Щоб пилосос продовжував швидко та якісно очищувати підлогове покриття, треба регулярно міняти щітки. В ідеалі —  мати декілька різних варіантів. Так вдасться прискорити процес, дістатися віддалених куточків і шпарин. У статті розбираємося в різновидах щіток, щоб ви могли ефективно використовувати їх за призначенням і не купити зайві.

1. Щітка для підлоги/килима

Зазвичай така модель є в комплекті з пилососом. Вона універсальна:

  • підходить для чистки килимів;
  • твердих поверхонь з будь-якого матеріалу.

Ворсиста частина такої щітки може висуватися й ховатися за необхідності. Змінні моделі оснащені адаптерами для фіксації на будь-якому пилососі.

2. Турбощітка

Візуально дуже схожа на попередній універсальний пристрій. Вона створена для швидкого та якісного прибирання килимів з довгим ворсом, паласів, килимового покриття. Як влаштована така щітка всередині?

  • Має довгий і густий ворс по всьому периметру.
  • У міцному корпусі знаходиться обертовий вал.
  • Потужне всмоктування повітря примушує вал обертатися, а щітку —  ретельно прочісувати килимову поверхню.

Якщо обрати компактний розмір турбощітки, нею вдасться дістатися до віддалених куточків килима чи паласу, які знаходяться під меблями. Прибрати сміття та шерсть домашніх улюбленців з ворсистих поверхонь допоможуть пилососи для дому з такою насадкою.

3. Паркетна щітка

Сучасні тенденції інтер’єрного дизайну демонструють популярність підлогового покриття без килимів. Паркет підкорює натуральною текстурою й природними кольорами. А ламінат і лінолеум мають оригінальний дизайн та високу міцність.

Таку підлогу можна прибирати універсальною щіткою підлога/килим. Але є ризик залишити подряпини на ламінаті чи дорогому паркеті. У такому випадку згодиться паркетна щітка:

  • широка модель з міцним корпусом;
  • по краях має довгий і щільний ворс, що не знімається. Він протидіє контакту пластикового корпусу з поверхнею підлогового покриття.

Легке, плавне ковзання паркетної насадки забезпечує максимальну якість прибирання й чистоту в приміщеннях.

4. Щітка для важкодоступних місць

Скільки разів під час прибирання ви не могли дістатися до віддалених закутків приміщення? Вузькі щілини між меблями і підлогою, декоровані об’ємними й м’якими вставками дивани, щільне розташування меблів на килимовому покритті. Очевидно, що там накопичується бруд та алергени. На поміч прийдуть щілинні щітки.

  • Мають різну форму. Круглі з довгим ворсом якісно почистять меблеву поверхню й зони стикування меблів і підлоги. Пласкі та вузькі дозволять дістатися найвіддаленіших куточків під ліжками та софами.
  • Завжди компактного розміру: невелику щілинну щітку набагато легше просунути за меблі або під них.

До класичного комплекту також можна додати окремі щітки для корпусних меблів і чистки салону автомобіля. Найчастіше вони мають гібридний вигляд, поєднуючи найкращі можливості універсальної та щілинної щіток для досягнення чистоти.