Нідерландська організація «РАХ» запрошує на зустріч громадськість Слов’янська

16 лютого об 11:30 в центральній міській бібліотеці Слов’янська за ініціативи організації РАХ та Асоціації місцевого самоврядування Нідерландів (VNG International) за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди відбудеться зустріч представників «РАХ» та «VNG» з представниками громадських організацій, політичних партій Слов’янська, депутатами Слов’янської міської ради.

Делегація з Нідерландів має намір представити громадянському суспільству Слов’янська спільний проект організації VNG International і організації ПАКС: «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB), який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди. Проект розрахований на 2 роки.

На зустріч запрошуються представники громадських організацій, політичних партій, депутати міської ради Слов’янська.

Резюме спільного проекту організації VNG International і організації ПАКС (Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні» (EUSTAB)

Протягом останніх 1,5 року Українська держава і народ зазнають значної дестабілізації, що ставить під загрозу безпеку людини в Україні. Однак децентралізація може стати важливим інструментом виходу з існуючої кризової ситуації. Зважаючи на це, організація «VNG International», в тісній співпраці з фондом «РАХ» розробили проект, спрямований на зміцнення стабільності у Східній Україні за принципом «знизу-вгору» за допомогою легітимного й чутливого до потреб суспільства місцевого управління та інклюзивних процесів громадської участі в політичному житті на місцевому рівні.

Діяльність проекту спрямована на східні області України, такі як Донецька, Луганська (контрольовані урядом території), Харківська, Дніпропетровська та Запорізька. Запропоновані для цих регіонів заходи пов'язані з тим, що довіра до влади знаходиться на низькому рівні, а ресурси і послуги недостатні, і надаються й розподіляються неефективно.

Основними завданнями проекту є формування довіри, а також стабільних, передбачуваних, заснованих на Верховенстві Права відносин між громадянами і муніципалітетами.

Для досягнення цієї мети робота у рамках проекту здійснюватиметься за трьома напрямками:

1. Щодо вимог суспільства, проект передбачає інклюзивні процеси для місцевого громадянського суспільства, включаючи групи ВПО, спрямовані на визначення реалістичних вимог до представників місцевої влади. Крім того, будуть розроблені методи участі громадян у формуванні проектів і політик на місцевому рівні.
2. Щодо реакції у відповідь проект передбачає підтримку місцевій владі, спрямовану на формулювання систематично коректної і відповідальної реакції у відповідь на вимоги, що висуваються (громадянським) суспільством.
3. На третьому рівні планується важливий етап поширення результатів проекту на органи місцевої влади інших регіонів України через партнерів (асоціації органів місцевої влади).

Проект включатиме 3 основні компоненти:

  • Компонент 1 (реакція): тренінги з підзвітності й комунікації, встановлення контактів та взаємодії.
  • Компонент 2 (вимоги): семінари і тренінги з питань інструментів громадської участі і налагодження діалогу, дрібних проектів.
  • Компонент 3 (поширення): семінари, робота з пресою, керівництва та інструкції.


Заходи з підвищення потенціалу громад підтримуватимуться дрібномасштабними місцевими ініціативами, спрямованими на виконання конкретних завдань муніципальної влади на засадах прозорості й підзвітності. Муніципалітети будуть розробляти свої власні плани й організовувати інклюзивний процес із залученням місцевих зацікавлених сторін, ініціатив, з метою поліпшення рівного доступу до основних послуг і відновлення довіри до місцевої влади, а також для підсилення соціальної згуртованості між групами, що дотримуються різних ідеологій. Все це – елементи процесів встановлення миру й стабільності. Розробка місцевих пілотних проектів дозволятиме причетним сторонам пройти через всі різноманітні фази проекту, застосовуючи інклюзивні процеси і задовольняючи потреби громадян.

Ми вважаємо, що цей проект повинен об'єднати три аспекти, що мають найбільше значення для здійснення змін:

1. Активне й залучене населення;
2. Активне й ефективне громадянське суспільство;
3. Чутлива до потреб суспільства, прозора і підзвітна місцева влада.

Для того щоб створити довіру, зміни повинні знайти підтримку на цих трьох рівнях. Це набуває особливого значення в конфліктних ситуаціях. Децентралізація, яка заохочує місцеві ініціативи, відіграватиме вирішальну роль у знаходженні інклюзивних і ненасильницьких рішень для врегулювання конфлікту на Сході України. Саме інклюзивний характер цих процесів має вирішальне значення для його успіху. Завдяки застосуванню підзвітних процесів, зміни підтримуватимуться на цих трьох рівнях.

Проект буде реалізовуватися організацією VNG в тісній співпраці з організацією ПАКС і місцевими організаціями-партнерами, асоціаціями органів місцевої влади.

Термін реалізації проекту: січень 2016 – грудень 2017 року. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів. 

Славянск новости семинар обучение самоуправление проект организация
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
129 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
Как мы уже говорили ранее, главное ежегодное событие 24 марта в мире - День борьбы с туберкулезом. Читайте: 24 марта - Всемирный день борьбы с туберкулезом Однако в этот день произошло немало других исторических событий. О некоторых из них мы и хотим рассказать. В 1603 году объединились троны Королевств Англии и Шотландии со смертью королевы Елизаветы. В 1918 году Украинская Центральная Рада провозгласила государственным языком украинский. В 1933 году в Ге...
Общество
В 1993 году Всемирная организация здравоохранения объявила туберкулез глобальной проблемой. Дата Всемирного дня борьбы с туберкулезом выбрана не случайно - 24 марта 1882 года немецкий микробиолог Роберт Кох объявил о том, что открыл возбудитель туберкулёза. Справка: Роберт Кох (1843-1910) - немецкий микробиолог, который исследовал сибирскую язву (открыл бациллу этого заболевания), открыл холерный вибрион и туберкулезную палочку. Также получил Нобелевскую п...
ВОТАФАКА. Блог
Раз в четыре года происходит восстание живых мертвецов и прутся они на мирное население с телеэкранов, газет и билбордов. Нападают в бешеном количестве из интернета и атакуют из засад в соцсетях! Причем, с*ки коварные! Пытаются не просто укусить и попить кровушки ( это не сразу). Сначала заливают все сладкой подливкой обещаний! Кому газ дешевле, а кому льготы с невероятной пенсией в подарок. Вы еще у нас не были ? Заходите! Сладкой пурги у нас достаточно!...
Происшествия
В течение недели в дежурную часть Славянского отдела и Лиманского отделения полиции поступило 990 сообщений, 58 из которых имели признаки уголовных преступлений. Славянская полиция завершила операцию «Розыск». В течение месяца была задержаны 13 человек, которые находились в розыске, а также найдены двое без вести пропавших граждан. Накануне весенних каникул полицейские вместе с детьми обсудили, как не стать жертвой преступления, не попасть в аварию на улиц...
Общество
На этой неделе пятерка лидирующих по читаемости новостей состоит в основном из происшествий. Пятое место у новости о женщинах, которые доказали, что после пенсии тоже может быть активная и насыщенная жизнь.  Читайте: "Краса у будь-якому віці". Слов’янські жінки пенсійного віку довели, що краса не має обмежень Четвертое место у новости об ограблении. Читайте: В Славянске ограбили мужчину На третьем месте новость о ДТП с пострадавшими. Детали по ссылке: Чита...
Общество
После празднования Масленицы у православных христиан Украины наступает период строгого предпасхального поста. В этом году пост длится с 11 марта по 27 апреля. В период поста принято отказываться от продуктов животного происхождения: мяса, яиц, молочных продуктов, сливочного масла. Несколько раз в течение поста разрешается есть рыбу. Читайте также: Корисний піст - поради від Уляни Супрун Мы решили посмотреть, сколько в Славянске стоят продукты постного раци...
Общество
Вопрос минной опасности не теряет свою актуальность для жителей Славянска и Славянского района. На сегодняшний день встретить взрывоопасный предмет возможно где угодно. Накануне весенних каникул специалисты 6 государственной пожарно-спасательной части активно проводят профилактические занятия в учебных заведениях Славянска. З понеділка школярі Слов’янська йдуть на канікули Так, 22 марта сотрудники ГСЧС посетили общеобразовательные школы № 11 и 19, чтобы на...
Общество
Соответствующее постановление Кабинет Министров принял 20 марта 2019 года. Установлены размеры и порядок выплаты ежегодной разовой помощи к 5 мая. Суммы будут следующими: - лицам с инвалидностью в результате войны и бывшим малолетним (которым на момент заключения не исполнилось 14 лет) узникам концентрационных лагерей, гетто и других мест принудительного содержания, признанным лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья: I груп...
Общество
На своїй сторінці у фейсбук В.О. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун поділилася порадами, що треба робити, щоб почуватися трохи щасливіше. Науковці визначили, що близько третини почуття щастя залежить від генів. https://goo.gl/qkgDVK. Тобто деякі люди більше схильні почуватися щасливими ніж інші. Але це не означає, що відчуття щастя зумовлене лише природно. Дослідження вказують, що здебільшого щастя залежить від виборів, що ми робимо у своєму жи...