Здавалося б, якщо є такий великий вибір шпалер у Слов'янську, то можна швидко знайти та купити те, що треба. Однак доволі часто покупці стикаються з наступною проблемою – не знають, як правильно вибирати оздоблювальні матеріали. Звичайно можна прислухатись до порад продавця, та не завжди той рекомендує дійсно те, що хочеться. А це означає, що потрібно самостійно знати, як купувати шпалери у магазині.

Перед усім, потрібно визначитися з дизайном, який хочеться відтворити у кімнаті. І на підставі цього підбирати полотна. Та буває таке, що людина не знає, який дизайн вона планує робити, тобто відштовхується від того, які шпалери вдасться відшукати.

Огляд по матеріалу та фактурі

Матеріал, з якого виготовлені шпалери, є одним з найважливіших факторів. Заразом від цього залежить часом і фактура полотен, тому на дану характеристику необхідно звернути першочергову увагу.

По матеріалам розділяють:

  • Паперові – звичайні, дуплекс, полотна, які можна мити, з акриловою пінкою;
  • Флізелінові;
  • Вінілові – на паперовій або флізеліновій основі;
  • З шовкографією;
  • Текстильні;
  • Рідкі;
  • Скляні;
  • Бамбукові;
  • Металізовані;
  • Пробкові.

По фактурі полотна можуть бути:

  • Щільними, міцними;
  • Матовими, шорсткими;
  • Гладкими, глянцевими, з блиском;
  • Тонкими, хрусткими, які легко мнуться.

Якщо присутні дефекти на стінах, і немає можливості їх позбутись, то такі недоліки можна замаскувати, якщо вибрати фактурні, щільні шпалери. Чим товстішими вони будуть, тим легше приховати нерівності стіни.

Корисні поради

Є деякі секрети, які дозволять краще вибрати потрібні шпалери.

По-перше, якщо достатньо 2-3 рулони, то завжди можна запитати продавця про залишки. Хоча частіше за все, в магазині й так викладають залишки, продаючи їх зі значною знижкою. На цілу кімнату, звичайно, важко знайти залишки, та можна підібрати 2 види полотен і скомбінувати їх. Головне, щоб шпалери гармоніювали між собою. Але такий спосіб дає змогу значно зекономити.

По-друге, якщо купується велика кількість рулонів одного виду та кольору шпалер, необхідно впевнитись, що всі вони з однієї партії. Справа в тому, що дуже часто полотна з різних партій відрізняються за тоном, одні будуть світлішими, інші – темнішими. Спочатку цього можна не побачити, але після обклеювання стін, особливо, якщо присутнє гарне природне освітлення, різниця у відтінках стане помітною. Приховати її фактично неможливо.

По-третє, якщо в магазині немає розгорнутих шпалер, на які можна подивитись без плівки, то краще відмовитись від такої покупки. Важко зрозуміти, який колір і відтінок у них насправді, можна помилитись, особливо, коли є певний проект дизайну.

Також не варто соромитись питати у продавця різні характеристики – довжину та ширину рулонів, щільність, термін служби, способи догляду та інше.

Чому інтернет-магазин краще

Головною причиною, чому покупці віддають перевагу оффлайн магазинам є те, що там, нібито, можна помацати шпалери, щоб тактильно відчути їх структуру. Але проблема в тому, що в переважній більшості торгових точок торкатися полотен якраз заборонено. Це. В принципі, зрозуміло, бо якщо кожен клієнт помацає, то на шпалерах залишаться сліди, товар зіпсується. А «примірники» не передбачені. Тому дана перевага повністю зникає.

Інша причина, до речі, теж хибна – світло. Начебто в оффлайн магазині світло дає змогу краще роздивитись колір ті відтінок полотна. Насправді, світло там може навпаки, спотворити колір, бо воно підбирається з більш теплим відтінком, щоб створити більш затишну атмосферу у приміщенні. Коли покупець приносить рулони додому та розгортає їх, часто виявляється, що колір значно відрізняється. А значить, і ця перевага не є такою.

Щодо інтернет-магазину, то тут також немає змогу помацати шпалери. Натомість є опис товару, де вказана щільність полотна, структура, пористість тощо. А ось зовнішній вигляд шпалер на картинці більше відповідає дійсності, бо фотографії робляться при нейтральному освітлені професійними фотографами.

До інших переваг інтернет-магазину варто віднести:

  • Більш доступні ціни, бо не треба витрачатись на утримання магазину й цілого штату продавців;
  • Більш широкий асортимент, бо немає обмеження стосовно зберігання товару, не треба викладати його на стелажі, які займають місце;
  • Можливість вибрати та придбати шпалери, сидячи вдома або на роботі, та й хоч у транспорті, потрібен лише відповідний пристрій та інтернет;
  • Можна краще підібрати полотна, використовуючи програми на комп’ютері, щоб визначити найкраще поєднання з іншими елементами інтер’єру.

А ще інтернет-магазини забезпечують доставку, навіть під двері. Доставка зазвичай недорого коштує, а у певних випадках обійдеться навіть дешевше, ніж самостійно їхати за шпалерами, якщо магазин знаходиться далеко.