Фундамент – це основна частина кожного будинку. Від правильності його планування та закладання залежить надійність усієї конструкції. При проєктуванні потрібно врахувати всі тонкощі: особливості ґрунту, рельєфу та бюджет.

Планування фундаменту

Для складання плану необхідно дотримуватись всіх технічних нормативів та умов проєктування. Треба використовувати спеціалізовані каталоги матеріалів та споруд, які виготовляються на заводах. Абсолютно усі стадії проєктної документації повинні мати порядкові номери.

Складаючи план, потрібно вирішити, які будуть кімнати, їх кількість та призначення. Чернетка проєкту повинна мати детальні креслення фундаменту та ступінь збільшення навантаження в процесі експлуатації. Дуже важливо вказати тип ґрунту, від якого залежить надійність та довговічність споруди. Точне планування та грамотно складене креслення дозволить заощадити сили, гроші та час. Після узгодження проєкту будівлі можна одразу підготувати септик для більш точного розташування дому.

Закладання фундаменту

Приступати до викопування траншеї необхідно безпосередньо перед встановленням опалубки тому, що довгострокове простоювання може призвести до осипання землі під тиском дощів, снігу та інших факторів.

Наступний етап – розмітка. Вона виконується за допомогою визначення осей за периметром майбутнього дому, а її правильність визначається завдяки діагоналям.

Необхідна глибина траншеї залежить від особливості ґрунту. Наприклад, на сухій землі буде достатньо 50–60 см. Якщо мають місце грунтові води, відкопувати траншею потрібно нижче рівня їх промерзання. 

Важливий нюанс при закладанні основи дому – це прокладання комунікацій. Сучасні будівельні проєкти передбачають їх монтаж через сам фундамент, тому наявність необхідних отворів треба передбачати попередньо. Для цього в опалубці встановлюються спеціальні тимчасові заглушки, які демонтуються після висихання бетону. 

При проєктуванні та закладанні основи будівлі потрібно не нехтувати якісним інструментом. Він значно прискорює та полегшує весь технічний процес. Вимірювальні прилади, електроінструмент та мішалка для бетону – неодмінна складова при будівництві дому вашої мрії.

Правильно закладений фундамент – надійність споруди

Як би ретельно не виконувалась підбетонка та дренаж, неправильне закладення фундаменту призведе до руйнування основи. Коли на будівельному майданчику переважає глина чи пісок, які схильні до глибокого промерзання, не варто вибирати стрічкову технологію закладання. З приходом весни з'являться тріщини або взагалі розломи. Якщо проблем з ґрунтом немає, технологія стрічкової основи буде фаворитом. Закладання такого фундаменту не займає багато часу та не потребує допомоги професіоналів. Цей варіант буде оптимальним для житлового будинку. Монолітна конструкція стійка до руйнувань упродовж 150 років.