Нідерландська організація «РАХ» запрошує на зустріч громадськість Слов’янська

16 лютого об 11:30 в центральній міській бібліотеці Слов’янська за ініціативи організації РАХ та Асоціації місцевого самоврядування Нідерландів (VNG International) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди відбудеться зустріч представників «РАХ» та «VNG» з представниками громадських організацій, політичних партій Слов’янська, депутатами Слов’янської міської ради.

Делегація з Нідерландів має намір представити громадянському суспільству Слов’янська спільний проект організації VNG International і організації ПАКС: «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB), який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Проект розрахований на 2 роки.

На зустріч запрошуються представники громадських організацій, політичних партій, депутати міської ради Слов’янська.

Резюме спільного проекту організації VNG International і організації ПАКС (Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB)

Протягом останніх 1,5 року Українська держава і народ зазнають значної дестабілізації, що ставить під загрозу безпеку людини в Україні. Однак децентралізація може стати важливим інструментом виходу з існуючої кризової ситуації. Зважаючи на це, організація «VNG International», в тісній співпраці з фондом «РАХ» розробили проект, спрямований на зміцнення стабільності у Східній Україні за принципом «знизу-вгору» за допомогою легітимного й чутливого до потреб суспільства місцевого управління та інклюзивних процесів громадської участі в політичному житті на місцевому рівні.

Діяльність проекту спрямована на східні області України, такі як Донецька, Луганська (контрольовані урядом території), Харківська, Дніпропетровська та Запорізька. Запропоновані для цих регіонів заходи пов'язані з тим, що довіра до влади знаходиться на низькому рівні, а ресурси і послуги недостатні, і надаються й розподіляються неефективно.

Основними завданнями проекту є формування довіри, а також стабільних, передбачуваних, заснованих на Верховенстві Права відносин між громадянами і муніципалітетами.

Для досягнення цієї мети робота у рамках проекту здійснюватиметься за трьома напрямками:

1. Щодо вимог суспільства, проект передбачає інклюзивні процеси для місцевого громадянського суспільства, включаючи групи ВПО, спрямовані на визначення реалістичних вимог до представників місцевої влади. Крім того, будуть розроблені методи участі громадян у формуванні проектів і політик на місцевому рівні.
2. Щодо реакції у відповідь проект передбачає підтримку місцевій владі, спрямовану на формулювання систематично коректної і відповідальної реакції у відповідь на вимоги, що висуваються (громадянським) суспільством.
3. На третьому рівні планується важливий етап поширення результатів проекту на органи місцевої влади інших регіонів України через партнерів (асоціації органів місцевої влади).

Проект включатиме 3 основні компоненти:

  • Компонент 1 (реакція): тренінги з підзвітності й комунікації, встановлення контактів та взаємодії.
  • Компонент 2 (вимоги): семінари і тренінги з питань інструментів громадської участі і налагодження діалогу, дрібних проектів.
  • Компонент 3 (поширення): семінари, робота з пресою, керівництва та інструкції.


Заходи з підвищення потенціалу громад підтримуватимуться дрібномасштабними місцевими ініціативами, спрямованими на виконання конкретних завдань муніципальної влади на засадах прозорості й підзвітності. Муніципалітети будуть розробляти свої власні плани й організовувати інклюзивний процес із залученням місцевих зацікавлених сторін, ініціатив, з метою поліпшення рівного доступу до основних послуг і відновлення довіри до місцевої влади, а також для підсилення соціальної згуртованості між групами, що дотримуються різних ідеологій. Все це – елементи процесів встановлення миру й стабільності. Розробка місцевих пілотних проектів дозволятиме причетним сторонам пройти через всі різноманітні фази проекту, застосовуючи інклюзивні процеси і задовольняючи потреби громадян.

Ми вважаємо, що цей проект повинен об'єднати три аспекти, що мають найбільше значення для здійснення змін:

1. Активне й залучене населення;
2. Активне й ефективне громадянське суспільство;
3. Чутлива до потреб суспільства, прозора і підзвітна місцева влада.

Для того щоб створити довіру, зміни повинні знайти підтримку на цих трьох рівнях. Це набуває особливого значення в конфліктних ситуаціях. Децентралізація, яка заохочує місцеві ініціативи, відіграватиме вирішальну роль у знаходженні інклюзивних і ненасильницьких рішень для врегулювання конфлікту на Сході України. Саме інклюзивний характер цих процесів має вирішальне значення для його успіху. Завдяки застосуванню підзвітних процесів, зміни підтримуватимуться на цих трьох рівнях.

Проект буде реалізовуватися організацією VNG в тісній співпраці з організацією ПАКС і місцевими організаціями-партнерами, асоціаціями органів місцевої влади.

Термін реалізації проекту: січень 2016 – грудень 2017 року. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів. 

Славянск новости семинар обучение самоуправление проект организация
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На базі платформи ініціатив "Теплиця" пройде п’ятиденна безкоштовна фотомайстерня для молоді. Проходитиме з 22 по 26 липня у приміщенні «Теплиці», за адресою: м. Слов'янськ, вул. Торська, 4. Майстерня стартує 22.07 о 10:00 і закінчується 26.07 о 16:00. Всі п’ять днів відвідування є обов’язковим. Участь у майстерні обмежена, тому тим, хто хоче долучитися, необхідно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/nULZdmqNpci4NQYF9 Для молоді Слов’янська це...
Происшествия
У трибуналі італійської Павії 14 червня відбулося одне з останніх судових засідань у справі українського солдата Віталія Марківа, обвинувачуваного у причетності до загибелі італійського фоторепортера на Донбасі п’ять років тому, передає "Радіо Свобода". Перед судом присяжних з підсумковим словом виступили адвокати цивільних позивачів – родини загиблого фотографа Андреа Роккеллі та журналістських організацій. Читайте: Смерть журналіста Роккеллі під Слов’ян...
Происшествия
Среди дня мужчины распивали алкогольные напитки во дворе многоэтажки, чем привлекли внимание экипажа патрульных. Происшествие произошло 17 июня в Славянске. Когда патрульные подошли к нетрезвым гражданам, они выглядели весьма подозрительно, поэтому полицейские решили провести поверхностную проверку. В кармане брюк 28-летнего славянца патрульные заметили бумажный сверток с измельченным зеленым веществом, вероятно, наркотическим. Мужчина отрицал свою «собств...
Общество
Сегодня в Славянске проводятся ремонтные работы на водопроводных сетях города. Об этом сообщается на официальном сайте коммунального предприятия Славгорводоканал.  Работы будут проводиться по следующим адресам:   -ул.Батюка 48; -ул.Ясная 15;   -ул.Торговая;  -пер.Арматурный 86;  -ул.Тюленина 5; -ул.Марапульца 41.  Перебои возможны в следующих микрорайонах:  - м-н Артема; - центральная часть города; - Семеновка; - ЖД вокзал.  Новость в тему: 5 способов осве...
Общество
В Славянске появилась аварийная автобусная остановка. Конструкцию обнесли предупреждающими лентами и разместили соответствующие надписи: "Внимание! Аварийная остановка". Павильон расположен на остановке "Музей", в направлении Славянского курорта. Ранее на сайте местных петиций уже появлялась просьба отремонтировать конструкцию, так как она несет опасность для людей.  "Никто не знает, когда крыша этого убогого строения может рухнуть любому из нас на голову"...
Происшествия
Неделя в Славянске началась с дорожно-транспортного происшествия. В центре Славянска на перекрестке улиц Васильевской и Университетской столкнулись два легковых автомобиля: "Пежо" и "Славута". Об этом сообщает Славянский отдел полиции. Участники происшествия - местные жители Славянска: девушка 1997 г.р. и мужчина 1955 г.р. Сейчас информация о происшествии внесена в Единый реестр. Проводится дальнейшая проверка.  Фото с места происшествия:
Общество
Школы смогут организовывать для детей сетевую форму образования - это позволит строить индивидуальную программу школьникам, а самой школе предлагать ученикам интересные формы обучения. Предлагаются новые подходы работы вечерних школ. Все это предусмотрено Положением об институциональной форме получения общего среднего образования (зарегистрирован в Министерстве юстиции под № 547/93518 от 22 мая), которое вступило в силу 14 июня. О деталях рассказала Минист...
Общество
В Славянске есть возможность пройти бесплатные курсы по первой домедицинской помощи. Для этого нужно обратиться в Славянскую горрайонную организацию Общества Красного Креста Украины по адресу пл. Соборная, 2-а (здание центральной библиотеки, боковой вход). В современном мире можно стать заложником разных ситуаций. В большинстве случаев мы не знаем, как помочь близкому, которому резко становится плохо, не разбираемся в том, что делать, если на наших глазах...
Происшествия
Гражданин получил несколько административных материалов по ст.124 (нарушение ПДД, повлекшее ДТП), ст. 122-4 (Оставление места ДТП), ст. 126 (Управление транспортным средством без документов) КоАП и протокол административного задержания. 15 июня около 20 часов на улице Шнурковской водитель, управляя автомобилем Volkswagen, не выбрал безопасную скорость движения, в результате чего потерял управление и врезался в столб. Об этом сообщает Патрульная полиция Кра...