• Головна
  • Що у Слов’янську із захистом лікарів від коронавірусу
14:21, 15 квітня 2020 р.

Що у Слов’янську із захистом лікарів від коронавірусу

Що у Слов’янську із захистом лікарів від коронавірусу

Зараз лікарі у Слов’янську, як і по всій країні, фактично знаходяться «на передовій» боротьби з COVID-19, тому потребують надійного захисту.

Захист медиків від вірусу не обмежується маскою – це цілий комплект спеціального одягу. Ми вирішили з’ясувати, чи достатньо такого захисного одягу у Слов’янську.

«Кількість костюмів достатня для тижня роботи госпітального відділення»

«Костюми та засоби захисту у лікарів Слов’янська в достатній кількості і на перший, і на другий час, і запаси поповнюються. Усі засоби, які медикам були необхідні, міськрадою були надані. Усе необхідне придбано, постачання продовжується» – каже міський голова.

Ось що відповіла начальниця відділу охорони здоров’я Олена Джим: «Кількість костюмів достатня для тижня роботи госпітального відділення. Через те, що у місті є дефіцит одноразових костюмів, ми зараз проводимо закупівлю багаторазових костюмів. Зараз ми отримуємо такі костюми. Їх достатня кількість, щоб одягнути весь персонал госпіталя».

Прим: йдеться про госпітальну базу, яку збираються розгортати у випадку критичної ситуації на базі клінічної лікарні, лікарні №1 та дитячої інфекційної лікарні. Критична ситуація – це коли Костянтинівська та Мирноградська лікарні вичерпають свій ліміт у 100 захворілих.

Олена Джим пояснює, що сімейні лікарі працюють у одноразових засобах індивідуального захисту, коли контактують з пацієнтами. У захисних костюмах працюють фельдшери спеціальної бригади, котра збирає біологічні зразки людей з підозрою на COVID-19.

«Робота сімейного лікаря побудована таким чином, що для нього за протоколом необхідний захист дихальних шляхів. Що стосується ризику зараження та контакту з зараженою людиною, то це вже робота не сімейного лікаря, а більш вузьких спеціалістів. І задача сімейного лікаря – відфільтрувати потоки», - додав заступник міського голови Юрій Підлісний.

Однак точну кількість захисних костюмів, які зараз є в наявності, нам так і не озвучили.

Центр первинної медико-санітарної допомоги: цифри, і нічого зайвого

Ми все ж дізналися, скільки засобів індивідуального захисту мають лікарі Слов’янська. Для цього звернулися до Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Інформацію нам надала заступниця директора з медсестринства Людмила Гребенюк.

Отже, наводимо перелік:

Маски одноразові – 10 200 од.;

Респіратори – 490 од. (замовили ще 200 од.);

Рукавички нітрилові – 1016 пар;

Рукавички звичайні – 48 тис. пар;

Халати одноразові – 1363 од.;

Багаторазові захисні комбінезони – 69 од.;

Костюми біологічного захисту (одноразові) – 90 од.;

Бахіли – 2849 од.;

Шапочки – 2254 од.;

Окуляри – 211 од.;

Захисні щитки (екрани) – 50 од.;

Фартухи – 1373 од.

Один захисний комплект коштує приблизно 300 грн. Багаторазові костюми поки не використовуються – їх закупили про всяк випадок, якщо не буде вистачати одноразових. Загалом до пандемії ЦПМСД мав 29 багаторазових костюмів, додатково 40 костюмів привезли. Шиють ще 41 багаторазовий костюм.

Ситуація в Донецькій області: засобів захисту на 55 днів

YouControl разом із представниками держструктур створив інтерактивну мапу, котра показує забезпечення лікарень для боротьби з коронавірусом. Ця інтерактивна система, як зазначається на сайті YouControl, створена за підтримки Директорату з питань регіональної політики та децентралізації Офісу Президента України.

Наразі за допомогою цієї карти можна подивитися, чим та в якій кількості забезпечені лікарні в кожній області: обладнання, лікарі, ліжка. Ми, звичайно, візьмемо Донецьку область.

Так, станом на 13 квітня, середнє забезпечення обладнанням медзакладів Донецької області – 55 днів.

Згідно цієї карти, у Донецькій області серед залишків 131 тис. одноразових масок, 117 тис. рукавичок, 4528 респіраторів, 4313 одноразових ізоляційних халатів, 1360 багаторазових масок. Найменше область забезпечена костюмами біозахисту – їх усього 829, а потрібно ще 710.

При цьому слід зазначити, що така статистика складається на основі низки лікарень, а не усіх медзакладів області. Слов’янська серед цих лікарень немає.

Щодо лікарів, то в області 287 таких, хто може бути задіяним з COVID-19, 36 інфекціоністів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #карантин #коронавірус #карантин в Україні #карантин у Слов'янську #COVID-19 #медицина #лікарі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...