Затишний сучасний вигляд, лаконічність і стиль, - тканина рогожа користується неабиякою популярністю серед майстрів та дизайнерів меблів і навряд чи колись вийде з моди. Привабливе рельєфне переплетення ниток, що трохи нагадує мішковину, вносить нотки природності, легкості й затишку в інтер’єр практично будь-якого стилю.

Ця тканина з’явилася дуже давно, але в давні часи її виготовляли з такої рослини, як рогоза. Нині виробники вдосконалили волокно, і тепер його основою слугує поєднання поліестеру з олефінами, а також із натуральними волокнами - бавовною, льоном чи шерстю. Меблі, оформлені сучасною рогожею, дуже зносостійкі та довговічні.

Переваги рогожі для меблів

Міцність і зносостійкість

Завдяки поєднанню поліестеру з олефінами, нитки, з яких виробляють рогожу, стають надзвичайно міцними і витривалими до зносу. Бавовну, льон або шерсть додають для м’якості тканини і покращення її аерації. Готовий матеріал справді дуже приємний на дотик.

Нитка має подвійне переплетення, - це робить її міцнішою і витривалішою. Тест Мартіндейла, який передбачає випробування тканини на стійкість до стирання за допомогою спеціального станка, довів, що рогожа здатна витримати від 30 до 60 тисяч циклів. Це дуже великий показник, який коливається залежно від типу рогожі, технологій виробництва й дібраних матеріалів (які у різних виробників відрізняються).

Стійкість до деформації

Завдяки щільності нитки й технології переплетення, рогожа не розтягується навіть при доволі активній експлуатації меблів. Обивка дуже добре тримає форму і не втрачає вигляд після довгих років експлуатації.

Побутові властивості

Чим щільнішу рогожу ви вибираєте, тим краще вона відштовхуватиме воду і, відповідно, плями. Тканина стійка до вицвітання. З неї легко відчистити пляму, вона швидко сохне і не вигорає на сонці.

Аерація

Не дивлячись на те, що тканина рогожа відштовхує воду, вона дихає. Вона вільно пропускає повітря і забезпечує якісну вентиляцію наповнювача дивана чи крісла. Так, у тканині не збирається волога і, відповідно, грибок та шкідливі мікроорганізми.

Одне “але”

Рельєфна структура рогожі особливо приваблива для котиків і нестійка до їхніх кігтів, оскільки вони за неї добре чіпляються. Якщо ваш хатній улюбленець - із роду котячих, швидше за все, вам буде складно вгледіти за улюбленим диваном, тож краще вибирайте обивку з матеріалів із позначкою “антикіготь”.