10:35, 9 листопада 2015 р.
Навіщо проводили «Воркшоп ДЕ» у Слов'янську? Інтерв'ю з куратором Мистецького напрямку УКМЦ
Куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру та автор ідеї проекту «Над Богом» Леонід Марущак розказав про "Воркшоп ДЕ".
Представьтесь і розкажіть, який захід ви проводите, з якою метою і що відбувається в рамках цього проекту?
«Цього літа ми проводили культурно-мистецьку резиденцію у м. Вінниці 20-30 серпня, яка мала назву «Над Богом» і стосувалася вона проблем декомунізаційних законів. Назва не має ніякого відношення до того Бога, про якого ви подумали. Мова йде про історичну назву річки Південний Буг…Ми зібрали художників з усієї України, близького зарубіжжя, філософів, екпертів культурологів, людей, які не байдужі до цієї теми. В форматі дискусії, воркшопів, майстеркласів ми обговорили цю тему і на фоні цього художники і митці працювали на дану тематику. За результатами цього ми створили виставку, яка була дуже популярна і не лишу у місті...Це було представлення художників, як вони бачать тему і проблему декомунізації, мало широкий розголос у пресі профільній і не лише. І тому ми зрозуміли, що з того ми можемо сформувати первну програму, якак буде заключатися в тому, що потрібно уникати конфліктних ситуацій, які будуть пов’язані з впровадженням декомунізаційних законів.
Працюючи над цією дорожньою картою, ми зрозуміли, що найголовніше, що потрібно спочатку вирішити проблему публічного простору, тобто місця, де можна зібратися та на дані теми говорити. Публічний простір – це нейтральна зона між сектором влади і сектором громадськості. На таких територіях як ця бібліотека, ми щасливі з того, що в Слов’янську вона є, ми змогли зібрати представників владного сектору місцевого і представників громадських організацій і не байдужих до цієї тематики і поговорити власне, на скільки важливі подібні місця і що таке декомунізація, декомунізаційні закони і наскільки вони важливі впроваджуватися гуманним методом і не лише методом нищення і не лише по тим пунктам, які в тих законах описані».
Далі мистецтвознавець розповів яким чином проводили воркшоп у нашому місті. На щастя, розуміння декомунізації у Слов'янську є.
Що ви хотіли сказати, організувавши цей проект?
«Що ми хотіли сказати? Що до подібних питань потрібно залучати не лише комісію з декомунізації, а й місцевість, громаду і в першу чергу інформувати їх по тій роботі, яка була впроваджена декомунізаційною комісією …Наприклад, якщо є вулиці, якщо вони їх переіменовують, то потрібно донести громаді, чому власне ці особистості чи то події чи якісь назви достойніші за попередні…Ми говорили про форми інформування та власне про інформаційну політику, про місце громади у подібних речах.
Протягом цих трьох днів до нас долучалася різна кількість людей, але найголовніше це були вмотивовані люди, які розуміються на даних речах і готові займатися подібними речами…»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:35
13:10
Спецтема
Оголошення
21:49, 12 жовтня
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі