• Головна
  • Депутати призначили новий склад Кабміну, але деяких міністрів не вистачає
11:10, 5 березня 2020 р.

Депутати призначили новий склад Кабміну, але деяких міністрів не вистачає

Депутати призначили новий склад Кабміну, але деяких міністрів не вистачає

Верховна Рада призначила низку міністрів Кабінету нового прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Деякі міністерські крісла залишаються вакантними.

Про це пише Hromadske.
За відповідне рішення проголосували 277 депутатів.
Так, посади в новому уряді отримали:
  • Вадим Пристайко — віце-прем'єр з питань євроінтеграції;
  • Олексій Резніков — віце-прем'єр і міністр з питань реінтеграції окупованих територій;
  • Михайло Федоров — віце-прем'єр і міністр цифрової трансформації;
  • Арсен Аваков — міністр внутрішніх справ;
  • Сергій Бессараб — міністр у справах ветеранів;
  • Вадим Гутцайт — міністр молоді і спорту;
  • Ілля Ємець — міністр охорони здоров'я;
  • Владислав Криклій — міністр інфраструктури;
  • Марина Лазебна — міністр соціальної політики;
  • Денис Малюська — міністр юстиції;
  • Олег Немчінов — міністр Кабінету міністрів;
  • Ігор Уманський — міністр фінансів;
  • Олексій Чернишов — міністр розвитку громад і територій.

Зазначимо, що низка з цих міністрів працювали в уряді Олексія Гончарука, це: Федоров, Аваков (як і в уряді Гройсмана, як і в уряді Яценюка), Криклій, Малюська та Пристайко. Останній був міністром закордонних справ.

Декілька посад залишаються вакантними — міністри культури, агропромислового комплексу, освіти та енергетики.

«Нові обличчя» уряду

Ігор Уманський — у 2004-2005 роках працював у Національному банку, у департаменті по роботі з проблемними банками. У 2005-2006 роках — в Укртранснафті (дочірня компанія Нафтогазу) заступником голови правління.

У 2008-2010 роках був заступником міністра фінансів Віктора Пинзеника, після відставки якого менше року виконував обов’язки міністра фінансів.

У 2014-2015 роках працював в уряді Арсенія Яценюка заступником міністра фінансів (Наталії Яресько), згодом був радником президента Петра Порошенка та консультував команду Володимира Зеленського після його перемоги на виборах.

Ілля Ємець — керує Центром дитячої кардіології та кардіохірургії, є іменитим лікарем з купою відзнак та досягнень. Нетривалий час працював в уряді за президента Януковича — з 21 грудня 2010 по 17 травня 2011.

Олексій Резніков — адвокат за професією. Був секретарем Київради, а також заступником голови Київської держадміністрації Віталія Кличка. У вересні 2019-го Резніков замінив Романа Безсмертного у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську щодо Донбасу. За словами Резнікова, туди його запросив очільник української делегації Леонід Кучма.  

Сергій Бессараб — військовий, генерал-лейтенант, був командувачем військ Територіального управління «Північ» (2005–2007). Перший заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України (2012–2015). З 2015 року був заступником начальника Генерального штабу.

Олег Немчінов — У 2005 році став членом Центрального проводу Української народної партії, був президентом Федерації легкої атлетики Львівської області. У 2016 став членом Комісії розвитку ФЛАУ.

Паралельно з цим Олег Немчінов працював у Львівській міській раді у відділі роботи з молоддю, за сумісництвом викладав у Львівському професійно-технічному училищі та був помічником народного депутата України Олександра Гудими.

У 2006-2010 роках був депутатом Львівської облради. З січня по лютий 2016 брав участь у війні на Донбасі, а з червня 2016 по січень 2017 керував Військово-цивільною адміністрацією в селищах Комінтернове, Водяне, Заїченко Волноваського району Донецької області. У 2017 році був державним секретарем Міністерства молоді та спорту України, а до цього працював у Держприкордонслужбі.

Марина Лазебна — протягом 2003-2011 років Лазебна була головною спеціалісткою Управління стратегії реформування соціальних відносин у Секретаріаті Кабінету міністрів, а згодом — головною спеціалісткою Управління соціальної політики та праці.

Вона працювала помічницею віце-прем’єра, а згодом директоркою Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики. З 2013 року й до ліквідації відомства у 2014 році очолювала Державну службу зайнятості.

Олексій Чернишов — бізнесмен, інвестор, засновник інвестиційно-девелоперської компанії Eastgate Development та інвестиційної компанії VI2 Partners, а також засновник Kyiv Vision Foundation, організації, що займається залученням інвестицій та підтримкою культурних проектів.

У жовтні 2019 року Зеленський призначив Чернишова главою Київської облдержадміністарції.

Вадим Гутцайт — фехтувальник, шабліст, очолює Федерацію фехтування України. На світовому чемпіонаті з фехтування 1991 року Гутцайт був третім в індивідуальному заліку. Брав участь у трьох Олімпіадах — у 1992, 1996 і 2000 роках. Був наставником української команди шаблісток, яка завоювала золоті олімпійські медалі на Олімпіаді у Пекіні.

Балотувався у народні депутати від партії «Слуга народу» на позачергових парламентських виборах 2019 року під номером 81 у списку, але у результаті відмовився йти на вибори. З 2018 року працює директором Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #Верховна Рада #Денис Шмигаль #уряд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...