• Головна
  • Прапор України: історія головного державного символу та свята
09:05, 23 серпня 2019 р.

Прапор України: історія головного державного символу та свята

Прапор України: історія головного державного символу та свята

День Державного Прапора України - 23 серпня. Свято офіційно стало державним після указу Президента Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року.

У 2009 році цей указ було доповнено новим указом Президента Віктора Ющенко, згідно якого свято стало супроводжуватись підняттям Державного Прапора. Також підняття Прапора стало обов'язковим для інших державних свят.

Офіційна версія подій після розвалу Радянського Союзу свідчить, що 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла у сесійну залу Верховної Ради синьо-жовтий прапор. Національний прапор освячував священник УАПЦ Петро Бойко. Цей прапор досі в якості реліквії зберігається в музеї Верховної Ради.

Фактично статус офіційного символа держави синьо-жовтий прапор отримав 28 січня 1992 року згідно постанови Верховної Ради "Про затвердження державним прапором України Національного прапора".

Раніше це свято відзначали тільки в Києві, бо 24 липня 1990 року синьо-жовтий прапор пілняли над мерією Києва.

Щодо історії самого прапора, то вона бере свій початок ще за часів Галицько-Волинського князівства - саме від прапору цієї держави походять кольори сучасного біколору. За поширеним тлумаченням синій колір означає небо, а жовтий - безкрайнє пшеничне поле. Цікаво, що за часів Київської Русі, Польсько-Литовської доби та Козацького періоду кольорами прапорів були червоний, білий, золотий, буро-червоний. Тоді як блакитний та жовтий зустрічалися у символіці рідше, в якості доповнень.

У 1848 році, під час революції в Австрійській імперії, Головна Руська рада у Львові знову повертається до прапора Галицько-Волинського князівства. У той же рік, 25 червня, синьо-жовтий прапор замайорів над Львівською ратушею. Прапор у тому вигляді, в якому ми маємо його зараз, вперше з'являється в 1917 році, у період існування Української Центральної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #Державний Прапор #День Державного Прапора #Прапор України
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...