Нідерландська організація «РАХ» запрошує на зустріч громадськість Слов’янська

16 лютого об 11:30 в центральній міській бібліотеці Слов’янська за ініціативи організації РАХ та Асоціації місцевого самоврядування Нідерландів (VNG International) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди відбудеться зустріч представників «РАХ» та «VNG» з представниками громадських організацій, політичних партій Слов’янська, депутатами Слов’янської міської ради.

Делегація з Нідерландів має намір представити громадянському суспільству Слов’янська спільний проект організації VNG International і організації ПАКС: «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB), який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Проект розрахований на 2 роки.

На зустріч запрошуються представники громадських організацій, політичних партій, депутати міської ради Слов’янська.

Резюме спільного проекту організації VNG International і організації ПАКС (Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB)

Протягом останніх 1,5 року Українська держава і народ зазнають значної дестабілізації, що ставить під загрозу безпеку людини в Україні. Однак децентралізація може стати важливим інструментом виходу з існуючої кризової ситуації. Зважаючи на це, організація «VNG International», в тісній співпраці з фондом «РАХ» розробили проект, спрямований на зміцнення стабільності у Східній Україні за принципом «знизу-вгору» за допомогою легітимного й чутливого до потреб суспільства місцевого управління та інклюзивних процесів громадської участі в політичному житті на місцевому рівні.

Діяльність проекту спрямована на східні області України, такі як Донецька, Луганська (контрольовані урядом території), Харківська, Дніпропетровська та Запорізька. Запропоновані для цих регіонів заходи пов'язані з тим, що довіра до влади знаходиться на низькому рівні, а ресурси і послуги недостатні, і надаються й розподіляються неефективно.

Основними завданнями проекту є формування довіри, а також стабільних, передбачуваних, заснованих на Верховенстві Права відносин між громадянами і муніципалітетами.

Для досягнення цієї мети робота у рамках проекту здійснюватиметься за трьома напрямками:

1. Щодо вимог суспільства, проект передбачає інклюзивні процеси для місцевого громадянського суспільства, включаючи групи ВПО, спрямовані на визначення реалістичних вимог до представників місцевої влади. Крім того, будуть розроблені методи участі громадян у формуванні проектів і політик на місцевому рівні.
2. Щодо реакції у відповідь проект передбачає підтримку місцевій владі, спрямовану на формулювання систематично коректної і відповідальної реакції у відповідь на вимоги, що висуваються (громадянським) суспільством.
3. На третьому рівні планується важливий етап поширення результатів проекту на органи місцевої влади інших регіонів України через партнерів (асоціації органів місцевої влади).

Проект включатиме 3 основні компоненти:

  • Компонент 1 (реакція): тренінги з підзвітності й комунікації, встановлення контактів та взаємодії.
  • Компонент 2 (вимоги): семінари і тренінги з питань інструментів громадської участі і налагодження діалогу, дрібних проектів.
  • Компонент 3 (поширення): семінари, робота з пресою, керівництва та інструкції.


Заходи з підвищення потенціалу громад підтримуватимуться дрібномасштабними місцевими ініціативами, спрямованими на виконання конкретних завдань муніципальної влади на засадах прозорості й підзвітності. Муніципалітети будуть розробляти свої власні плани й організовувати інклюзивний процес із залученням місцевих зацікавлених сторін, ініціатив, з метою поліпшення рівного доступу до основних послуг і відновлення довіри до місцевої влади, а також для підсилення соціальної згуртованості між групами, що дотримуються різних ідеологій. Все це – елементи процесів встановлення миру й стабільності. Розробка місцевих пілотних проектів дозволятиме причетним сторонам пройти через всі різноманітні фази проекту, застосовуючи інклюзивні процеси і задовольняючи потреби громадян.

Ми вважаємо, що цей проект повинен об'єднати три аспекти, що мають найбільше значення для здійснення змін:

1. Активне й залучене населення;
2. Активне й ефективне громадянське суспільство;
3. Чутлива до потреб суспільства, прозора і підзвітна місцева влада.

Для того щоб створити довіру, зміни повинні знайти підтримку на цих трьох рівнях. Це набуває особливого значення в конфліктних ситуаціях. Децентралізація, яка заохочує місцеві ініціативи, відіграватиме вирішальну роль у знаходженні інклюзивних і ненасильницьких рішень для врегулювання конфлікту на Сході України. Саме інклюзивний характер цих процесів має вирішальне значення для його успіху. Завдяки застосуванню підзвітних процесів, зміни підтримуватимуться на цих трьох рівнях.

Проект буде реалізовуватися організацією VNG в тісній співпраці з організацією ПАКС і місцевими організаціями-партнерами, асоціаціями органів місцевої влади.

Термін реалізації проекту: січень 2016 – грудень 2017 року. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів. 

Славянск новости семинар обучение самоуправление проект организация
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
128 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сьогодні у Слов’янській міській раді відбулось засідання ініціативної групи з питань відродження історії Староміського кладовища. Участь у засіданні прийняв міський голова Вадим Лях, координатор громадської ініціативи з питань відродження історії Староміського кладовища від руху “Сильні громади” Євгенія Калугіна, заступники міського голови, історики, краєзнавці, відповідальні посадові особи міської ради. Під час заходу присутні розглянули декілька питань....
Новости компаний
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Происшествия
Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, відповідне рішення сьогодні, 24 вересня, ухвалив Орджонікідзевський райсуд Харкова. За відомостями прокуратури, на сьогоднішнє засідання на з'явилися два адвокати підсудної, оскільки вони зайняті в інших судових засіданнях. З огляду на неявку адвокатів суд перенесли на 26 жовтня 11:00. Як повідомляв Depo.Харків, на засідання 12 червня до суду не з'явилася ні обвинувачена, ні її захисн...
Спорт
30 сентября пройдет футбольный турнир среди участников и ветеранов АТО памяти Владимира Бражника. Соревнования будут проходить на территории школы №2 в городе Лимане. Организаторы соревнований ОО "Союз воинов АТО и десантников Лиманщины". Турнир посвящен памяти Владимира Бражника. Владимир Бражник - военнослужащий, который погиб, защищая Украину 29. августа 2014 года при выходе из Иловайского котла. Он был помощником Игоря Гордийчука (Герой Украины) при об...
Происшествия
Однією з основних причин виникнення пожеж є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. За статистикою, осінньо-зимовий період різко збільшує кількість пожеж - опалювальний сезон створює реальну пожежну небезпеку внаслідок використання різних опалювальних приладів.  Для запобігання надзвичайних ситуацій, попередження пожеж під час опалювального сезону, громадяни повинні знати основні вимоги норм та правил щодо користування різними...
Общество
Одна неделя, один район - семь пострадавших. Люди отдали аферистам более 40 000 гривен. Ежедневно в средствах массовой информации сотрудники полиции предупреждают граждан, что предоставление личных данных неизвестным и совершение покупок в интернете могут оказаться опасными для кошелька. 1. В течение недели от рук «продавцов» интернет-сайтов пострадали пять жителей Покровского отдела полиции. Во всех случаях потерпевшие признавались, что слышали о «мошенни...
Криминал
В соседнем Краматорске задержаны двое местных жителей, которые изготавливали боеприпасы и маскировались под магазин штор.  Задержание произвели сотрудники управления уголовного розыска совместно с детективами следственного управления полиции Донецкой области под процессуальным руководством областной прокуратуры.  Кроме того, что задержанные изготавливали боеприпасы, у них был изъят целый арсенал боевого оружия и боеприпасов.  Оперативники областного главка...
Новости компаний
Последние экземпляры книги ""Мариуполь. Последний форпост". Переиздания не будет. Поспешите купить честную книгу о событиях 2014-2015 годов в Мариуполе и Приазовье. "Мариуполь. Последний форпост"  - читают в Праге и Вене, Берлине и Тбилиси, Луцке и Тернополе, Киеве и Львове,  Донецке и Краматорске. Книга говорит голосом тех, кто видел, слышал и сам был участником страшных и трагических событий 2014 - 2015 годов в Мариуполе. В ней нет оценочных суждений - т...
фото
У Святогірську в суботу, 22 вересня, в рамках святкування «Дня Сіверського Дінця - 2018» пройшов другий відкритий Еко-fest «Сіверський Донець - річка натхнення і любові». Як повідомляють «Донецькі новини», в рамках свята відбулися презентації об'єктів природно-заповідного фонду, майстер-класи з гончарства та народних ремесел, флеш-моб, виставка творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець - очима молоді». Працювали виставкова алея і дитяче арт-містечко. Після...