, якого батько відправив до злодія, щоб той навчився красти. Врешті, хлопець так засвоїв це ремесло, що навіть перевершив свого вчителя.

7. Золотий птах.

Казка про захопливі пригоди королевича, який за велінням свого батька-короля пішов у небезпечну мандрівку, щоб спіймати чарівного золотого птаха. Цей птах щороку з’їдав усі яблука з золотої яблуні, що росла у королівському саду. Завдяки своїй сміливості та кмітливості королевичу вдалося не лише цілим і здоровим повернутися додому, але й здобути таки чудо-птаха.

8. Юний велетень.

Казка про пригоди маленького хлопчика, якого взяв до себе велетень та відгодував так, що той також став сильним, як і усі велетні. Влаштувався він на роботу до жадібного сільського старости та добряче його провчив.

9. Сім братів Симеонів.

Казка про пригоди сімох братів, кожного з яких звали Симеон. Кожен брат володів своїм неповторним ремеслом, завдяки чому вони зіслужили королю велику службу та заслужили від нього велику нагороду.

10. Як Ганс одружувався.

Кумедна казка про бідного парубка на ім’я Ганс, який надумав одружитися на одній багатій дівчині. І йому таки це вдалося, завдяки численним латкам на одязі та кмітливості свого брата.

Більше цікавих народних та авторських казок можна знайти в каталозі проекту “Дерево казок” за адресою https://derevo-kazok.org/.