У Святогірську дебютувала Зимова Студреспубліка

Уперше у Донецькій області відбувся регіональний етап Зимової Студентської республіки на тему «Модернізація індустрії та впровадження інновацій як шлях до розвитку Донеччини», що проходив 17-19 лютого 2017 р. у м. Святогірськ на базі КПОДМСОК  «Перлина Донеччини». 

Захід відбувся за сприяння Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Молодь Сходу України», громадського руху "ZAходи".

Упродовж двох діб понад 60 учасників з 12 вишів Донецької області розмірковували над тим як модернізувати індустрію краю, підвищити рівень та зміцнити економіку, розвинути всі сфери життя Донеччини. В цьому студентам допомагали модератори та експерти: доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедри менеджменту Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету Ткач Вікторія Олександрівна; кандидат економічних наук, докторант Донбаської машинобудівної академії Камушков  Олександр Сергійович; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана Юріївна; кандидат економічних наук, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії Сташкевич Ігор Ігорович та Воробйов Констянтин Петрович, заступник голови Донецького регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців, а також ігротехнік регіонального етапу студент-магістрант Маріупольського університету Давиденко Юрій та представник Полтавського осередку Студреспубліки Олег Слизько.

Під час заходу для молоді були проведені наступні факультативи: «Стартапи як ланка впровадження інновацій в повсякденне життя: міфи і реальність», «Роль іноземних інвестицій  для соціально-економічного розвитку регіону» «Фандрайзинг, як інструмент активізації бізнес процесів Донеччини». Розглянуті питання під час факультативів були деталізовані та обговорені студентами під час роботи в групах, де кожен мав можливість виокремити спочатку найбільш актуальні проблеми економічного розвитку Донецького регіону, а потім розробити програми впровадження інновацій в економіку Донеччини.

Підсумками роботи груп учасників стали 6 розроблених і готових до реалізації проектів у різних сферах, серед яких:

1. Виготовлення якісного дорожнього покриття з вторинної сировини, що передбачає перейняття голландського досвіду щодо технологій виготовлення дорожнього покриття, впровадження їх на сміттєпереробних заводах, що сприятиме покращенню екологічної ситуації в регіоні.

2. Покращення сфери туристичного бізнесу, що передбачає проведення туристичних маршрутів у промисловій зоні, місцях культурних надбань, а також альтернативні екстрим-тури.

3. Приєднання Донецького регіону до Всеукраїнської програми «Вишиваний шлях», що передбачає розвиток вело туризму в регіоні.

4. Створення Сrowd Funding платформи для молоді, що сприятиме реалізації міських та регіональних проектів соціально-громадського спрямування.

5. Створення центру працевлаштування для людей з обмеженими можливостями.

6. Програма працевлаштування для студентів та випускників, що передбачає обов’язкове надання вишом робочого місця та наступне відпрацювання випускниками на цьому місці.

Експерти, модератори та організатори Зимової Студреспубліки на Донеччині зійшлися на думці, що молодь Донецького регіону дуже активна у вирішенні складних, але актуальних проблем регіону. При цьому, важливо, що кожен відстоюючи власну думку та погляди на проблеми відчуває сили для особистої участі в їхньому вирішення. Кожен з представлених проектів є готовим стартапом, спрямованим на вирішення економічних, культурних, соціальних проблем регіону. Не дивлячись на складу ситуацію в області, студентська молодь залишається невід’ємним потужним освіченим потенціалом, який здатен висловити, аргументувати та відстояти власний шлях модернізації Донеччини.

Найбільш активні серед студентів були відзначені дипломами та цінними подарунками від Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

Ще однією визначною подією Зимової Студреспубліки стало проведення конкурс краси Перша Леді. Вісім дівчат з різних навчальних закладів змагалися в конкурсах дефіле, інтелектуальному та танцювальному конкурсах, а також конкурсі акторського майстерства.

Членами журі виступили фахівці Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Павлюк Карина та Авсеєва Інна, заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана, начальник відділу з гуманітарних питань Краматорської міської ради Гореславець Андрій, лідер Полтавської Студреспубліки Слизько Олег.

Змагання краси та молодості, інтелекту та гумору, творчих здібностей та неординарності мала позитивні та яскраві відгуки серед всіх учасників Студреспубліки. Проте переможці були визначені:

Першою Леді стала Кітнюх Карина (Донецький Інститут техніки та менеджменту).

Віце Леді – Васильєва Катерина (Донецький національний технічний університет)

Друга Віце Леді – Доскач Вікторія (Азовська морсьий інститут національного університет Одеської морської академії).

Леді глядатських симпатій –  Луняка Ольга (Донбаський державний педагогічний університет).

Леді Посмішка – Ляпота Ана (Навчально-науковий професійно-педагогічний Інститут Української інженерно-педагогічної академії)

Ледi-Iнтелект – Котелевець (Донбаська державна машинобудiвна академiя)

Леді-Інтерет – Стрелець Софія (Донецькій державній університет управління)

Леді Талант – Романюк Христина (Донецький національний медичний університет).

Переможниці конкурсу краси отримали подарунки від громадської організації «Молодь Сходу України».

Славянск новости студвесна проект модернізація регіон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
76 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Конкурс
На Донеччині активно продовжується онлайн-фотоконкурс “Донеччина у фокусі змін”, участь в якому можна взяти до 30 грудня. За умовами конкурсу, автори трьох найкращих фотографій отримають подарункові сертифікати на суму від 2 до 5 тис. грн, а кращі фото будуть представлені на фотовиставках, що відбудуться у містах Донеччини з середини січня 2019 року За правилами конкурсу, фото потрібно опублікувати у Фейсбук під хештегом #ФокусуйЗміни.  За цим хештегом уже...
Общество
Апелляционный суд Донецкой области признал сожительницу мэра Лимана Екатерину Золотореву виновной в мошенничестве — женщина, которая каждый месяц получала от градоначальника на карту около 200 тысяч гривен, оформила пособие как малообеспеченная и получала помощь от государства. На банковские карты Екатерины Золотаревой поступали огромные суммы денег, также на нее была переписана большая часть имущества мэра Лимана Петра Цимидана, включая гостиницу и фирмы,...
Происшествия
По словам 19 - летней девушки, РГД-5 она нашла в доме после отъезда квартирантов. Боеприпас изъяли для утилизации. Вместо того, чтобы немедленно сообщить полицейским об опасной находке, жительница Славянска несколько недель сохраняла гранату дома. Полицейские учат детей, что нужно делать, если нашел взрывоопасный предмет, и надеются на поддержку взрослых в этом вопросе. Однако, как оказалось, взрослые и сами во многих случаях не понимают всей опасности. В...
Здоровье
В следующем году больные туберкулезом будут лечиться в основном амбулаторно, их будут наблюдать семейные врачи. Об этом на пресс-брифинге заявил первый заместитель Генерального директора ГУ "Центр общественного здоровья Минздрава Украины" Виктор Ляшко. "В следующем году Украина перейдет на амбулаторную форму лечения туберкулеза и помесячную оплату семейным врачам за результаты и контролируемый процесс лечения больных туберкулезом по амбулаторной модели. Мы...
Общество
В Славянске приступили к ремонту "Прозорого офісу". Летом прошлого года Славянск купил здание по ул. Васильевской, 11 под "Прозорий офіс". Читайте: Славянск купил здание на ул. Васильевской под "прозрачный" офис В нежилом помещении площадью 927 м кв будет работать Управление социальной защиты и оказывать соответствующие услуги. Новый центр предоставления социальных услуг должен упростить взаимодействие граждан с уполномоченными органами. На днях подрядчик...
Общество
Вчора у мене була ще одна екскурсія Слов’янськом - до зруйнованого будинку на Андріївському провулку та старого кладовища біля каплиці Залесських. Андріївський провулок – це маленький острівець приватних будиночків майже у центрі міста, який мав би тихо й спокійно собі жити. Натомість вікна цих домівок виходять на згорілий будинок, де колись був розважальний центр, а частина парканів – досі зрешетовані. Така картина у кількох хвилинах ходу від головної пло...
Культура
Новый год уже не за горами, поэтому каждый дом, каждый офис и магазин в Славянске постепенно обрастают украшениями и новогодними фонариками.  На площади Славянска уже установлена новогодняя елка, которая будет официально открыта 19 декабря - в День Святого Николая. Новость в тему: В Славянске установили новогоднюю ёлку Сегодня работники коммунального предприятия "Наружное освещение" приступили к установке новогодних иллюминаций на электроопоры по улице Шев...
Общество
Питання забезпечення належного рівня пожежної безпеки в житловому секторі є одним із провідних напрямків діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Особливу увагу на необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті акцентують фахівці ДСНС саме в опалювальний період. Адже з настанням холодів мешканці починають використовувати різноманітні прилади обігріву помешкань, не завжди при цьому звертаючи увагу на правила власної безпеки. 12...
Криминал
В рамках проведения операции Объединенных сил осуществляется тщательная проверка на блокпостах полиции, изъятие, работа с оперативной информацией - правоохранители делают все возможное, чтобы сохранить жизнь каждого гражданина и перекрыть пути ввоза и вывоза опасных предметов. Всего с начала года изъято более 3700 патронов различного калибра, более 20 единиц огнестрельного оружия. 7 гранат, взрывчатка и другие боеприпасы. Так, у 47 - летней женщины операти...