анонс
11:31, 3 листопада 2015 р.
У Слов'янську відбудеться воркшоп «ДЕ»
анонс
З 6 по 8 листопада у Слов'янській центральній міській бібліотеці (пл. Соборна, 2-А) відбудеться воркшоп «ДЕ» присвячений темі актуалізації публічних просторів та побудові комунікації між громадою та органами місцевого самоврядування. Учасниками заходу стануть спеціально запрошені активісти з міст Слов’янськ, Дружківка, Костянтинівка, Бахмут (Артемівськ), Краматорськ.
Ініціатори воркшопу куратори Культурно-мистецької резиденції, що відбулася у Вінниці наприкінці літа (20-30 серпня) Вінницька резиденція зібрала близько сотні представників культурної галузі для обговорення декомунізаційних процесів в Україні та використання методів сучасного мистецтва для роботи над гострими соціальними проблемами (арт-резиденція, організація публічного простору, art research та інші.). Результати дискусій, обговорень, підсумки роботи художників стали основою для «Дорожньої карти з використання інклюзивних методів сучасного мистецтва для інформування населення та побудови комунікації між громадянським суспільством та муніципальною владою, на прикладі впровадження декомунізаційних законів в Україні».
Із метою популяризації документу куратори резиденції підготували програму воркшопів «ДЕ» для громадських активістів, діячів культури, митців, представників органів місцевого самоврядування на тему актуалізації публічних просторів та побудови комунікації між громадою та представниками муніципалітету. У листопаді воршкшопи відбудуться у Слов’янську, Сєвєродонецьку, Маріуполі. Паралельно воркшопу спеціально запрошені художники вивчатимуть локальний контекст міст та в останній день проекту представлять результати своєї роботи у вигляді арт-проектів. Більшість заходів воркшопу заплановані лише для запрошених учасників.
Водночас передбачені і «відкриті» заходи для всіх бажаючих: вистава-проект незалежної перформанс-групи документального театру TanzLaboratorium «Експертиза. Комунікація» (8 листопада, 16-18 год.), відкриття виставкивідкриття виставки проектів митців, створених під час воркшопу «ДЕ» (8 листопада, 18-20 год.).
Лекторами воркшопу стануть експерти: Леонід Марущак, історик, Куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру; Євгенія Моляр, мистецтвознавиця, кураторка проекту SOVIET MOSAICS IN UKRAINE фонду ІЗОЛЯЦІЯ;Ольга Гончар – менеджерка культурних проектів та комунікацій Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру;Аліна Якубенко, художниця, куратор візуальної програми резиденції «Над Богом», Людмила Ничай, кураторка проекту «АРТ-мобільність»; Євгенія Кулеба, менеджерка культурних проектів, ініціаторка створення скверу Небесної сотні в Києві, засновник проекту ГО «Місто-сад». Запрошені художники: Євген Нікіфоров, Світлана Рейніш, Анна Сорокова, Тарас Ковач, Олександр Курмаз, Олександр Долгій, Анатолій Татаренко.
Ідея: Розвиток громадянського суспільства та підтримка демократії в Україні неможливі без акцентів на питаннях публічних просторів та побудови комунікації між громадами і місцевою владою. Для задоволення суспільних потреб важливо реагувати на місцеві запити з урахуванням особливостей локального контексту, а не скеровувати рішення «зверху». Консолідація можлива за умови наявності в населених пунктах відкритих та вільних публічних просторів, де громадяни можуть зустрічатися та обговорювати власні проблеми й запити.
Сьогодні в Україні публічні простори часто комерціалізуються або просто не пристосовані для вільного зібрання громадян. Крім того, важливо популяризувати серед населення культуру користування публічними просторами та культуру публічних висловлювань. Корисно також розвивати різноманітні методи інформування громадян, в тому числі мистецькими засобами. Сучасні художники часто звертаються до важливих суспільних питань, котрі стимулюють критичне мислення та різнобічне переосмислення актуальних і гострих соціальних тем. Залучення представників місцевої влади до суспільного діалогу дає можливість для пошуку ефективних шляхів вирішення нагальних питань та переспрямування муніципального управління «знизу догори».
На прикладі реалізації декомунізаційних законів в Україні (зокрема Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»), які у суспільства викликають достатньо емоційне сприйняття, зачіпаючи колективну пам’ять, ми пропонуємо спільно з місцевими активістами знайти ефективні способи залучення громади до формування та зміни міського простору (назви вулиць, пам’ятники, тощо).
Мета: Запропонувати місцевим активістам різноманітні інструменти для активізації та консолідації голосу громади щодо питань розвитку міста, та організації локальних культурних і соціальних ініціатив. Паралельно роботі воркшопу спеціально запрошені митці працюватимуть над проектами, які направлені на дослідження локального контексту Слов’янська та прилеглих до нього міст. Результати роботи митців будуть представлені в останній день воркшопу та доповнять експозицію резиденції «Над Богом» (Вінниця, 20-30 серпня), яка буде презентована у Києві.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:09
Вчора
Спецтема
Оголошення
21:49, 12 жовтня
00:00, 12 січня 2016 р.
17:56, 3 жовтня
18
21:28, 11 жовтня
17:56, 3 жовтня
8
live comments feed...
Коментарі