В Україні фінансувати університети будуть по-новому. Скільки отримає Слов'янськ

В Україні фінансувати університети будуть по-новому. Скільки отримає Слов'янськ, Вікторія Повержук

Міністерство освіти і науки України опублікувало розподіл державних коштів між вищими навчальними закладами країни.

З 2020 року державне фінансування закладів вищої освіти будуть розраховувати за новою формулою. Його обсяг залежатиме від результатів діяльності університету. Чим кращі успіхи - тим більше державних грошей. Відповідне рішення Уряд схвалив 24 грудня 2019 року.

На обсяг фінансування впливають такі показники: масштаб, контингент, міжнародні рейтинги, працевлаштування випускників, обсяг залучених коштів на дослідження, регіональний коефіцієнт. Відтепер фактична кількість студентів, які вчаться на бюджеті - лише один з показників. І з кожним роком вплив цього показника планують зменшувати.

В Україні фінансувати університети будуть по-новому. Скільки отримає Слов'янськ, фото-1

Показник працевлаштування будуть враховувати тільки на наступний, 2021 рік. Поки планують запустити електронну систему, яка буде моніторити, чи працює випускник на посаді, яка вимагає його вищої освіти.

Лідерами за обсягом фінансування у цьому році стали 17 університетів. Докладно подивитися на розміри державного фінансування та показники усіх закладів можна за посиланням.

В Україні фінансувати університети будуть по-новому. Скільки отримає Слов'янськ, фото-2

Щодо Слов'янська, то, згідно даних, які опублікувало МОН, обсяг фінансування Донбаського державного педагогічного університету теж збільшиться. Якщо у 2019 році обсяг фінансування склав 63 млн. 055 тис. грн., то у 2020 році це 67 млн. 803 тис. грн. Фактична кількість студентів, які навчаються на умовах держзамовлення - 1795 людей.

Слов'янськ новини освіта МОН університет фінансування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
225 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі