Нідерландська організація «РАХ» запрошує на зустріч громадськість Слов’янська

16 лютого об 11:30 в центральній міській бібліотеці Слов’янська за ініціативи організації РАХ та Асоціації місцевого самоврядування Нідерландів (VNG International) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди відбудеться зустріч представників «РАХ» та «VNG» з представниками громадських організацій, політичних партій Слов’янська, депутатами Слов’янської міської ради.

Делегація з Нідерландів має намір представити громадянському суспільству Слов’янська спільний проект організації VNG International і організації ПАКС: «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB), який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Проект розрахований на 2 роки.

На зустріч запрошуються представники громадських організацій, політичних партій, депутати міської ради Слов’янська.

Резюме спільного проекту організації VNG International і організації ПАКС (Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB)

Протягом останніх 1,5 року Українська держава і народ зазнають значної дестабілізації, що ставить під загрозу безпеку людини в Україні. Однак децентралізація може стати важливим інструментом виходу з існуючої кризової ситуації. Зважаючи на це, організація «VNG International», в тісній співпраці з фондом «РАХ» розробили проект, спрямований на зміцнення стабільності у Східній Україні за принципом «знизу-вгору» за допомогою легітимного й чутливого до потреб суспільства місцевого управління та інклюзивних процесів громадської участі в політичному житті на місцевому рівні.

Діяльність проекту спрямована на східні області України, такі як Донецька, Луганська (контрольовані урядом території), Харківська, Дніпропетровська та Запорізька. Запропоновані для цих регіонів заходи пов'язані з тим, що довіра до влади знаходиться на низькому рівні, а ресурси і послуги недостатні, і надаються й розподіляються неефективно.

Основними завданнями проекту є формування довіри, а також стабільних, передбачуваних, заснованих на Верховенстві Права відносин між громадянами і муніципалітетами.

Для досягнення цієї мети робота у рамках проекту здійснюватиметься за трьома напрямками:

1. Щодо вимог суспільства, проект передбачає інклюзивні процеси для місцевого громадянського суспільства, включаючи групи ВПО, спрямовані на визначення реалістичних вимог до представників місцевої влади. Крім того, будуть розроблені методи участі громадян у формуванні проектів і політик на місцевому рівні.
2. Щодо реакції у відповідь проект передбачає підтримку місцевій владі, спрямовану на формулювання систематично коректної і відповідальної реакції у відповідь на вимоги, що висуваються (громадянським) суспільством.
3. На третьому рівні планується важливий етап поширення результатів проекту на органи місцевої влади інших регіонів України через партнерів (асоціації органів місцевої влади).

Проект включатиме 3 основні компоненти:

  • Компонент 1 (реакція): тренінги з підзвітності й комунікації, встановлення контактів та взаємодії.
  • Компонент 2 (вимоги): семінари і тренінги з питань інструментів громадської участі і налагодження діалогу, дрібних проектів.
  • Компонент 3 (поширення): семінари, робота з пресою, керівництва та інструкції.


Заходи з підвищення потенціалу громад підтримуватимуться дрібномасштабними місцевими ініціативами, спрямованими на виконання конкретних завдань муніципальної влади на засадах прозорості й підзвітності. Муніципалітети будуть розробляти свої власні плани й організовувати інклюзивний процес із залученням місцевих зацікавлених сторін, ініціатив, з метою поліпшення рівного доступу до основних послуг і відновлення довіри до місцевої влади, а також для підсилення соціальної згуртованості між групами, що дотримуються різних ідеологій. Все це – елементи процесів встановлення миру й стабільності. Розробка місцевих пілотних проектів дозволятиме причетним сторонам пройти через всі різноманітні фази проекту, застосовуючи інклюзивні процеси і задовольняючи потреби громадян.

Ми вважаємо, що цей проект повинен об'єднати три аспекти, що мають найбільше значення для здійснення змін:

1. Активне й залучене населення;
2. Активне й ефективне громадянське суспільство;
3. Чутлива до потреб суспільства, прозора і підзвітна місцева влада.

Для того щоб створити довіру, зміни повинні знайти підтримку на цих трьох рівнях. Це набуває особливого значення в конфліктних ситуаціях. Децентралізація, яка заохочує місцеві ініціативи, відіграватиме вирішальну роль у знаходженні інклюзивних і ненасильницьких рішень для врегулювання конфлікту на Сході України. Саме інклюзивний характер цих процесів має вирішальне значення для його успіху. Завдяки застосуванню підзвітних процесів, зміни підтримуватимуться на цих трьох рівнях.

Проект буде реалізовуватися організацією VNG в тісній співпраці з організацією ПАКС і місцевими організаціями-партнерами, асоціаціями органів місцевої влади.

Термін реалізації проекту: січень 2016 – грудень 2017 року. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів. 

Славянск новости семинар обучение самоуправление проект организация
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
129 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
29 січня у Краматорську відбудеться конференція за участю представників бізнесу з Донеччини, органів місцевого самоврядування та громадських активістів “Ефективні інструменти покращення бізнес-клімату”. Захід організовує рух “Сильні громади” за сприяння Донецької обласної державної адміністрації. Під час заходу буде кілька панелей з відкритими дискусіями щодо різних підходів та рішень для покращення умов ведення бізнесу на місцевому рівні. Крім того, окрем...
Общество
Представляем вашему вниманию документальный фильм "СБУ против ФСБ". Фильм повествует о жестком противостоянии СБУ со спецслужбами государства-агрессора, в частности ФСБ и Главным управлением Генерального штаба Вооруженных сил России, которые стоят в Украине за многими провокациями, терактами, финансированием антиукраинских общественно-политических сил, захватом Донбасса и оккупацией Крыма. Лента проливает свет на работу оперативной и боевой сети СБУ, как н...
Общество
Белорусские журналисты из Belsat.eu отыскали самую известную белоруску – боевика ДНР, Наталью Красовскую из Борисова, которая летом 2014 года передавала привет Лукашенко с фронта. В эксклюзивном интервью Красовская впервые рассказала, как ее пытали «ополченцы», использовали пропагандисты и задерживали белорусские правоохранители. «Хочу передать привет Батьке Григорьевичу и сказать: Батька – твои граждане на этой стороне», – говорит женщина в военной форме...
Бизнес
В 2018 году доходы более одного миллиона гривен задекларировали 4,8 тыс. украинцев. Об этом сообщает Государственная фискальная служба. «Больше всего миллионеров, которые подали декларации, учитываются в Киеве. Их количество составляет 2184 человека, или 45% от общего количества миллионеров. Среди лидеров также Киевская – 333 человека, Харьковская – 328 и Днепропетровская области – 303», – говорится в сообщении. Самому молодому налогоплательщику, который з...
Общество
Правительство США может оштрафовать социальную сеть Facebook на рекордную сумму.  Об этом передает издание washingtonpost. Facebook заподозрили в нарушении соглашения о защите конфиденциальности личных данных пользователей. Вопрос был вынесен на повестку дня встречи регуляторов, которые внимательно изучили документ, заключенный между социальной сетью и правительством штатов.  В марте Facebook оказался в центре скандала, когда стало известно об утечке данны...
Общество
Минздрав Украины сообщает, что правила вызова скорой помощи остались прежними. Достоверные факты о работе скорой помощи в 2019 году: 1. Правила вызова экстренной медицинской помощи утверждены Приказом Минздрава от 1 июня 2009 года № 370. Изменения в этот нормативный акт не вносились, им сейчас руководствуются диспетчеры скорой помощи. 2. Бригада «скорой» оказывают помощь в случаях, когда существует угроза жизни и здоровью человека. Существует перечень симп...
Общество
Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку 2019 року піротехніки ДСНС на території Донецької області вже  знищили 412 вибухонебезпечних предметів та обстежено 95.07 га. Крім того, тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей....
Общество
Министерство молодежи и спорта Украины начинает прием заявок на Премию Кабинета Министров за особые достижения молодежи в развитии Украины. Премия присуждается людям до 35 лет за достижения в развитии Украины в  2018 году. Могут учитываться достижения за предыдущие годы. Каждый год присуждаются 20 премий в размере 50 тыс. грн. каждая. Премия не присуждается повторно, а также за достижения, за которые отмечены государственными наградами. Районные госадминис...
Культура
У дитячому садочку "Ромашка" протягом зимових свят відбулись декілька заходів для малят. Веселі, задоволені дошкільнята залюбки розважалися з казковими героями, грали у зимові ігри, малювали на снігу, прикрашали дерева льодовими іграшками, каталися на конях. Неймовірно позитивні емоції отримали не тільки діти, а й дорослі. Дякуємо організаторам і учасникам за чудову розвагу. З натхненням та радістю дорослі і малюки завершили цикл зимових свят.