У Святогірську дебютувала Зимова Студреспубліка

Уперше у Донецькій області відбувся регіональний етап Зимової Студентської республіки на тему «Модернізація індустрії та впровадження інновацій як шлях до розвитку Донеччини», що проходив 17-19 лютого 2017 р. у м. Святогірськ на базі КПОДМСОК  «Перлина Донеччини». 

Захід відбувся за сприяння Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Молодь Сходу України», громадського руху "ZAходи".

Упродовж двох діб понад 60 учасників з 12 вишів Донецької області розмірковували над тим як модернізувати індустрію краю, підвищити рівень та зміцнити економіку, розвинути всі сфери життя Донеччини. В цьому студентам допомагали модератори та експерти: доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедри менеджменту Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету Ткач Вікторія Олександрівна; кандидат економічних наук, докторант Донбаської машинобудівної академії Камушков  Олександр Сергійович; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана Юріївна; кандидат економічних наук, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії Сташкевич Ігор Ігорович та Воробйов Констянтин Петрович, заступник голови Донецького регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців, а також ігротехнік регіонального етапу студент-магістрант Маріупольського університету Давиденко Юрій та представник Полтавського осередку Студреспубліки Олег Слизько.

Під час заходу для молоді були проведені наступні факультативи: «Стартапи як ланка впровадження інновацій в повсякденне життя: міфи і реальність», «Роль іноземних інвестицій  для соціально-економічного розвитку регіону» «Фандрайзинг, як інструмент активізації бізнес процесів Донеччини». Розглянуті питання під час факультативів були деталізовані та обговорені студентами під час роботи в групах, де кожен мав можливість виокремити спочатку найбільш актуальні проблеми економічного розвитку Донецького регіону, а потім розробити програми впровадження інновацій в економіку Донеччини.

Підсумками роботи груп учасників стали 6 розроблених і готових до реалізації проектів у різних сферах, серед яких:

1. Виготовлення якісного дорожнього покриття з вторинної сировини, що передбачає перейняття голландського досвіду щодо технологій виготовлення дорожнього покриття, впровадження їх на сміттєпереробних заводах, що сприятиме покращенню екологічної ситуації в регіоні.

2. Покращення сфери туристичного бізнесу, що передбачає проведення туристичних маршрутів у промисловій зоні, місцях культурних надбань, а також альтернативні екстрим-тури.

3. Приєднання Донецького регіону до Всеукраїнської програми «Вишиваний шлях», що передбачає розвиток вело туризму в регіоні.

4. Створення Сrowd Funding платформи для молоді, що сприятиме реалізації міських та регіональних проектів соціально-громадського спрямування.

5. Створення центру працевлаштування для людей з обмеженими можливостями.

6. Програма працевлаштування для студентів та випускників, що передбачає обов’язкове надання вишом робочого місця та наступне відпрацювання випускниками на цьому місці.

Експерти, модератори та організатори Зимової Студреспубліки на Донеччині зійшлися на думці, що молодь Донецького регіону дуже активна у вирішенні складних, але актуальних проблем регіону. При цьому, важливо, що кожен відстоюючи власну думку та погляди на проблеми відчуває сили для особистої участі в їхньому вирішення. Кожен з представлених проектів є готовим стартапом, спрямованим на вирішення економічних, культурних, соціальних проблем регіону. Не дивлячись на складу ситуацію в області, студентська молодь залишається невід’ємним потужним освіченим потенціалом, який здатен висловити, аргументувати та відстояти власний шлях модернізації Донеччини.

Найбільш активні серед студентів були відзначені дипломами та цінними подарунками від Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

Ще однією визначною подією Зимової Студреспубліки стало проведення конкурс краси Перша Леді. Вісім дівчат з різних навчальних закладів змагалися в конкурсах дефіле, інтелектуальному та танцювальному конкурсах, а також конкурсі акторського майстерства.

Членами журі виступили фахівці Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Павлюк Карина та Авсеєва Інна, заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана, начальник відділу з гуманітарних питань Краматорської міської ради Гореславець Андрій, лідер Полтавської Студреспубліки Слизько Олег.

Змагання краси та молодості, інтелекту та гумору, творчих здібностей та неординарності мала позитивні та яскраві відгуки серед всіх учасників Студреспубліки. Проте переможці були визначені:

Першою Леді стала Кітнюх Карина (Донецький Інститут техніки та менеджменту).

Віце Леді – Васильєва Катерина (Донецький національний технічний університет)

Друга Віце Леді – Доскач Вікторія (Азовська морсьий інститут національного університет Одеської морської академії).

Леді глядатських симпатій –  Луняка Ольга (Донбаський державний педагогічний університет).

Леді Посмішка – Ляпота Ана (Навчально-науковий професійно-педагогічний Інститут Української інженерно-педагогічної академії)

Ледi-Iнтелект – Котелевець (Донбаська державна машинобудiвна академiя)

Леді-Інтерет – Стрелець Софія (Донецькій державній університет управління)

Леді Талант – Романюк Христина (Донецький національний медичний університет).

Переможниці конкурсу краси отримали подарунки від громадської організації «Молодь Сходу України».

Славянск новости студвесна проект модернізація регіон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
76 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Кабинет министров Украины на экстренном заседании 19 октября принял решение о повышении цены на газ для населения на 23,5% с 1 ноября  – в рамках исполнения взятых на себя Украиной обязательств перед Международным валютным фондом (МВФ). Глава правительства Владимир Гройсман в очередной раз подчеркнул, что не может предотвратить поднятие цен на газ для населения, которое является одним из условий МВФ для выделения Украине очередного кредита. "Цены с 1 ноябр...
Общество
Украинским хакерам удалось получить доступ к отдельным российским пропагандистским ресурсам. Как следует из информации в блоге Cyber на платформе Энигма, благодаря полученным данным, всплыли интересные подробности проведения концерта, который будет транслироваться 20 октября на телеканале "Интер" по случаю празднования 22 годовщины со дня его основания Согласно сценарию, руководство телеканала "Интер" подготовило феерическое "театральное представление" о я...
Криминал
Огромная трагедия случилась сегодня в 6 утра для всех любителей программы "Дизель Шоу" и отдельно профессионализма Марины Поплавской. Автобус с актерами двигался по трассе Киев-Чоп. Водитель не справился с управлением и влетел в грузовик который ехал впереди. Стрелка спидометра автобуса застыла на отметке 100 км/ч. На переднем сидении автобуса сидела Марина Поплавская от столкновения ее выбросило из автобуса. Шансов выжить у актрисы не было. Егор Крутоголо...
Общество
Толик Адаменко которого 4 октября покусала собака вернулся с больницы домой. По словам бабушки Елены Штепы, трагедия произошла днем. Мама с сыном пришли в гости к тете, где уснули. Ребенок сам встал открыл закрытую на щеколду дверь и вышел во двор.  Во дворе на цепи сидел пес. Вероятно малыш подошел слишком близко к чужой собаке. И та на него накинулась.  После нападения у малыша полностью отсутствует правая ушная раковина и частично отсутствует левая. Так...
Общество
Синоптики на следующую неделю обещают дожди до самых выходных. На сегодня и завтра обещана облачная погода воздух прогреется до + 21. Предупреждают о высокой пожарной опасности.  А после выходных нас ожидают осадки на протяжении всей рабочей недели температура поднимется максимально до + 17. В среду ожидается под вечер максимально сильный дождь и ветер. На следующие выходные погода снова наладится и выглянет солнышко.
Криминал
Водители нарушившие закон были оштрафованы за парковку автомобилей на местах, предназначенных для людей с инвалидностью. 19 октября в Славянске патрульная полиция провела проверку по недопущению остановки или стоянки транспортных средств на местах, предназначенных для граждан с особыми потребностями. По улице Университетской и на Привокзальной площади были обнаружены нарушители. На них был составлен протокол согласно ч.5 ст.122 КУоАП за остановку или стоян...
Общество
По результатам первого этапа верификации субсидиантов Правительство изменило условия оформления субсидии. Изменения в оформлении субсидии внесены Кабинетом Министров Украины в Постановление №329. С 1 октября 2018 года при расчете субсидии не учитываются в совокупном доходе уплаченные алименты и специальная дотация за выращивание молодняка крупного рогатого скота, которая в год составляет до 2500 гривен за голову. Субсидию могут получить те граждане, у кото...
Экология
В новой электронной петиции предлагают радикально бороться со сжигателями листьев. Однако в тексте петиции нет ни слова о смертной казни или других незаконных мерах борьбы с теми, кто сжигает листья. Вместо этого предлагается провести комплекс мероприятий для решения проблема в рамках закона. "Наступила осень и многие недобросовестные граждане начали сжигать опавшие листья. Доходит до того, что в некоторых районах едкий туман от дыма местами стоит круглосу...
Здоровье
Эпидемия гриппа ожидается во второй половине ноября в Украине. Об этом со ссылкой на  Центр общественного здоровья Минздрава Украины пишет "Главред". По информации семейного врача Сергея Елшанского, ожидается, что в страну придет новый вирус А/Сингапур. Данная разновидность гриппа опасна для пожилых людей. Он добавил, что это особо агрессивный мутировавший вирус, которому не может противостоять сниженный иммунитет пенсионеров. "В зрелом возрасте ухудшается...