анонс
17:02, 15 лютого 2016 р.
Нідерландська організація «РАХ» запрошує на зустріч громадськість Слов’янська
анонс
16 лютого об 11:30 в центральній міській бібліотеці Слов’янська за ініціативи організації РАХ та Асоціації місцевого самоврядування Нідерландів (VNG International) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди відбудеться зустріч представників «РАХ» та «VNG» з представниками громадських організацій, політичних партій Слов’янська, депутатами Слов’янської міської ради.
Делегація з Нідерландів має намір представити громадянському суспільству Слов’янська спільний проект організації VNG International і організації ПАКС: «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB), який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Проект розрахований на 2 роки.
На зустріч запрошуються представники громадських організацій, політичних партій, депутати міської ради Слов’янська.
Резюме спільного проекту організації VNG International і організації ПАКС (Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB)
Протягом останніх 1,5 року Українська держава і народ зазнають значної дестабілізації, що ставить під загрозу безпеку людини в Україні. Однак децентралізація може стати важливим інструментом виходу з існуючої кризової ситуації. Зважаючи на це, організація «VNG International», в тісній співпраці з фондом «РАХ» розробили проект, спрямований на зміцнення стабільності у Східній Україні за принципом «знизу-вгору» за допомогою легітимного й чутливого до потреб суспільства місцевого управління та інклюзивних процесів громадської участі в політичному житті на місцевому рівні.
Діяльність проекту спрямована на східні області України, такі як Донецька, Луганська (контрольовані урядом території), Харківська, Дніпропетровська та Запорізька. Запропоновані для цих регіонів заходи пов'язані з тим, що довіра до влади знаходиться на низькому рівні, а ресурси і послуги недостатні, і надаються й розподіляються неефективно.
Основними завданнями проекту є формування довіри, а також стабільних, передбачуваних, заснованих на Верховенстві Права відносин між громадянами і муніципалітетами.
Для досягнення цієї мети робота у рамках проекту здійснюватиметься за трьома напрямками:
1. Щодо вимог суспільства, проект передбачає інклюзивні процеси для місцевого громадянського суспільства, включаючи групи ВПО, спрямовані на визначення реалістичних вимог до представників місцевої влади. Крім того, будуть розроблені методи участі громадян у формуванні проектів і політик на місцевому рівні.
2. Щодо реакції у відповідь проект передбачає підтримку місцевій владі, спрямовану на формулювання систематично коректної і відповідальної реакції у відповідь на вимоги, що висуваються (громадянським) суспільством.
3. На третьому рівні планується важливий етап поширення результатів проекту на органи місцевої влади інших регіонів України через партнерів (асоціації органів місцевої влади).
Проект включатиме 3 основні компоненти:
- Компонент 1 (реакція): тренінги з підзвітності й комунікації, встановлення контактів та взаємодії.
- Компонент 2 (вимоги): семінари і тренінги з питань інструментів громадської участі і налагодження діалогу, дрібних проектів.
- Компонент 3 (поширення): семінари, робота з пресою, керівництва та інструкції.
Заходи з підвищення потенціалу громад підтримуватимуться дрібномасштабними місцевими ініціативами, спрямованими на виконання конкретних завдань муніципальної влади на засадах прозорості й підзвітності. Муніципалітети будуть розробляти свої власні плани й організовувати інклюзивний процес із залученням місцевих зацікавлених сторін, ініціатив, з метою поліпшення рівного доступу до основних послуг і відновлення довіри до місцевої влади, а також для підсилення соціальної згуртованості між групами, що дотримуються різних ідеологій. Все це – елементи процесів встановлення миру й стабільності. Розробка місцевих пілотних проектів дозволятиме причетним сторонам пройти через всі різноманітні фази проекту, застосовуючи інклюзивні процеси і задовольняючи потреби громадян.
Ми вважаємо, що цей проект повинен об'єднати три аспекти, що мають найбільше значення для здійснення змін:
1. Активне й залучене населення;
2. Активне й ефективне громадянське суспільство;
3. Чутлива до потреб суспільства, прозора і підзвітна місцева влада.
Для того щоб створити довіру, зміни повинні знайти підтримку на цих трьох рівнях. Це набуває особливого значення в конфліктних ситуаціях. Децентралізація, яка заохочує місцеві ініціативи, відіграватиме вирішальну роль у знаходженні інклюзивних і ненасильницьких рішень для врегулювання конфлікту на Сході України. Саме інклюзивний характер цих процесів має вирішальне значення для його успіху. Завдяки застосуванню підзвітних процесів, зміни підтримуватимуться на цих трьох рівнях.
Проект буде реалізовуватися організацією VNG в тісній співпраці з організацією ПАКС і місцевими організаціями-партнерами, асоціаціями органів місцевої влади.
Термін реалізації проекту: січень 2016 – грудень 2017 року. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:34
Вчора
13:12
Вчора
12:30
Вчора
09:04
Вчора
21:18
24 січня
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі