Якщо ранок для багатьох починається з душу, то після важкого дня вечір бажано провести в розслаблюючій та ароматній ванні. Рівень комфорту, практичність та довговічність визначається якістю сантехніки. Тож слід розуміти, як правильно вибрати свою ідеальну ванну.

Ключові параметри та характеристики ванн

В кращій час купити ванну вдало — важливо для кожного господаря. Адже це ключовий елемент ванної кімнати, котрий забезпечує гігієнічні процедури, дарує приємний відпочинок, а ще займає центральне місце в приміщенні.

З формою визначитися досить легко: слід врахувати площу приміщення та виділити під ємність місце. Користувачам доступні прямокутні, овальні, асиметричні формати, кутові четверть кола. Також є оригінальні рішення – дизайнерські моделі, фігурні, трапецієподібні.

Габарити підлаштовують під доступний простір в кімнаті. Довжина має бути зручною для кожного члена родини, а ширина мати вільне місце від бортиків до тіла хоча б по 5 см з кожної сторони.

Існує декілька способів монтажу:

  • пристінний – впритул до однієї чи декількох стін;
  • окремо стоячий – обладнані ніжками, естетичними боковинами, що не залежать від стін, але потребують простору;
  • вбудований – установка в нішу стіни, заглиблення або підвищення підлоги.

Чотири популярні види ванн: чавунна, сталева, акрилова та з штучного каменю.

Чавунна – міцна, зносостійка та відмінно тримає тепло. Відрізняється великою вагою. Термін придатності понад 20 років.

Сталева – легша за попередні, дешевша, міцна та пластична. Швидше охолоджується. Прослужить 15 років.

Камінь – виготовляють із кам’яної крихти, кварцового піску та затверджувачів. Міцність матеріалу залежить від співвідношення каменю та смол, останніх має бути менше. Довго зберігає температуру, естетична. Термін експлуатації – 15 років.

Акрил – легка, витримує удари, пластична і пропонує широкий вибір форм, довго залишається теплою. Литий акрил прослужить більше 10 років, комбінований – до 4 років.

Існує ще такий вид, як кварил – важчий, дорожчий, але міцніший похідний матеріал акрилу.

Варто розглянути додаткові функції – корисні опції, що підвищують комфорт: гідромасаж, підсвічування води, озонування повітря в приміщенні, спеціальні сидіння, автоматичне очищення та дезінфекція.

Підсумки та корисні поради

Загалом алгоритм дій наступний: розраховуємо місце в ванній кімнаті, обираємо розташування та вибираємо відповідну до цих параметрів модель на свій смак та бюджет.

Важливі моменти при купівлі: міцність, цілісність та безпечність виробу, наявність сифона в комплекті (окремо підібрати буде складно). Акрилові зразки повинні бути товщиною від 5 мм. Чим товще армування стінок, тим краще якість і більше довговічність.

Для обмеженого бюджету краще взяти сталь чи акрил, за потреби підвищеної міцності – чавун, а коли необхідний стильний виріб – це ванна із каменю.