Рушник – такий простий і звичний для всіх предмет, але такий незамінний. Воно супроводжує нас у всіх сферах нашого життя, у побуті та на відпочинку, на кухні ми користуємося його практичністю, у ванній насолоджуємось його ніжністю та м'якістю. Але на які характеристики звертати увагу при виборі рушника?

Вигідно купити набір рушників ви можете на сайті інтернет-магазину rushnychok.com!

Характеристики, на які необхідно звернути увагу при закупівлі махрових рушників

1. Склад тканини. Якісна махра, що швидко вбирає вологу - це завжди 100% бавовна.

2. Щільність. Рекомендована щільність махрових рушників для рук, обличчя та тіла – 450-600г/м2. Можна і більш високу щільність, але тоді збільшиться витрата на прання та сушіння. Рекомендована густина рушників для ніг, так званих килимків - від 700 до 1100 г/м2. Для визначення щільності махри, нам знадобляться кухонні ваги та лінійка. Для цього ми вимірюємо довжину, ширину та вагу виробу. Обчислюємо площу виробу, ділимо вагу виробу в грамах на площу в метрах та отримуємо густину. Якщо отримана щільність нижче за заявлену, Ви можете сміливо відмовлятися від продукції або вимагати знизити ціну.

3. Номер пряжі. Для готельних рушників зазвичай використовують два номери пряжі 16/1 та 20/2. 16/1 номер пряжі, де довжина одного грама нитки становить 16 метрів, а 1 після дробу означає, що нитка одинарна. Номер пряжі 20/2 означає 20 метрів на один г нитки і 2 після дробу означає, що нитка подвійна кручена. Рушники з подвійною крученою ниткою коштують дорожче, проте якість та міцність таких рушників набагато вища, ніж у рушників з одинарною ниткою.

4. Висота петель. Оптимальним варіантом є рушники з низькою петлею. Тому що на догляд за виробами з низьким ворсом буде витрачатися менше часу на прання та сушіння, а отже, менше споживання електроенергії.

5. З бордюрами чи без. Бажано – без них, бо бордюри сідають і геометрія після кількох прань буде кривою.

6. Колір – завжди вказуйте вибілене, не “біле”. Тому що саме “вибілені” означає сніжно-білий відтінок. "Біле" ж може відливати жовтим, сірим чи блакитним.

7. Розмір. Стандарт - банний рушник - 70х140см, рідше - 100х150см. Рушник для обличчя - 50х90см. Рушник для рук - 30х50см Рушник для ніг - 50х70см

8. Стійкість до усадки. Не більше 10% за основою та 3,5% по качку при температурі прання 95 градусів (це не вимоги за ГОСТом, а показники, до яких дійшли дослідним шляхом).

Стаття для інтернет-магазину «Рушничок» rushnychok.com.