Реклама
12:58, 21 листопада 2015 р.
Реєстр фізичних осіб
Реклама
Українське законодавство передбачає не лише накопичення та зберігання інформації щодо юридичних осіб та підприємців, але і формування переліку відомостей про всіх платників податків. Так, в реєстр фізичних осіб вносяться дані про усіх громадян України, іноземців та осіб без громадянства, що постійно мешкають на її території та сплачують будь-які види податків. Цю базу формують та оновлюють органи державної податкової інспекції. Сюди надходять дані щодо джерел отримання доходів та їх сум, інформація про розмір сплачених на користь держави коштів та можливі пільги в цьому сенсі.
Кожній особі присвоюється унікальний десятизначний ідентифікаційний номер платника податків, про що видається відповідна довідка. Без копії цього документу неможливо відкрити рахунки в банківських установах, офіційно влаштуватись на роботу тощо. Але навіть в цьому випадку є певні виключення. Так, особи, що відмовляються згідно зі своїми релігійними переконаннями від присвоєння ідентифікаційного номеру, мають право за рішенням суду не використовувати його у своїй діяльності. У такій ситуації до реєстру вносяться лише паспортні дані і інформація про дату і місце народження, а в документ що посвідчує особу – відповідна позначка.
Незалежно від наявності десятизначного ідентифікаційного номера платника податків при реєстрації підприємства, компанії або фізичної особи-підприємці, необхідно вносити дані в державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Цією базою даних опікується відповідна реєстраційна служба, яка видає згідно запитів основні документи, необхідні для провадження комерційної чи іншої діяльності. Саме тут знаходяться дані про юридичну назву і адресу організації, та різноманітні відомості щодо засновників, розміру статутного капіталу, види економічної діяльності та інше.
Громадські організації в Україні мають особливій статус, адже згідно законодавства вони неприбуткові. Але це зовсім не означає, що організація не має право прийняти безоплатно доход у вигляді коштів або майна, безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертв. При цьому установа не підлягає оподаткуванню, а дані про неї вносяться в єдиний державний реєстр громадських організацій. Держателем цієї бази даних є Міністерство юстиції України, а адміністратором відповідне підконтрольне державі підприємство, що видає витяги та іншим чином надає доступ до реєстру в рамках чинного законодавства.
За допомогою веб-ресурсів сьогодні можливо замовити витяг або довідку з відповідного державного реєстру не виходячи з дому. Завдяки злагодженій роботі посередників, пошук і отримання необхідної інформації відбувається достатньо конфіденційно та швидко. Скористуватись такою можливістю може кожен бажаючий, але лише в рамках діючого законодавства.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:29, Вчора
05:47, 27 вересня
22:47, 6 жовтня
08:11, 26 вересня
live comments feed...