Ліхтарики надзвичайно популярні серед рибалок, мисливців, співробітників силових та охоронних структур, військових, туристів та мандрівників. Стане в пригоді засіб автономного освітлення і в побуті, особливо в умовах частого відключення електрики. Сучасний ринок пропонує різні за розміром, призначенням, вартістю, принципом роботи ліхтарики, в яких легко загубитися. У цій статті допоможемо докладно розібратися, на які критерії спиратися при купівлі пристрою.

Тип конструкції ліхтарика

Класифікація ліхтариків за конструктивними особливостями виглядає так:

  1. Брелоки. Компактні ліхтарики малої потужності, які прийнято носити на ремені, гаманці, ключах або сумці.
  2. Проектори. Потужні ліхтарі з інтенсивним світловим потоком, розраховані на регулярну експлуатацію — наприклад, для автономного освітлення двору.
  3. Ручні. Найчисленніша категорія ліхтариків, які відрізняються універсальністю. Ними можна підсвічувати темні ділянки в гаражі, шлях у лісовій гущавині або стіл на пікніку.
  4. Шокери. Моделі з додатковою функцією подачі електричного розряду, яким можна знешкодити зловмисника або відлякати агресивну тварину на вулиці.
  5. Налобні. Зручні ліхтарики з фіксацією навколо голови, які звільняють руки та дозволяють висвітлити шлях. Налобні моделі популярні серед шахтарів, туристів, скелелазів.
  6. На козирок кепки. Бюджетна та ергономічна альтернатива налобним ліхтарикам, яка використовується переважно туристами та велосипедистами.
  7. Лампа. Ліхтар з автономною конструкцією, необхідний при частому відключенні централізованого електропостачання або повній його відсутності (наприклад, у підвалі або літній кухні).

Призначення ліхтарика

Зустрічаються ліхтарики, призначені для різних завдань, наприклад:

  • для повсякденної експлуатації — у побутових завданнях, на вечірніх прогулянках, під час роботи з дрібними деталями;
  • для ЗСУ, охоронців, поліції тощо;
  • для підземних шахтарів-прохідників, співробітників гірничодобувної промисловості (з пило- та брудозахищеним корпусом);
  • для туристичних вилазок на природу із наметами;
  • для підводних занурень.

Інші особливості

Також при виборі ліхтарика слід уточнити такі нюанси:

  1. Тип живлення. Акумуляторні ліхтарики дешеві в обслуговуванні та мобільні, але ресурс обмежений зарядом АКБ. Моделі на батарейках здатні працювати без перерви, головне — змінювати джерело живлення. Промислові ліхтарі можуть працювати від мережі, рідкісні моделі — від сонячної енергії.
  2. Тип світла. Більшість моделей працюють на світлодіодах із холодним світловим потоком. Рідше зустрічаються лазерні ліхтарики, варіанти з галогенними та люмінесцентними лампами.
  3. Особливості корпусу. Варто уточнити наявність захисту від води, пилу, сонячних променів, механічних ударів. Металеві деталі у ліхтарику додають надійності, але обтяжують пристрій. Плюсом стануть ручка для перенесення, карабін для фіксації, індикатор заряду та інші корисні дрібниці.

Дотримуйтесь перелічених простих рекомендацій, і ви легко зможете вибрати якісний і функціональний ліхтарик відповідно до свого бюджету та потреб.