• Головна
  • 24 роки тому був затверджен Державний Прапор України
16:04, 28 січня 2016 р.

24 роки тому був затверджен Державний Прапор України

28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Прапор України. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. 

Кольори прапора відбивають національні традиції, які ідентифікують певну територію протягом тривалого історичного періоду, інформує Український інститут національної пам'яті.

Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих.

Так, упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

     Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

прапор

прапор

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #флаг #государственный #символ #утвердили #годовщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
Один із поїздів - з військовими з Краматорська, інший - з-за кордону. На залізничному вокзалі Києва відкрили бронзову скульптурку
НОВИНИ
Окупанти випустили три ракети на Слов'янськ та дві на Краматорськ. Хроніка великої війни: 1 листопада
НОВИНИ
Захопити Лиман та вийти на Слов'янськ. У 60-й ОМБр пояснили, яка мета російського наступу на півночі Донеччини
ПРЕСРЕЛІЗ
У Слов'янській громаді залишається близько 50 тисяч людей — Лях
НОВИНИ
Оголошення
live comments feed...