У Святогірську дебютувала Зимова Студреспубліка

Уперше у Донецькій області відбувся регіональний етап Зимової Студентської республіки на тему «Модернізація індустрії та впровадження інновацій як шлях до розвитку Донеччини», що проходив 17-19 лютого 2017 р. у м. Святогірськ на базі КПОДМСОК  «Перлина Донеччини». 

Захід відбувся за сприяння Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Молодь Сходу України», громадського руху "ZAходи".

Упродовж двох діб понад 60 учасників з 12 вишів Донецької області розмірковували над тим як модернізувати індустрію краю, підвищити рівень та зміцнити економіку, розвинути всі сфери життя Донеччини. В цьому студентам допомагали модератори та експерти: доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедри менеджменту Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету Ткач Вікторія Олександрівна; кандидат економічних наук, докторант Донбаської машинобудівної академії Камушков  Олександр Сергійович; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана Юріївна; кандидат економічних наук, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії Сташкевич Ігор Ігорович та Воробйов Констянтин Петрович, заступник голови Донецького регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців, а також ігротехнік регіонального етапу студент-магістрант Маріупольського університету Давиденко Юрій та представник Полтавського осередку Студреспубліки Олег Слизько.

Під час заходу для молоді були проведені наступні факультативи: «Стартапи як ланка впровадження інновацій в повсякденне життя: міфи і реальність», «Роль іноземних інвестицій  для соціально-економічного розвитку регіону» «Фандрайзинг, як інструмент активізації бізнес процесів Донеччини». Розглянуті питання під час факультативів були деталізовані та обговорені студентами під час роботи в групах, де кожен мав можливість виокремити спочатку найбільш актуальні проблеми економічного розвитку Донецького регіону, а потім розробити програми впровадження інновацій в економіку Донеччини.

Підсумками роботи груп учасників стали 6 розроблених і готових до реалізації проектів у різних сферах, серед яких:

1. Виготовлення якісного дорожнього покриття з вторинної сировини, що передбачає перейняття голландського досвіду щодо технологій виготовлення дорожнього покриття, впровадження їх на сміттєпереробних заводах, що сприятиме покращенню екологічної ситуації в регіоні.

2. Покращення сфери туристичного бізнесу, що передбачає проведення туристичних маршрутів у промисловій зоні, місцях культурних надбань, а також альтернативні екстрим-тури.

3. Приєднання Донецького регіону до Всеукраїнської програми «Вишиваний шлях», що передбачає розвиток вело туризму в регіоні.

4. Створення Сrowd Funding платформи для молоді, що сприятиме реалізації міських та регіональних проектів соціально-громадського спрямування.

5. Створення центру працевлаштування для людей з обмеженими можливостями.

6. Програма працевлаштування для студентів та випускників, що передбачає обов’язкове надання вишом робочого місця та наступне відпрацювання випускниками на цьому місці.

Експерти, модератори та організатори Зимової Студреспубліки на Донеччині зійшлися на думці, що молодь Донецького регіону дуже активна у вирішенні складних, але актуальних проблем регіону. При цьому, важливо, що кожен відстоюючи власну думку та погляди на проблеми відчуває сили для особистої участі в їхньому вирішення. Кожен з представлених проектів є готовим стартапом, спрямованим на вирішення економічних, культурних, соціальних проблем регіону. Не дивлячись на складу ситуацію в області, студентська молодь залишається невід’ємним потужним освіченим потенціалом, який здатен висловити, аргументувати та відстояти власний шлях модернізації Донеччини.

Найбільш активні серед студентів були відзначені дипломами та цінними подарунками від Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

Ще однією визначною подією Зимової Студреспубліки стало проведення конкурс краси Перша Леді. Вісім дівчат з різних навчальних закладів змагалися в конкурсах дефіле, інтелектуальному та танцювальному конкурсах, а також конкурсі акторського майстерства.

Членами журі виступили фахівці Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Павлюк Карина та Авсеєва Інна, заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана, начальник відділу з гуманітарних питань Краматорської міської ради Гореславець Андрій, лідер Полтавської Студреспубліки Слизько Олег.

Змагання краси та молодості, інтелекту та гумору, творчих здібностей та неординарності мала позитивні та яскраві відгуки серед всіх учасників Студреспубліки. Проте переможці були визначені:

Першою Леді стала Кітнюх Карина (Донецький Інститут техніки та менеджменту).

Віце Леді – Васильєва Катерина (Донецький національний технічний університет)

Друга Віце Леді – Доскач Вікторія (Азовська морсьий інститут національного університет Одеської морської академії).

Леді глядатських симпатій –  Луняка Ольга (Донбаський державний педагогічний університет).

Леді Посмішка – Ляпота Ана (Навчально-науковий професійно-педагогічний Інститут Української інженерно-педагогічної академії)

Ледi-Iнтелект – Котелевець (Донбаська державна машинобудiвна академiя)

Леді-Інтерет – Стрелець Софія (Донецькій державній університет управління)

Леді Талант – Романюк Христина (Донецький національний медичний університет).

Переможниці конкурсу краси отримали подарунки від громадської організації «Молодь Сходу України».

Славянск новости студвесна проект модернізація регіон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

ВОТАФАКА. Блог
Привет всем хейтерам, простите, был в отпуске и вынужден был покинуть вас, но как вижу вам скучать не давали и море невообразимой херни продолжало традиционным образом размножаться. Спал себе я спокойно, с ногами по колено в море и пивом в руке, но когда становлюсь свидетелем тупой хери, то переполняют меня остатки чувства справедливости и плещет наружу словарный фонтан. Короч, гляжу тут наш народный мер. Ну как народный? Не совсем! Народный был Славик! По...
Здоровье
Одним из основных симптомов нехватки в организме витамина С являются плохо заживающие ссадины и раны. Плохо заживающие ссадины и раны являются одним из основных симптомов нехватки в организме витамина С. Об этом заявили в Национальной службе здравоохранения Великобритании, передает Daily Express. Витамин С принимает важнейшее участие при восстановлении тканей. Таким образом, при его дефиците даже самые легкие травмы могут оставаться у человека на протяжен...
Общество
Укрзалізниця вже відкрила продаж квитків на 18 поїздів, які в літній період курсуватимуть до популярних морських курортів нашої країни (Бердянськ, Одеса, Генічеськ, Миколаїв, Херсон). В залізничних касах та онлайн уже можна придбати квитки на 18 поїздів, які курсуватимуть у літній період відповідно до розкладу руху: 1. № 472/471/552 Дніпро, Кривий Ріг – Бердянськ, з 6 червня по 16 вересня по парних числах; 2. №213/214 Суми – Одеса, з 1 червня по 15 вересн...
Экология
Прокуратура начала расследование по факту загрязнения атмосферного воздуха двумя асфальтобетонными заводами, расположенными в курортной зоне. Установлено, что на территории Райгородоского поселкового совета, а именно в санитарной зоне Славянского курорта и охранной зоне р. Северский Донец, находятся два асфальтобетонных завода: общества с ограниченной ответственностью «Хозхимсервис» и «Северодонецкий асфальтобетонный завод». В ходе своей хозяйственной деят...
Общество
23 мая пиротехники и водолазы Главного управления ДСНС Украины в Донецкой области совместно с представителями Национальной полиции проверили озеро, находящееся в самом центре города. Здесь любят отдыхать и проводить свободное время местные жители. Во время проведения обследования специалисты Службы спасения не выявили опасных предметов. Пиротехники Главного управления ДСНС Украины в Донецкой области занимаются разминированием не только территорий, но и вод...
Спорт
Как мы ранее сообщали, в связи с участием многих гонщиков в Чемпионате Украины по мотокроссу дату проведения гонок в Дружковке, которые должны были состояться сегодня, 26 мая, было решено перенести на 15 июня текущего года. Это связано с тем, что ранее запланированная дата мотокросса в Дружковке – 26 мая – совпала с соревнованиями на национальном чемпионате, поэтому многие сильные спортсмены не смогли бы в этот день выступить у нас. Мотокросс пройдёт на др...
Общество
Сайт города Славянска собрал топ самых читаемых новостей за эту неделю.  5. Пятерку топа открывает новость о том, что в Славянске компенсируют половину стоимости путевок в детские лагеря. На поездку в лагерь могут рассчитывать дети от 7 до 16 лет. Так, часть стоимости путевки будут компенсировать, а за вторую часть будут платить родители. Местный и областной бюджет будут оплачивать 4054 грн. Средняя цена путевки - 8,5 тыс. грн. Из местного бюджета на путев...
БЛОГ
Конкурс на определение самого красивого – звучит глупо и малость абсурдно, особенно учитывая, что в итоге того самого красивого выбирает небольшая горстка людей. То есть, получается, эта горстка людей из жюри и голосовавших выбирает Мисс Мира, Мисс Европы, присуждая ей титул самой-самой. Горстка потому, что даже если голосовали несколько миллионов человек, по сравнению с семью миллиардами населения планеты это – ничтожная малость. Да и как можно из всего м...
Общество
Славянский городской центр занятости предлагает работодателям принять участие в опросе. Центр проводит систематическую работу не только с людьми, которые нуждаются в трудоустройстве, но и с людьми, которые эту работы могут предоставить.  Этот опрос проводится с целью выявления перспективной потребности в работниках.  Все работодатели могут пройти его с 1 июня 2019 года при помощи интернет-анкетирования с использованием "Google Forms". Форма Интернет - анке...