User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

У Святогірську дебютувала Зимова Студреспубліка

Уперше у Донецькій області відбувся регіональний етап Зимової Студентської республіки на тему «Модернізація індустрії та впровадження інновацій як шлях до розвитку Донеччини», що проходив 17-19 лютого 2017 р. у м. Святогірськ на базі КПОДМСОК  «Перлина Донеччини». 

Захід відбувся за сприяння Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Молодь Сходу України», громадського руху "ZAходи".

Упродовж двох діб понад 60 учасників з 12 вишів Донецької області розмірковували над тим як модернізувати індустрію краю, підвищити рівень та зміцнити економіку, розвинути всі сфери життя Донеччини. В цьому студентам допомагали модератори та експерти: доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедри менеджменту Красноармійського індустріального інституту Донецького національного технічного університету Ткач Вікторія Олександрівна; кандидат економічних наук, докторант Донбаської машинобудівної академії Камушков  Олександр Сергійович; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана Юріївна; кандидат економічних наук, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії Сташкевич Ігор Ігорович та Воробйов Констянтин Петрович, заступник голови Донецького регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців, а також ігротехнік регіонального етапу студент-магістрант Маріупольського університету Давиденко Юрій та представник Полтавського осередку Студреспубліки Олег Слизько.

Під час заходу для молоді були проведені наступні факультативи: «Стартапи як ланка впровадження інновацій в повсякденне життя: міфи і реальність», «Роль іноземних інвестицій  для соціально-економічного розвитку регіону» «Фандрайзинг, як інструмент активізації бізнес процесів Донеччини». Розглянуті питання під час факультативів були деталізовані та обговорені студентами під час роботи в групах, де кожен мав можливість виокремити спочатку найбільш актуальні проблеми економічного розвитку Донецького регіону, а потім розробити програми впровадження інновацій в економіку Донеччини.

Підсумками роботи груп учасників стали 6 розроблених і готових до реалізації проектів у різних сферах, серед яких:

1. Виготовлення якісного дорожнього покриття з вторинної сировини, що передбачає перейняття голландського досвіду щодо технологій виготовлення дорожнього покриття, впровадження їх на сміттєпереробних заводах, що сприятиме покращенню екологічної ситуації в регіоні.

2. Покращення сфери туристичного бізнесу, що передбачає проведення туристичних маршрутів у промисловій зоні, місцях культурних надбань, а також альтернативні екстрим-тури.

3. Приєднання Донецького регіону до Всеукраїнської програми «Вишиваний шлях», що передбачає розвиток вело туризму в регіоні.

4. Створення Сrowd Funding платформи для молоді, що сприятиме реалізації міських та регіональних проектів соціально-громадського спрямування.

5. Створення центру працевлаштування для людей з обмеженими можливостями.

6. Програма працевлаштування для студентів та випускників, що передбачає обов’язкове надання вишом робочого місця та наступне відпрацювання випускниками на цьому місці.

Експерти, модератори та організатори Зимової Студреспубліки на Донеччині зійшлися на думці, що молодь Донецького регіону дуже активна у вирішенні складних, але актуальних проблем регіону. При цьому, важливо, що кожен відстоюючи власну думку та погляди на проблеми відчуває сили для особистої участі в їхньому вирішення. Кожен з представлених проектів є готовим стартапом, спрямованим на вирішення економічних, культурних, соціальних проблем регіону. Не дивлячись на складу ситуацію в області, студентська молодь залишається невід’ємним потужним освіченим потенціалом, який здатен висловити, аргументувати та відстояти власний шлях модернізації Донеччини.

Найбільш активні серед студентів були відзначені дипломами та цінними подарунками від Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації.

Ще однією визначною подією Зимової Студреспубліки стало проведення конкурс краси Перша Леді. Вісім дівчат з різних навчальних закладів змагалися в конкурсах дефіле, інтелектуальному та танцювальному конкурсах, а також конкурсі акторського майстерства.

Членами журі виступили фахівці Управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Павлюк Карина та Авсеєва Інна, заступник голови громадської організації «Молодь Сходу України» Ступак Оксана, начальник відділу з гуманітарних питань Краматорської міської ради Гореславець Андрій, лідер Полтавської Студреспубліки Слизько Олег.

Змагання краси та молодості, інтелекту та гумору, творчих здібностей та неординарності мала позитивні та яскраві відгуки серед всіх учасників Студреспубліки. Проте переможці були визначені:

Першою Леді стала Кітнюх Карина (Донецький Інститут техніки та менеджменту).

Віце Леді – Васильєва Катерина (Донецький національний технічний університет)

Друга Віце Леді – Доскач Вікторія (Азовська морсьий інститут національного університет Одеської морської академії).

Леді глядатських симпатій –  Луняка Ольга (Донбаський державний педагогічний університет).

Леді Посмішка – Ляпота Ана (Навчально-науковий професійно-педагогічний Інститут Української інженерно-педагогічної академії)

Ледi-Iнтелект – Котелевець (Донбаська державна машинобудiвна академiя)

Леді-Інтерет – Стрелець Софія (Донецькій державній університет управління)

Леді Талант – Романюк Христина (Донецький національний медичний університет).

Переможниці конкурсу краси отримали подарунки від громадської організації «Молодь Сходу України».

Славянск новости студвесна проект модернізація регіон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
76 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Виолетта Тесленко. Блог
За последний месяц у меня было несколько практически идентичных разговоров на тему скоро лето и пляж, как это классно, но как стремно будет раздеваться на пляже. Первый разговор: в любимой кофейне болтаем с баристой, очень симпатичная женщина хорошо за  30, пресловутые 90-60-90. Купается в парео, потому что растяжки на животе и ногах. Мастер маникюра, молодая женщина с нормальной фигурой, новый любящий муж, дети - уже сидит на диете, делает антицеллюлитный...
Происшествия
Сегодня жители микрорайона Славкурорт собрались на территории парка, чтобы обратить внимание города на разрушение здравницы. В это время на одной из главных аллей проходили работы по демонтажу коммуникаций.  По их словам, уже не первый раз они становятся свидетелями уничтожения ландшафтного парка. Доставая из-под земли трубы, работники нарушают земляной покров, деревья и не приводят территорию в надлежащее состояние.  Подрядчики утверждают, что их действия...
Политика
Facebook в середине марта ужесточит политику размещения пользователями соцсети рекламы, касающейся предстоящих в Украине 31 марта выборов президента, сообщила продакт-менеджер Facebook Сара Шифф (Sarah Schiff). "С прошлой недели мы начали временно запрещать зарубежную предвыборную рекламу относительно Украины. Это часть наших мер по предотвращению внешнего влияния. Помимо этого, в середине марта мы намерены установить новые правила размещения политической...
Спорт
20 лютого у приміщенні комунального закладу «Слов’янський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» відбувся відкритий чемпіонат міста з дартсу серед спортсменів з вадами слуху та опорно-рухового апарату, в якому взяли участь 19 спортсменів. В результаті змагань, переможцями та призерами серед чоловіків стали: 1 м. – Калашников Анатолій (спортсмен з УОРА ); 2 м. – Козаренко Микола (спортсмен з УОРА); 3 м. –  Калашников Сергій (спортсмен...
Общество
В первый месяц весны у украинцев будет 11 выходных дней и 20 — рабочих.  Выходными будут 2, 3, 8, 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30 и 31 марта. В связи с Международным женским день (8 марта) три дня будут выходными подряд — с пятницы по воскресенье (10 марта). Кабинет министров утвердил всего в 2019 году девять дополнительных выходных в связи с государственными и религиозными праздниками — 8 марта (Международный женский день), 28 апреля (Пасха), 1 мая (День Труда)...
Общество
Слов’янський міський центр зайнятості повідомляє про наявність вільних робочих місць, станом на 18 лютого.  Якщо вас зацікавили вакансії, ви можете звернутись до адміністратора Слов’янського міського центру зайнятості (площа Соборна 3, 6 поверх). ✅начальник відділення поштового зв’язку ✅ оператор поштового зв’язку✅ економіст ✅ начальник планово-економічного відділу✅ заступник головного бухгалтера✅ лікар-лаборант✅ озеленювач ✅ інженер з підготовки виробницт...
Происшествия
Происшествие произошло утром 20 февраля на улице Торская города Славянска. В полицию обратилась 59 - летняя женщина и сообщила, что услышала громкий хлопок, а когда выглянула из окна, увидела раненую собаку. Через некоторое время животное умерло. Предварительно данное событие квалифицируется по ч. 1 ст. 299 (Жестокое обращение с животными) Уголовного кодекса Украины. Такие действия наказываются арестом на срок до шести месяцев или ограничением свободы на с...
Общество
Славянская местная прокуратура принимает меры по возмещению вреда, причиненного окружающей среде.  Иск предъявлен в интересах государства в лице Государственной экологической инспекции Донецкой области о взыскании в пользу государства материального ущерба, причиненного незаконной вырубкой деревьев на территории Славянского района.  По информации прокуратуры, в 2017 году жители Краматорска 27 и 37 лет совершили незаконную порубку почти 260 дубов в полезащит...
Культура
Починаючи з 2000 року 21 лютого у світі відзначають День рідної мови. Міжнародна організація ЮНЕСКО таким чином прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежості. Щорічно цей день використовується для того, щоб звернути увагу на меншин, які налічують не більше 10 тисяч осіб, та активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню та поступово забуваються.   Чому 21 лютого?   У 1952 році влада Пакистану проголосила...