09:22, 4 лютого 2020 р.
Коронавірус: реакція України та Слов’янська
Цього року світ зіткнувся із новою коронавірусною інфекцією, випадок захворювання, як6 виявили у китайському місті Ухань.
Поширення коронавірусної інфекції nCoV розпочалося у Китаї у грудні 2019 року. Станом на січень спалахи інфекції спостерігаються у багатьох країнах.
У відділі охорони здоров’я Слов’янської міськради ми спитали, чи є розпорядження від Міністерства охорони здоров’я щодо дій, аби не допустити поширення вірусу. Начальниця відділу Олена Джим прокоментувала, що у місті жодних підозр на вірус немає. Також є наказ МОЗ №185 від січня – там прописані усі дії.
Що каже МОЗ
Станом на 3 лютого у світі зареєстровано 17 389 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 362 летальні.
Підтверджено 152 випадки завезення нового коронавірусу в 23 країнах світу, з них 25 випадків у країнах Європи: 10 - Німеччина, 6 - Франція, 2 - Італія, 2 - Росія, 2 - Великобританія, по 1 в Іспанії, Фінляндії та Швеції. За межами Китаю один летальний випадок стався у Філіппінах.
В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.
2 лютого в аеропорт Бориспіль прибув літак із міста Санья (КНР) з 128 пасажирами та 21 членом екіпажу на борту. За результатами скринінгу підвищеної температури тіла у пасажирів та членів екіпажу не виявлено. Усі пасажири заповнили відповідні анкети, що дозволять встановити за ними медико-санітарне спостереження.
1 лютого до аеропорту Бориспіль звернулися 2 пасажири щодо підозри на захворювання 2019-nCoV. За результатами огляду встановлено попередній діагноз ГРВІ. Враховуючи, що ці пасажири прибули з Китаю, вони були госпіталізовані до інфекційного відділення Олександрівської лікарні у Києві.
Декілька простих правил
Для профілактики МОЗ радить дотримуватися стандартних рекомендацій:
- Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою;
- Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Що з посилками з Китаю
Спочатку за коментарем ми звернулися до слов’янського відділення Укрпошти, але керівництво нас спрямувало до прес-служби головного офісу. Тож, надаємо офіційну інформацію з сайту Укрпошти:
«Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) наразі не вводить ніяких заборон для переміщення товарів через кордони і міжнародної торгівлі. Вона повідомляє про безпечність посилок. Люди, які отримують посилки з Китаю, не схильні до ризику зараження.
Укрпошта стежить за ситуацією і перебуває на постійному зв'язку із Міністерством охорони здоров‘я та нашими партнерами в Китаї.
Жодних доказів, які б свідчили про ризик поширення коронавірусу через товари, наразі не зафіксовано.
У офіційних призначених поштових операторів-партнерів Укрпошти всі відправлення проходять сувору перевірку, рентген-догляд, заборонені чи небезпечні речі не приймаються та не випускаються за кордон. Вони діють відповідно до норм Всесвітнього поштового союзу та ВООЗ.
Просимо довіряти тільки офіційним джерелам і не поширювати неправдиву інформацію.
Нині частина авіаліній тимчасово скоротила або скасувала рейси в Китай. Проте національний поштовий оператор продовжує прийом пошти і одразу ж після відновлення авіасполучення із Китаєм відправлення будуть доставлені в цю країну.
Загальні терміни доставки поштових відправлень можуть бути змінені.
Приносимо вибачення за тимчасові незручності»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:37
Вчора
18:44
6 грудня
17:10
6 грудня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:49, Вчора
83
23:49, 27 листопада
23:49, 27 листопада
00:06, 4 грудня
live comments feed...
Коментарі